آریاورزش
هدف این مجله اینترنتی پوشش همه جانبه والیبال ایران و جهان در سطح مردان و بانوان بوده تا بتوانیم به مدد این رشته اخلاق گرا مرزهای فرهنگی را جدای از تعصبات قومی و نژادی چه در سطح ملی و چه جهانی به هم نزدیکتر کنیم.

یک جام و دو قهرمانی! / کمبود وقت یا نداشتن خلاقیت؟!

به  گزارش آریاورزش، ۲۱ مرداد ۹۸ بود که فدراسیون والیبال برای طراحی کاپ‌های قهرمانی آسیا اطلاعیه‌ داد و از داوطلبان درخواست کرد طرح‌های پیشنهادی خود را تا شش روز آینده ارسال کنند. اما در نهایت از یک جام تکراری استفاده کرد! (از اینجا بخوانید)
‌‌
زمانی که فراخوان را دیدیم واقعاً خوشحال شدیم و تصور می‌کردیم قرار است برای میزبانی این مسابقات، از تمامی ظرفیت‌ها و پتانسیل کشور عزیزمان استفاده شود. اما نتیجه‌ی آن فراخوان، شد نمونه کپی شده از کاپ قهرمانی تیم والیبال ذوب آهن در لیگ برتر بانوان، با کمی رنگ و لعاب بیشتر! آن یکی ساده‌تر بود، این یکی پر رنگ و لعاب‌تر!
‌‌
اینکه شکل و شمایل کاپ قهرمانی چگونه باشد، در اصل قضیه یعنی قهرمانی ایران هیچ تفاوتی ندارد و ما هم به هیچ وجه هدفمان نبش قبر کردن یا مته به خشخاش زدن نیست.‌ اما واقعا انتظار نداشتیم پایان این فراخوان، یک نمونه تکراری از یک طراح باشد!

یک جام در دستان بانوان ذوب آهن
یک جام در دستان بانوان ذوب آهن

چیزی که ناراحتمان می‌کند، کمبود ذره‌ای خلاقیت است! ما در کشورمان طراح و گرافیست‌های خوش ذوق و سلیقه‌ای داریم که می‌توانستند در این مورد کمک کنند. اما استفاده‌ای از آنها نشد!
‌‌
نکته دیگر این است که معمولاً کاپ قهرمانی فقط به تیم اول اهدا می‌شود. ولی در بعضی مسابقات به رسم یادبود، کاپ‌هایی متفاوت از تیم اول و با ابعاد کوچکتر اهدا می‌شود. اما در این مسابقات، جام قهرمانی تیم اول با تیم‌های دوم و سوم هیچ تفاوتی نداشت! که این مورد در نوع خود جالب بود!‌‌

مراسم جام قهرمانی والیبال قهرمانی مردان آسیا ۲۰۱۹
یک جام در دستان مردان استرالیا

حال باید پرسید آیا یک ماه فرصت کمی برای طراحی جدید و ساخت کاپ‌های قهرمانی بود؟ آیا فدراسیون برای طراحی جدیدتر پول نداشت؟ آیا فدراسیون تصور می‌کرد لیگ بانوان و عکس‌های قهرمانی آن بیننده‌ای ندارد و کسی یادش نیست؟ یا اینکه مشکل چیز دیگری است؟!
‌ ‌
‌بعد از آن فراخوان و ذوقی که داشتیم و در نهایت نتیجه‌ای که حاصل شد، باعث شد احساس کنیم قرار نبوده اتفاق متفاوتی رقم بخورد و مشارکتی صورت بگیرد، و همه چیز تکرار مکررات گذشته است! و در نهایت با خودمان گفتیم:
‌‌
این فراخوان را که دیدی دادنش / سر کاری بود و خود ساختنش!!

 

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

tempobet giris
Tablet Servisi