آریاورزش
هدف این مجله اینترنتی پوشش همه جانبه والیبال ایران و جهان در سطح مردان و بانوان بوده تا بتوانیم به مدد این رشته اخلاق گرا مرزهای فرهنگی را جدای از تعصبات قومی و نژادی چه در سطح ملی و چه جهانی به هم نزدیکتر کنیم.

فینال قهرمانی آسیا / والیبال ایران بر بام آسیا ایستاد

به گزارش خبرنگار آریاورزش، مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا ۲۰۱۹، امروز با برگزاری چهار بازی به خط پایان رسید. در بازی فینال تیم ملی والیبال کشورمان به مصاف استرالیا رفت و با پیروزی ۳ بر صفر ، علاوه بر جبران شکست در مرحله اول، توانست به سومین مدال طلای خود دست یابد و بر بام آسیا بایستد.

ست اول با برتری مطلق تیم ملی ایران ۲۵-۱۴ به پایان رسید. در ست ست دوم نیز برتری با ایران بود و توپگیری عالی حضرت‌پور و آبشارهای تمام‌کننده مهاجمان خود ۲۵-۱۷ پیروز شد.

ست سوم تا امتیاز ۲۰-۱۹ بسیار نزدیک دنبال شد، اما بازیکنان همانطور که وعده داده بودند، با جبران اشتباهات بازی گذشته تیر خلاص را زدند و ۲۵-۲۱ برنده ست سوم شدند تا مقتدرانه قهرمان آسیا شوند.

ایران در این مسابقات دو مدال طلا (۲۰۱۱ – ۲۰۱۳)، دو نقره (۲۰۰۹ – ۲۰۱۵) و یک برنز ۲۰۰۳ در کارنامه دارد. از طرفی دیگر استرالیا یک طلا ۲۰۰۷ ، دو نقره (۱۹۹۹ – ۲۰۰۱) و یک برنز ۱۹۹۷ در این مسابقات دارد.

رده‌بندی نهایی تیم‌ها در مسابقات قهرمانی آسیا:

۱) ایران

۲) استرالیا

۳) ژاپن

۴) کره‌جنوبی

۵) چین تایپه

۶) چین

۷) پاکستان

۸) هند

۹) قطر

۱۰) قزاقستان

۱۱) تایلند

۱۲) اندونزی

۱۳) عمان

۱۴) سریلانکا

۱۵) کویت

۱۶) هنگ‌کنگ

 

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد