آریاورزش
هدف این مجله اینترنتی پوشش همه جانبه والیبال ایران و جهان در سطح مردان و بانوان بوده تا بتوانیم به مدد این رشته اخلاق گرا مرزهای فرهنگی را جدای از تعصبات قومی و نژادی چه در سطح ملی و چه جهانی به هم نزدیکتر کنیم.

فینال آسیا به ایران خوش‌آمد گفت / ایران ۳ – کره‌جنوبی ۱

به گزارش خبرنگار آریاوررش، تیم ملی والیبال ایران در مرحله نیمه‌نهایی والیبال قهرمانی آسیا ۲۰۱۹ از ساعت ۱۶ عصر در سالن والیبال آزادی به مصاف کره‌جنوبی رفت. چشم بادامی‌ها که در این مسابقات شکست نخورده بودند، با نتیجه ۳ بر یک مغلوب ایران شدند تا از راهیابی به مرحله فینال باز بمانند.

این دیدار با استقبال خوبی از سوی هواداران کره‌ای روبه‌رو شده بود و ایرانی‌های بیشتری به سالن آمدند. ضمن اینکه بازیکنان تیم ملی پاکستان نیز این بازی را از نزدیک تماشا کردند.

سعید معروف، میلاد عبادی‌پور، سیدمحمد موسوی، فرهاد قائمی، امیر غفور، علی اصغر مجرد و محمدرضا حضرت‌پور بازیکنان شروع‌کننده ایران را تشکیل می‌دادند.

در ست اول، هر دو تیم بازی را با خطای سرویس آغاز کردند، اما ایران توانست با دو دفاع خوب اختلاف ایجاد کرده و ۸-۶ به وقت فنی اول برود. اما کره به لطف اشتباهات ایران، در امتیاز ۱۰ بازی را برابر کرد تا همه چیز تا پوئن ۱۸ مساوی پیش برود. در ادامه این تیم کره بود که توانست سه امتیاز اختلاف ایجاد کند، ملی‌پوشان هر چه کردند نتوانستند فاصله را برابر کنند تا تیم مهمان ۲۲-۲۵ پیروز شود.

در ابتدای ست دوم نیز هر دو در ارسال سرویس خطا داشتند. ایران متأسفانه هنوز نتوانست در ارسال سرویس موفق عمل کند و امتیازی از Ace بدست نیاورد. با این وجود با تمرکز بهتر توانست فاصله خود را با کره بیشتر کرده و ۱۶-۱۰ به وقت استراحت فنی دوم برود. کره در دقایقی از بازی توانست با توپگیری خوب، اختلاف را به دو کاهش دهد (۲۲-۲۰)، اما در پایان ۲۵-۲۳ شکست خورد.

در ست سوم و امتیاز ۲-۲، ایران بابت خطای تور بازیکن کره تقاضای بازبینی کرد که پس از بررسی امتیاز ۳ به ایران تعلق گرفت. وقت فنی اول ۸-۵ به سود ایران شد. ایران برتری سه امتیازی خود را تا پایان ست حفظ کرد و ۲۵-۲۲ پیروز شد.

ست چهارم نیز هر دو تیم بازی را نزدیک آغاز کردند و ایران با یک امتیاز اختلاف به وقت فنی اول رفت. دو تیم تا امتیاز ۱۹-۱۷ پا به پای هم پیش رفتند که در این لحظه دریافت کره‌ای‌ها کامل وارد زمین ایران شد و میلاد عبادی‌پور با جای خالی آن را تبدیل به امتیاز کرد. خوشحالی او رو به زمین کره بود که در این لحظه لیبروی کره با عصبانیت وارد زمین ایران و بین دو تیم درگیری به وجود وجود آمد و دقایقی در بازی وقفه انداخت تا داور به هر دو تیم کارت قرمز نشان داده و نتیجه ۲۰-۱۸ به سود ایران شود. در نهایت ست چهارم ۲۵-۲۲ به سود ایران شد.

در دیگر بزی از این مرحله، تیم ملی استرالیا و ژاپن از ساعت ۱۸:۳۰ به مصاف هم می‌روند.

والیبال قهرمانی مردان آسیا ۲۰۱۹ / فینال آسیا به ایران خوش‌آمد گفت

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد