آریاورزش
هدف این مجله اینترنتی پوشش همه جانبه والیبال ایران و جهان در سطح مردان و بانوان بوده تا بتوانیم به مدد این رشته اخلاق گرا مرزهای فرهنگی را جدای از تعصبات قومی و نژادی چه در سطح ملی و چه جهانی به هم نزدیکتر کنیم.

کولاکویچ: انرژی زیادی مصرف کردیم اما توانستیم به مشکلات غلبه کنیم و بر چین تایپه شویم

به گزارش خبرنگار آریاورزش، ایگور کولاکویچ سرمربی تیم ملی والیبال ایران پس از پیروزی ۳ بر صفر مقابل چین تایپه در نشست خبری گفت: من شخصا انتظار چنین بازی را مقابل چین تایپه داشتم. با اینکه من اهل صربستان هستم، ولی در طول زندگی زیاد مقابل حریف آسیایی قرار گرفتم. وی افزود: در مرحله یک‌چهارم حضور داشتیم. در این مرحله همه تیم‌ها، مخصوصاً تیم‌هایی که مقابل ما بازی می‌کنند به خاطر قدرت ایران، انگیزه زیادی دارند. چین تایپه خوب بازی کرد، اما ما در ابتدای هر ست و پایان ست دوم مشکلاتی هم داشتیم.  انرژی زیادی مصرف کردیم اما توانستیم به مشکلات غلبه کنیم و پیروز این بازی شویم.

کولاکویچ در پاسخ به این پرسش که چرا حملات ایران در مقاطعی از بازی، مخصوصاً ست اول تمام‌کننده نبود و با دریافت حریف روبه‌رو می‌شد توضیح داد: در مورد حمله نمی‌توانم قاطعانه بگویم که خیلی مشکل داریم، چون آمار نشان می‌دهد که ۵۵ درصد در حملات موفق بودیم. اما مدل بازی تیم حریف به گونه‌ای بود که خیلی خوب دریافت می‌کرد و در ضد حمله موفق بود.  چین تایپه ۶۱ درصد و ما ۳۶ درصد در ضدحمله موفق بودیم. همچنین در این بازی ۹ بلاک داشتیم. اما گاهی وقت‌ها نمی‌شود هم در دفاع و هم حمله موفق عمل کرد.

تیم والیبال ایران

او درباره مصدومیت مجرد اظهار کرد: مجرد به تازگی از مصدومیت رها شده و امروز عادی و نرمال پرش‌های خود را شروع کرد. علاوه بر این فیاضی هم احساس ناراحتی می‌کرد. امروز سه مصدوم در تیم داشتیم که زمان گرم کردن قبل از مسابقه انجام شد ولی آنها برای فردا هیچ مشکلی ندارند. وی در مورد بازی فردا مقابل کره‌جنوبی گفت: مدل بازی تیم کره جنوبی مانند چین تایپه است. ما در سه فصل اخیر زیاد جلوی کره بازی کردیم، فردا هم در نیمه‌نهایی با کره‌جنوبی بازی داریم که انگیزه زیادی جلوی ما دارند. اما امیدواریم که بتوانیم فردا بتوانیم یک سطح بالاتر از امروز باشیم.

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد