آریاورزش
هدف این مجله اینترنتی پوشش همه جانبه والیبال ایران و جهان در سطح مردان و بانوان بوده تا بتوانیم به مدد این رشته اخلاق گرا مرزهای فرهنگی را جدای از تعصبات قومی و نژادی چه در سطح ملی و چه جهانی به هم نزدیکتر کنیم.

صعود ایران به نیمه نهایی قهرمانی آسیا / کره‌جنوبی حریف ایران شد

به گزارش خبرنگار آریاورزش، تیم ملی والیبال ایران در مرحله سوم رقابت‌های قهرمانی آسیا ۲۰۱۹، امروز پنجشنبه ۲۸ شهریور در سالن آزادی به مصاف چین تایپه رفت. ایران توانست با نتیجه ۳ بر صفر چین تایپه را شکست داده و به مرحله نیمه نهایی صعود کند.

به دلیل طولانی‌تر شدن بازی ژاپن و چین، این دیدار با دقایقی تأخیر أغاز شد.

ایگور کولاکویچ ترجیح داد در این بازی از بازیکنان اصلی خود استفاده کند و میلاد عبادی‌پور، سعید معروف، فرهاد قائمی، سیدمحمد موسوی، امیر غفور، علی شفیعی، محمدرضا حضرت‌پور را از ابتدای بازی به زمین فرستاد.

در ست اول با وجودی که بازیکنان تایپه توپگیری زیادی درون زمین داشتند و حملات ایران با دریافت روبه‌رو می‌شد، اما ملی‌پوشان توانستند با سرویس و دفاع بهتر چین تایپه را ۲۵-۱۹ شکست دهند.

برخلاف ست قبل، در ست دوم سرویس‌های ایران مقداری با خطا مواجه شده بود و در توپگیری نیز مشکلاتی وجود داشت. همین مسئله موجب برتری نسبی تایپه تا اواسط ست شد. ست دوم تا امتیازات پایانی پایاپای ادامه یافت و در نهایت ایران با اسپک میلاد عبادی‌پور، ایران ۲۷-۲۵ برنده شد.

در ست سوم، سرمربی تایپه بازیکنان خود را تعویض کرد و توانست در ابتدای ست از ایران جلو باشد. اما ایران توانست با سرویس فرهاد قائمی بازی را مساوی کند. بازی تا امتیاز ۱۸ برابر دنبال شد، اما در نهایت ۲۵-۲۱ به سود ایران شد.

نتیجه سایر بازی‌ها به شرح زیر رقم خورد:

استرالیا ۳ – ۲ پاکستان

ژاپن ۳ – چین ۱

کره‌جنوبی ۳ – هند ۱

به این ترتیب تیم‌های ایران، استرالیا، کره‌جنوبی و ژاپن با پیروزی برابر حریفانشان به جمع چهار تیم نهایی صعود کردند. ایران در مرحله نیمه‌نهایی فردا به مصاف کره‌جنوبی می‌رود و ژاپن نیز با استرالیا دیدار خواهد کرد.

صعود ایران به نیمه‌نهایی والیبال قهرمانی مردان آسیا ۲۰۱۹

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد