آریاورزش
هدف این مجله اینترنتی پوشش همه جانبه والیبال ایران و جهان در سطح مردان و بانوان بوده تا بتوانیم به مدد این رشته اخلاق گرا مرزهای فرهنگی را جدای از تعصبات قومی و نژادی چه در سطح ملی و چه جهانی به هم نزدیکتر کنیم.

پیروزی ایران مقابل هند در آخرین بازی مرحله دوم قهرمانی آسیا

به گزارش خبرنگار آریاورزش، تیم ملی والیبال ایران در آخرین بازی از مرحله یک‌چهارم نهایی رقابت‌های والیبال قهرمانی آسیا ۲۰۱۹، با نتیجه سه بر صفر برابر هند به پیروزی رسید.

‌‌ایران بازی را با ترکیب اولیه فرهاد قائمی، سیدمحمد موسوی، علی شفیعی، پوریا یلی، امیرحسین اسفندیار، جواد کریمی، محمدرضا حضرت‌پور آغاز کرد و توانست هند را با سرویس و دفاع خوب در سه ست پیاپی شکست دهد.

امتیازات ابتدایی در ست اول تقریبا نزدیک آغاز شد، اما ایران توانست با سرویس‌های خوب بازیکنانی مثل اسفندیار، قائمی و یلی فاصله امتیازات را بیشتر کرده و ۲۵-۱۶ پیروز شود.

در ست دوم هند برتری یک امتیازی داشت، اما وقت استراحت فنی اول با آبشار جواد کریمی ۸-۵ به سود ایران شد. در حالی که بازی تا امتیاز ۱۸-۱۱ به سود ایران در جریان بود، اما هندی‌ها توانستند به بازی برگردند و نتیجه را با اختلاف دو امتیازی ۲۳-۲۱ برسانند. در نهایت این تیم ایران بود که توانست با دفاع دو نفره ۲۵-۲۱ برنده شود.

ست سوم تا امتیاز ۳-۳ برابر آغاز شد اما این ایران بود که توانست از تجربه بازیکنان جوانش استفاده کرده و ۸-۳ به وقت فنی اول برود. با این وجود هندی‌ها همواره تیم سختکوشی نشان دادند، توانستند با توپگیری خوب اختلاف را به حداقل برسانند. این‌بار فرهاد قائمی به خط سرویس رفت تا فاصله امتیازات باز هم بیشتر شود. (۱۶-۱۲). این ست نیز با اسپک امیرحسین اسفندیار ۲۵-۲۱ به سود ایران شد.

ایران در بازی بعدی خود فردا ساعت ۱۸:۳۰ به مصاف تیم سوم گروه F یعنی چین تایپه می‌رود.

صعود ایران به نیمه‌نهایی والیبال قهرمانی آسیا ۲۰۱۹

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد