آریاورزش
هدف این مجله اینترنتی پوشش همه جانبه والیبال ایران و جهان در سطح مردان و بانوان بوده تا بتوانیم به مدد این رشته اخلاق گرا مرزهای فرهنگی را جدای از تعصبات قومی و نژادی چه در سطح ملی و چه جهانی به هم نزدیکتر کنیم.

سعید معروف، نماینده ایران در انتخابات کمیته بین‌المللی المپیک شد

به گزارش آریاورزش، سعید معروف کاپیتان تیم ملی والیبال کشورمان به عنوان نماینده ایران برای حضور در انتخابات کمیسیون ورزشکاران در کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) معرفی شد.

کمیسیون ورزشکان کمیته ملی المپیک ایران برای کسب این کرسی، ۱۰ ورزشکار را در نظر گرفت که در نهایت پس از بررسی‌های صورت گرفته، سعید معروف به عنوان نماینده ایران معرفی شد.

به غیر از سعید معروف، ورزشکارانی مانند زهرا نعمتی، کمیل قاسمی، کیمیا علیزاده، قاسم رضایی و … در میان کاندیداها حضور داشتند.

حضور در کمیسیون ورزشکاران کمیته بین‌المللی المپیک دارای شرایط ویژه‌ای است و هر ورزشکاری نمی‌تواند به آن وارد شود. ورزشکار باید حضور فعال داشته و سابقه مدال‌آوری در المپیک داشته باشد، ضمن اینکه المپیک دوره گذشته (۲۰۱۶ ریو) را تجربه کرده باشد.

تسلط به زبان انگلیسی و نداشتن سابقه دوپینگ نیز از مهمترین شرایط است. زیرا پس از معرفی فرد منتخب، از وی بصورت تلفنی تست زبان انگلیسی گرفته می‌شود. همچنین معروف بودن و محبوبیت ورزشکار نیز از دیگر شرایط این انتخابات است.

انتخابات کمیسیون ورزشکاران کمیته بین‌المللی المپیک هر چهار سال یکبار و در زمان برگزاری المپیک، انجام می‌شود.

سعید معروف نماینده ایران در انتخابات کمیسیون ورزشکاران کمیته بین‌المللی المپیک

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد