آریاورزش
هدف این مجله اینترنتی پوشش همه جانبه والیبال ایران و جهان در سطح مردان و بانوان بوده تا بتوانیم به مدد این رشته اخلاق گرا مرزهای فرهنگی را جدای از تعصبات قومی و نژادی چه در سطح ملی و چه جهانی به هم نزدیکتر کنیم.

گربنیکوف: هدف ما کسب سکوی مسابقات یورو والی است

لهستان با لئون قوی‌تر شده است

به گزارش آریاورزش، تیم ملی والیبال فرانسه پس از استراحت یک هفته‌ای از مسابقات انتخابی المپیک توکیو، تمرینات خود را جهت حضور در مسابقات قهرمانی اروپا آغاز کرد و قرار است دو بازی دوستانه با تیم ملی چک داشته  باشد. ژنیا گربنیکوف، لیبروی تیم ملی فرانسه در آستانه بازی‌های دوستانه با جمهوری چک در خصوص شرایط فرانسه و مسابقات یورو والی صحبت کرد.

‌او ابتدا درباره شکست مقابل لهستان و عدم صعود به المپیک در مرحله اول مسابقات انتخابی المپیک توکیو گفت: «هضم این موضوع برایمان خیلی سخت بود، مخصوصاً این که مقابل لهستان در سه ست خیلی بد شکست خوردیم. ما به خوبی لهستان نبودیم و با توجه به سطح بازی که آنها از خود نشان دادند، ما لایق صعود نبودیم. می‌دانستیم ممکن است بازی سختی باشد. اما خب این یک مسابقه است و ما هم تمام تلاشمان را کردیم. ولی نتوانستیم با این لهستان که خیلی هم خوب بازی می‌کرد مقابله کنیم.»

گربنیکوف: هدف ما کسب سکوی یورو والی است / لهستان با لئون قوی‌تر شده است

‌گربنیکوف در پاسخ به این سؤال که فرانسه برای رقابت کردن با لهستان چه چیزی کم داشت، توضیح داد: «مقداری از همه چیز! در حال حاضر لهستان دو دوره متوالی قهرمان جهان شده است (۲۰۱۴ – ۲۰۱۸). آنها برای مسابقات انتخابی در خانه بازی می‌کردند و با حضور لئون نیز قوی‌تر شده‌اند. این موضوع کار را سخت می‌کند. باعث خجالت است، چون روز قبل بازی خوبی مقابل اسلوونی داشتیم و فکر می‌کردیم بازی خیلی راحتی خواهیم داشت. اما لهستانی‌ها خیلی سریع روی دریافت، دفاع و … ما را تحت فشار قرار دادند. آنها در تمامی جنبه‌های بازی بر ما مسلط شدند و امیدهای ما را از بین بردند. به هر حال بازی‌های انتخابی تمام شده و ما برای مرحله دوم در ژانویه، قوی‌تر ظاهر خواهیم شد.»


وی ادامه داد: «ما هنوز فیلم بازی‌ها را ندیدیم ولی در مورد نقاط ضعفمان با یکدیگر صحبت کردیم تا بتوانیم در یورو موفق شویم. روی بسیاری از جنبه‌های بازی‌مان کار می‌کنیم تا بهتر شویم و دوباره اتفاق لهستان تکرار نشود. همیشه با همدیگر صحبت می‌کنیم و تلاش می‌کنیم تیم را به سمت بهتر شدن سوق بدهیم.»

لیبروی تیم ملی فرانسه در پاسخ به این سؤال که آیا استراحت کوتاه یک هفته‌ای پس از بازی‌های انتخابی کافی است یا خیر، گفت: «بله البته. چون اول از همه باعث شد ما شکست در لهستان را فراموش کنیم و بعد موجب شد قبل از بازی‌های یورو که برای ما خیلی هم مهم است، از نظر ذهنی آماده شویم. همه ما در راه رسیدن به فرم ایده‌آل برای مسابقات یورو هستیم. تمرینات خوبی را پشت سر می‌گذاریم و شرایط‌مان هم خوب است. خیلی عالی نیست، ولی داریم از نظر فیزیکی، تکنیکی و تاکتیکی خوب کار می‌کنیم تا به شرایط ایده‌آل برسیم.»
گربنیکوف: هدف ما کسب سکوی یورو والی است / لهستان با لئون قوی‌تر شده استاو در مورد بازی‌های دوستانه با جمهوری چک در شهر سن-نِزِغ می‌گوید: سعی می‌کنیم خوب بازی کنیم و لحظات سرگرم‌کننده‌ای را در میدان و با مردم داشته باشیم. مردم در آنجا خیلی پرشور هستند و والیبال را خیلی دوست دارند. شاید اگر ما به جمع هشت تیم و چهارم تیم نهایی در یورو راه پیدا کنیم، همین مردم برای تماشای بازی به نانت بیایند. بازی کردن در فرانسه خیلی خوب است و همیشه به ما قدرت و شهامت می‌دهد.

گربنیکوف در مورد هم‌گروهی فرانسه با تیم‌های ایتالیا، بلغارستان، پرتغال، یونان و رومانی در بازی‌های یورو والی گفت: گروه سختی داریم. می‌دانیم که هر بازی شرایط سختی خواهد داشت. باید طوری مدیریت کنیم که تمام انرژی ما همان ابتدا مصرف نشود.‌ برای اینکه راه طولانی خواهیم داشت. ایتالیا و بلغارستان تیم‌های بزرگی هستند، ولی این را هم می‌دانیم که مابقی تیم‌ها نیز برای جنگیدن می‌آیند. چون تمام تیم‌ها دوست دارند در میان هشت تیم قرار بگیرند. هدف ما رفتن به روی سکوست. دوست داریم به پاریس برویم و بازی‌ها را در آنجا با هواداران به پایان برسانیم. ولی می‌دانیم راه خیلی خیلی طولانی خواهیم داشت.

گفتی است که مسابقات یورو از ۲۲ شهریور تا ۷ مهر برگزار می‌شود و فرانسه نیز یکی از میزبان‌های این تورنمنت است. 

گربنیکوف: هدف ما کسب سکوی یورو والی است / لهستان با لئون قوی‌تر شده است

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد