آریاورزش
هدف این مجله اینترنتی پوشش همه جانبه والیبال ایران و جهان در سطح مردان و بانوان بوده تا بتوانیم به مدد این رشته اخلاق گرا مرزهای فرهنگی را جدای از تعصبات قومی و نژادی چه در سطح ملی و چه جهانی به هم نزدیکتر کنیم.

دیوار دفاعی ایران به ژاپن مجال نداد / مقام پنجم به نوجوانان ایران رسید

به گزارش آریاورزش، تیم ملی والیبال نوجوانان ایران با پیروزی سه بر یک مقابل ژاپن و عملکرد فوق‌العاده دیوار دفاعی خود به عنوان پنجم در مسابقات قهرمانی زیر ۱۹ سال جهان در سال ۲۰۱۹ دست یافت.

هر دو تیم در ست اول بازی نزدیکی را در پیش گرفتند و حتی در امتیاز ۲۶ نیز برابر شدند، اما در نهایت این ست با امتیاز ۲۸ – ۲۶ به سود شاگردان وکیلی به اتمام رسید. نوجوانان ایران در این ست هفت بلاک داشتند و ژاپنی‌ها نیز توانستند دو امتیاز سرویس بدست آوردند.

ایران ست دوم را نیز بهتر آغاز کرد و ۸ – ۶ به وقت استراحت فنی اول رفت. اما در ادامه اشتباهات بازیکنان ایران بیشتر شد و ژاپنی‌ها موفق شدند با ۳ امتیاز اختلاف بازی را ۱۳ – ۱۶ به سود خودشان پیش ببرند. هر چند که نوجوانان توانستند اختلاف را کم کرده و در امتیاز ۱۹ – ۲۰ به حداقل برسانند، اما در نهایت ست دوم ۲۳ – ۲۵ به سود ژاپن شد. ایران در این ست سه دفاع داشت اما هنوز موفق به کسب امتیاز سرویس نشد. در آن سوی میدان ژاپنی‌ها یک دفاع و دو سرویس داشتند.

در ابتدای ست سوم دو تیم بازی نزدیکی را دنبال کردند و تا وقت فنی اول با حداقل اختلاف پیش رفتند. اما در ادامه این تیم ایران بود که با عملکرد عالی خط دفاع ۲۵ – ۱۶ ژاپن را مغلوب کرد. تیم ایران در این ست ۷ دفاع و یک سرویس داشت. ژاپن یک دفاع و یک سرویس بدست آورد.

با وجودی که در ست چهارم ژاپن عملکرد بهتری داشت و حتی توانست در امتیاز ۷ – ۱۲ اختلاف امتیاز را به پنج برساند، اما نوجوانان ایران در امتیازات پایانی توانستند به بازی برگردند و اختلاف به حداقل یک امتیاز (۲۱ – ۲۲) رسانند. در ادامه نیز عملکرد خود را حفظ کردند و ۲۵ – ۲۳ پیروز ست چهارم شدند.

‌ستاره ایران در این بازی بردیا سعادت بود. او با عملکرد فوق‌العاده ۳۷ امتیاز (۲۹ حمله، ۷ دفاع و یک سرویس) برای ایران بدست آورد و امتیازآورترین بازیکن میدان بود. امیررضا سرلک ۱۹ امتیاز بدست آورد (۱۲ حمله، ۶ دفاع و یک سرویس)

دایکی یامادا ۲۸ امتیاز برای ژاپن کسب کرد.

دیوار دفاعی ایران به ژاپن مجال نداد / مقام پنجم به نوجوانان ایران رسید

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد