آریاورزش
هدف این مجله اینترنتی پوشش همه جانبه والیبال ایران و جهان در سطح مردان و بانوان بوده تا بتوانیم به مدد این رشته اخلاق گرا مرزهای فرهنگی را جدای از تعصبات قومی و نژادی چه در سطح ملی و چه جهانی به هم نزدیکتر کنیم.

ژاپن – ایران / آسیایی‌ها به دنبال کسب عنوان پنجم

به گزارش آریاورزش، تیم ملی والیبال نوجوانان ایران امروز در یک دیدار تمام آسیایی برای کسب مقام پنجم – ششمی مسابقات قهرمانی  زیر ۱۹ سال جهان ۲۰۱۹، از ساعت ۱۵:۲۰ به مصاف تیم ملی ژاپن می‌رود.

ژاپنی‌ها یک نقره و سه برنز دارند و در رتبه هشتم تیم‌های مدال‌آور هستند، ولی تا به حال موفق به کسب مدال طلا در این مسابقات نشدند. آنها با قهرمانی در مسابقات زیر ۱۹ سال آسیا، تصمیم داشتند به اولین طلای تاریخی خود در این رقابت‌ها دست پیدا کنند، اما الان باید با رقیب دیرینه خود برای کسب عنوان پنجم به میدان بروند.

‌در‌ حالی که ایران ۶ مدال در این مسابقات دارد. دو طلا، دو نقره و دو برنز دست‌آورد تیم زیر ۱۹ در این مسابقات است.


سامورایی‌ها با میانگین ۱۷ سال، تیم جوان‌تری نسبت به ایران هستند. میانگین سن ایران ۱۸ سال است. آنها همچنین با میانگین قدی ۱۸۷ سانتیمتر، ۱۰ سانت از ایران کوتاهتر هستند. بلندقدترین بازیکن ژاپن با ۱۹۷ سانتیمتر، به اندازه میانگین قدی ایران است. با این وجود آنها تیم بدی نشان ندادند و ثابت کردند در خط دریافت، توپگیری و حمله عملکرد خوبی دارند.

توبیاس تاکشی با ۵۵ دریافت عالی و ۳۸.۷۶ درصد موفقیت، بهترین دریافت‌کننده مسابقات است. در تیم ایران سجاد جلوداریان در رتبه سی و چهارم قرار دارد. (۲۴ دریافت عالی و ۱۵.۸۹ درصد موفقیت)

همچنین کی‌شیرو تاکاکی با ۴۴ توپگیری و میانگین ۱.۶۹، بهترین توپگیر مسابقات است. در تیم ایران سجاد جلوداریان در رتبه پانزدهم قرار دارد. (۳۰ توپگیری و معدل ۱.۲۰)

دایکی یامادا با ۱۵۹ امتیاز و ۴۹.۶۶ درصد موفقیت در حمله، امتیازآورترین بازیکن مسابقات و نهمین مهاجم برتر است. بردیا سعادت از ایران نیز با ۱۲۹ امتیاز و ۴۷.۰۸ درصد موفقیت در حمله، چهارمین بازیکن امتیازآور و شانزدهمین مهاجم برتر است.

امیررضا سرلک، بهترین مدافع ایران با ۲۴ امتیاز از دفاع و میانگین ۰.۹۶ بلاک در هر ست دومین مدافع مسابقات است. او همچنین با ۱۱ امتیاز سرویس، بهترین سرویس‌زن ایران و نفر دوازدهم است.
در تیم ژاپن ریکو اینو با ۱۲ امتیاز دفاع، بهترین مدافع ژاپن و نفر بیست و پنجم است. توبیاس تاکشی با ۱۰ امتیاز سرویس نفر بیستم است.

ایران - ژاپن / سامورایی‌ها به دنبال اولین طلای نوجوانان جهان

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد