آریاورزش
هدف این مجله اینترنتی پوشش همه جانبه والیبال ایران و جهان در سطح مردان و بانوان بوده تا بتوانیم به مدد این رشته اخلاق گرا مرزهای فرهنگی را جدای از تعصبات قومی و نژادی چه در سطح ملی و چه جهانی به هم نزدیکتر کنیم.

نیمه‌نهایی به روسیه چشمک زد / تلاش نوجوانان بی‌نتیجه ماند

به گزارش آریاورزش، تیم ملی والیبال نوجوانان ایران با نتیجه ۳ بر یک مقابل روسیه در مرحله یک‌چهارم نهایی مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۹ شکست خورد و از صعود به نیمه‌نهایی باز ماند.

دو تیم در فینال ۲۰۱۷ به مصاف هم رفته بود که ایران با پیروزی سه بر یک به مقام قهرمانی رسیده بود. روس‌ها در این بازی با دفاع و سرویس، شکست دوره قبل را جبران کردند. آنها در این دیدار ۱۰ امتیاز سرویس و ۱۲ بلاک داشتند. ایران نیز ۴ امتیاز سرویس و ۹ دفاع بدست آورد.

‌ملی‌پوشان ست اول را در حالی که ۸-۳ عقب بودند، اما توانستند نتیجه را ۱۲-۱۲ برابر کنند. با این حال روس‌ها توانستند با دو امتیاز اختلاف باز هم تیم برتر باشند. در اواخر ست اول، نوجوانان موفق شدند ۱۹-۱۸ پیش بیفتند و با حفظ برتری، ۲۵-۲۲ پیروز شدند.

در ست دوم نیز روس‌ها بازی را بهتر آغاز کردند، اما با اینکه ایران نتیجه را ۷-۷ برابر کرد، ولی این تیم ملی روسیه بود که توانست اختلاف امتیاز را به تدریج بیشتر و بیشتر کرده و ۱۸-۲۵ برنده ست دوم شود.

نوجوانان روسیه ست سوم را نیز بهتر آغاز کردند و ۳-۸ به وقت استراحت فنی اول رفتند. در ادامه نیز با عملکرد بهتر اختلاف امتیاز را حفظ کردند و ۲۰-۲۵ برنده شدند تا فقط یک ست برای نیمه‌نهایی نیاز داشته باشند.

در ست چهارم، علیرغم اینکه ایران ۶-۱۱ از حریف عقب بود، اما نتیجه را ۱۵-۱۵ برابر کرد و تا امتیاز ۱۹-۱۹ پایاپای پیش رفت. اما باز هم این روسیه بود که توانست اختلاف دو امتیازی ایجاد کرده و ۲۳-۲۵ پیروز شود.

در پایان این بازی بردیا سعادت با ۲۰ امتیاز، امتیازآورترین بازیکن ایران بود (۱۹ حمله، یک دفاع) . رومَن موراشکو ۲۵ امتیاز برای روسیه کسب کرد و امتیازآورترین بازیکن میدان بود (۲۰ حمله، یک دفاع، ۴ سرویس) عمر کوربانوف ۲۱ امتیاز بدست آورد (۱۷ حمله، یک دفاع، ۳ سرویس)

تیم ملی نوجوانان با این شکست باید برای کسب مقام پنجم تا هشتم ، باید فردا ساعت ۱۳:۳۰ به مصاف بازنده دیدار بلغارستان و آرژانتین برود.

نیمه‌نهایی به روسیه چشمک زد / والیبال قهرمانی نوجوانان جهان ۲۰۱۹

 

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد