آریاورزش
هدف این مجله اینترنتی پوشش همه جانبه والیبال ایران و جهان در سطح مردان و بانوان بوده تا بتوانیم به مدد این رشته اخلاق گرا مرزهای فرهنگی را جدای از تعصبات قومی و نژادی چه در سطح ملی و چه جهانی به هم نزدیکتر کنیم.

قهرمانی نوجوانان جهان، ایران – روسیه / سرویس و عمر کوربانوف، سلاح تزارها! ‌

به گزارش آریاورزش، تیم ملی نوجوان ایران امروز در مرحله یک‌چهارم نهایی مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۹، از ساعت ۱۹:۳۰ به مصاف تیم ملی روسیه می‌رود.

روسیه تنها تیمی است که مرحله اول را بدون شکست و با ۱۲ امتیاز کامل پشت سر گذاشت. آنها در بازی دیشب نیز به راحتی با نتیجه ۳ بر صفر و با امتیات ۲۵-۱۱ ، ۲۵-۲۰ ، ۲۵-۲۰ آلمان (قهرمان اروپا) را شکست دادند. سلاح این تیم سرویس‌های قدرتمند و هدفدار است. آنها در بازی دیشب نیز ۱۲ امتیاز سرویس بدست آوردند.

بهترین بازیکن آنها، عمر کوربانوف ۱۷ امتیاز مقابل آلمان بدست آورد که سه امتیاز آن از سرویس بود. این دریافت‌کننده ۱۸ ساله، بهترین آمار را از نظر موفقیت در حمله، سرویس و دریافت در میان روس‌ها دارد.

والیبال قهرمانی نوجوانان جهان ۲۰۱۹ / ایران - روسیه
عمر کوربانوف

شاید جالب باشد بدانید که چهار بازیکن روسی در میان بهترین بازیکنان سرویس‌زن قرار دارند. عمر کوربانوف (۱۵ امتیاز و ۰.۹۴ درصد موفقیت) نفر اول، الیا کازاچنکوف (۱۳ امتیاز و ۰.۸۱ درصد موفقیت) نفر سوم، آنتون آناشکوف (۱۱ امتیاز و ۰.۶۹ درصد موفقیت) نفر پنجم و رومان موراشکو (۱۱ امتیاز و ۰.۶۹ درصد موفقیت) نفر ششم است. این در حالی است که امیررضا سرلک با ۸ امتیاز و ۰.۴۴ درصد موفقیت نفر چهاردهم است.

مردان کوچک روسی در خط دریافت نیز عملکرد خیلی خوبی دارند و سه بازیکن آنها در میان ۱۰ دریافت‌کننده برتر قرار دارند. باز هم عمر کوربانوف با ۴۴.۷۸ درصد موفقیت، بهترین دریافت‌کننده روس‌ها و نفر سوم بهترین دریافت‌کنندگان است. الیا فدروف (۳۱.۸۶ درصد) و الیا کازاچنکوف (۳۱.۰۳ درصد) نفر هفتم و دهم هستند.

عبدالمختار بوش بهترین دریافت‌کننده ایران با ۲۱.۶۹ درصد موفقیت در رتبه بیست و هشتم است

بردیا سعادت، امتیازآورترین بازیکن ایران با ۸۲ امتیاز در رتبه هفتم است. او با ۴۴.۱۷ درصد موفقیت در حمله، در رتبه سی و سوم است.
در تیم روسیه نیز عمر کوربانوف با ۶۲ امتیاز و ۵۷.۰۹ درصد موفقیت در حمله، در رتبه بیست و دوم امتیازآورترین‌ها و رتبه دوم بهترین مهاجمان است.

بهترین مدافع ایران، امیررضا سرلک در رتبه پنجم مدافعان است (۱۵ دفاع و میانگین ۰.۸۳). میخایل‌فدروف بهترین مدافع روس‌ها نفر بیست و پنجم است. (۸ دفاع و میانگین ۰.۵۰)

والیبال قهرمانی نوجوانان جهان / ایران - روسیه

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد