آریاورزش
هدف این مجله اینترنتی پوشش همه جانبه والیبال ایران و جهان در سطح مردان و بانوان بوده تا بتوانیم به مدد این رشته اخلاق گرا مرزهای فرهنگی را جدای از تعصبات قومی و نژادی چه در سطح ملی و چه جهانی به هم نزدیکتر کنیم.

پایان مرحله یک هشتم نهایی قهرمانی نوجوانان جهان با چاشنی شگفتی سازی

به گزارش آریاورزش، با پایان مرحله یک هشتم نهایی قهرمانی نوجوانان جهان به میزبانی کشور تونس، چهره ۸ تیم برتر صعود کننده به مرحله یک چهارم نهایی مشخص شد.

در بازی اول همانطور که انتظار می‌رفت، ایتالیا تیم سوم اروپا، با نتیجه سه بر صفر (۲۵ – ۷ / ۲۵ – ۱۷ / ۲۵ – ۲۲) چین تایپه را شکست داد و صعود خود را زودتر از همه تیم‌ها مسجل کرد.

بازی دوم در یک دیدار تمام آسیایی، بین تیم ملی ژاپن (قهرمان آسیا) و کره جنوبی برگزار شد که زور ژاپنی‌ها به کره چربید و این بازی با نتیجه سه بر یک (۲۲ – ۲۵ / ۲۵ – ۱۹ / ۲۵ – ۱۸ / ۲۵ – ۱۷) به سود ژاپن به پایان رسید.

اما بازی سوم یک شگفتی کامل بود. اتحاد بلاروسی‌ها (تیم پنجم اروپا) مانع شکست برابر جمهوری چکی (نائب قهرمان اروپا) شده بود که ایران را در مرحله گروهی شکست داده بود. بلاروس این بازی را با نتیجه سه بر صفر (۲۳ – ۲۵ / ۲۰ – ۲۵ / ۲۰ – ۲۵) پیروز شد و به مرحله بعد صعود کرد.

بازی چهارم یک دیدار تمام آفریقایی بود. جایی که نیجریه (قهرمان آفریقا) برابر فراعنه مصری (نائب قهرمان آفریقا) حرفی برای گفتن نداشت و بازی را با نتیجه سه بر صفر (۲۵ – ۱۶ / ۲۵ – ۲۰ / ۲۹ – ۲۷) به مصر واگزار کرد.

بازی بعدی تقابل روسیه تیم چهارم اروپا و آلمان قهرمان اروپا بود که تزارها همچون تیم بزرگسالانشان آلمان را با نتیجه سه بر صفر (۲۵ – ۱۱ / ۲۵ – ۲۰ / ۲۵ – ۲۰) در هم کوبیدند.

بازی ششم تقابل تیم ملی کشورمان با کوبا (قهرمان نورثکا) بود که برای کشورمان اهمیت زیادی داشت. ایران قهرمان دور گذشته بود و باید از عنوان خود دفاع می‌کرد؛ و چنین شد که ایران با نتیجه سه بر صفر (۱۹ – ۲۵ / ۲۴ – ۲۶ / ۲۲ – ۲۵ ) از سد کوبا گذشت و یک قدم به فینال نزدیک‌تر شد.

 

 

در بازی هفتم که یک دیدار تمام آمریایی بود، دو تیم آمریکا (نائب قهرمان نورثکا) و آرژانتین (نائب قهرمان آمریکای جنوبی) مقابل هم قرار گرفتند. این دیدار با نتیجه سه بر صفر (۲۰ – ۲۵ / ۱۹ – ۲۵ / ۱۴ – ۲۵) به سود آرژانتین تمام شد.

در بازی آخر نیز که یک دیدار مهم بود، برزیل (قهرمان آمریکای جنوبی) تمام قد مقابل بلغارستان رده ششمی اروپا قرار گرفت و بازی به تساوی کشیده شد. ولی این بلغارستان بود که ست پنجم را برد و در نهایت با نتیجه سه بر دو (۲۳ – ۲۵ / ۲۶ – ۲۴ / ۲۵ – ۱۹ / ۲۵ – ۲۱ / ۱۵- ۶) پیروز شد تا شگفتی دوم رقم بخورد و بلغارستان حریف آرژانتین در مرحله سوم شود.

نتایج کامل را در تصویر زیر مشاهده کنید:

برنامه نیمه نهایی که چهارشنبه ۶ شهریور برگزار می شود به شرح زیر است:

 

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد