آریاورزش
هدف این مجله اینترنتی پوشش همه جانبه والیبال ایران و جهان در سطح مردان و بانوان بوده تا بتوانیم به مدد این رشته اخلاق گرا مرزهای فرهنگی را جدای از تعصبات قومی و نژادی چه در سطح ملی و چه جهانی به هم نزدیکتر کنیم.

صعود نوجوانان به مرحله‌ی یک چهارم نهایی قهرمانی جهان ۲۰۱۹

به گزارش آریاورزش، تیم ملی نوجوانان ایران با پیروزی سه بر صفر مقابل کوبا، به مرحله یک چهارم نهایی قهرمانی جهان ۲۰۱۹ صعود کرد.

ملی‌پوشان ست‌های اول، دوم و سوم را با نتایج ۲۵-۱۹ ، ۲۶-۲۴ و ۲۵-۲۲ پیروز شدند. ایران برای پیروزی در این بازی نیاز داشت دریافت اول خود را تقویت کند. هر چند هنوز هم مقداری کمتر از کوباست؛ اما همان کافی بود تا با استفاده از دفاع روی و توپ‌گیری عالی درون زمین، توپ‌های برگشتی را تبدیل به امتیاز کند و در حقیقت رمز اصلی موفقیت ایران، همان توپ‌گیری بود. ضمن اینکه ایران در زمینه سرویس نیز بسیار بهتر از حریف کار کرد و با ۷ امتیاز سرویس توانست کوبا را تحت فشار قرار بدهد.

دو تیم یکبار پیش از آغاز رقابت‌ها در یک دیدار تدارکاتی به مصاف کوبا رفته بودند که نتیجه آن دیدار نیز ۳ بر ۲ به سود ایران شد.

بردیا سعادت با ۲۳ امتیاز (۲۰ حمله، ۲ دفاع و یک سرویس)  امتیازآوترین بازیکن ایران بود. همچنین الکسی رامیرز ماسو ۱۸ امتیاز برای کوبا بدست آورد.

صعود والیبال نوجوانان به مرحله یک چهارم نهایی قهرمانی جهان ۲۰۱۹
ایران در مرحله یک چهارم نهایی باید فردا ساعت ۱۹:۳۰ به مصاف تیم سرسخت روسیه برود. روس‌ها تنها تیمی بودند که توانستند مرحله اول را بدون شکست و با ۱۲ امتیاز کامل پشت سر بگذارند. آنها در بازی امشب نیز خیلی راحت آلمان را ۳ بر صفر شکست دادند. (۲۵ – ۱۱ ، ۲۵ – ۲۰ ، ۲۵ – ۲۰)

روس‌ها خیلی خوب سرویس می‌زنند و در بازی امشب نیز ۱۲ امتیاز سرویس بدست آوردند. عمر کوربانف، دریافت‌کننده ۱۸ ساله روس‌ها در این بازی ۱۷ امتیاز بدست آورد و امتیازآورترین بازیکن بود. (۱۴ حمله و ۳ سرویس)

صعود والیبال نوجوانان به مرحله یک چهارم نهایی قهرمانی جهان ۲۰۱۹
تیم ملی نوجوانان روسیه

 

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد