آریاورزش
هدف این مجله اینترنتی پوشش همه جانبه والیبال ایران و جهان در سطح مردان و بانوان بوده تا بتوانیم به مدد این رشته اخلاق گرا مرزهای فرهنگی را جدای از تعصبات قومی و نژادی چه در سطح ملی و چه جهانی به هم نزدیکتر کنیم.

قهرمانی نوجوانان جهان ۲۰۱۹: دورخیز برای شکست کوبا

به گزارش آریاورزش، تیم ملی والیبال نوجوانان ایران امروز در مرحله یک هشتم نهایی مسابقات قهرمانی جهان از ساعت ۱۹:۳۰ به مصاف تیم ملی کوبا می‌رود.

تیم ملی کوبا توانست در مرحله اول گروهی یکی از تیم‌های شگفتی‌ساز باشد. آنها با سه پیروزی، یک شکست و ۸ امتیاز، به عنوان تیم دوم گروه A به جمع شانزده تیم راه پیدا کردند. نکته دیگر در مورد تیم ملی کوبا این است که آنها ۶ بازیکن خود را از مسابقات قهرمانی زیر ۲۱ سال جهان آوردند و از این نظر بیشترین تعداد بازیکنان را از آن تیم با خود به این مسابقات آورده است. آدریان چیرینو و‌ کریستین توندیک (پاسور)، خوزه گوتیه‌رز و ویکتور اندرو (قدرتی‌زن)، لوئیز آلن (سرعتی)، ریکاردو گومز (لیبرو) شش بازیکنی هستند که از بازی‌های زیر ۲۱ سال جهان آمدند. آنها در آن مسابقات دهم شده بودند.
  

ایران، مدافع عنوان قهرمانی نیز با با برد و دو باخت به عنوان تیم سوم به این مرحله رسید.

‌ویکتور رومن اندرو امتیازآورترین بازیکن کوباست. او با ۶۱ امتیاز در رتبه دهم بازیکنان امتیازآور است. در تیم ایران نیز بردیا سعادت با ۵۹ امتیاز، یازدهم است.


باوجودی که امیرحسین توخته به دلیل آسیب‌دیدگی، در بازی آخر به میدان نرفت، اما هنوز هم از نظر موفقیت در حمله و دریافت بهترین آمار را در میان بازیکنان ما داشت. او با ۵۹.۰۹ درصد موفقیت در حمله در رتبه دوم بهترین مهاجمان است. همچنین با ۱۷ دریافت عالی و معدل ۱۹.۰۵ درصد، بهترین دریافت‌کننده ایران بوده ولی در رتبه سی‌ام جای گرفته است.
والیبال قهرمانی نوجوانان جهان / ایران - کوبا
در تیم کوبا نیز خوزه میگوئل سوآرز با ۴۹.۴۸ درصد موفقیت در حمله در رتبه هفدهم قرار دارد. او همچنین با ۴۷ دریافت عالی و معدل ۳۳.۸۸ درصد در رتبه هشتم بهترین دریافت‌کنندگان است.

از لحاظ دفاع و توپگیری، کفه ترازو به سود ایران است.

امیررضا سرلک با ۱۳ دفاع و میانگین ۰.۸۷ دفاع منجر به امتیاز در رتبه پنجم قرار دارد. لوئیز ویدال آلن سرانو با ۱۱ دفاع و میانگین ۰.۶۹ ، دوازدهمین مدافع برتر است.

کریستین توندیک با ۱۰ امتیاز سرویس، هفتمین بازیکن سرویس‌زن مسابقات است. در تیم ایران اما، امیررضا سرلک با ۶ امتیاز سرویس، چهلم است.

از طرفی سجاد جلوداریان در رتبه شانزدهم بهترین توپ‌گیران و ریکاردو گومز در رتبه چهلم است.

در پایان، آنطور که از این آمار برداشت می‌شود این است که ایران برای موفقیت در این بازی، اول از همه باید دریافت‌های خود را تقویت کند تا بتواند سرویس‌های کوبا را کنترل کند و سپس با استفاده از مهاجمان خوب تیم‌مان حریف را تحت فشار قرار بدهد.

ما بازیکنان خوبی در دفاع داریم و می‌توانیم روی حمله‌های برگشتی موفق باشیم. امیدواریم در نهایت برنده این بازی تیم ملی کشورمان باشد.

والیبال قهرمانی نوجوانان جهان ۲۰۱۹ / ایران - کوبا

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

tempobet giris
Tablet Servisi