آریاورزش
هدف این مجله اینترنتی پوشش همه جانبه والیبال ایران و جهان در سطح مردان و بانوان بوده تا بتوانیم به مدد این رشته اخلاق گرا مرزهای فرهنگی را جدای از تعصبات قومی و نژادی چه در سطح ملی و چه جهانی به هم نزدیکتر کنیم.

قهرمانی نوجوانان جهان / ایران – ایتالیا، جدال برای قرعه آسان‌تر

به گزارش آریاورزش، تیم ملی والیبال نوجوانان ایران در آخرین بازی خود از مرحله اول گروهی امشب از ساعت ۲۰ به مصاف تیم ملی ایتالیا می‌رود.

دو تیم چند روز قبل از آغاز مسابقات در تونس، یکبار در یک بازی تدارکاتی به مصاف هم رفتند که نتیجه آن دیدار ۳ بر صفر به سود ایتالیا شد. همین مورد عاملی بود تا سرمربی تیم ملی نوجوانان علی‌اصغر نبی‌زاده را که در ارسال پاس‌های بلند یا به اصطلاح «های بال» تبحر بیشتری داشت، به تونس فرا بخواند.

درحال حاضر تیم ملی جمهوری چک هر چهار بازی خود را انجام داده و با ۳ برد و یک باخت (مقابل ایتالیا) و ۹ امتیاز در صدر گروه B قرار دارد. ایتالیا سه برد دارد و با ۸ امتیاز دوم است. تیم ملی کشورمان نیز با دو برد، یک باخت و ۶ امتیاز، در جایگاه سوم است. اگر ایران در این مسابقه برابر ایتالیا برنده شود، چک صدرنشین می‌ماند و تیم ملی نوجوانان ایران به رده دوم صعود خواهد کرد. آنگاه در دور دوم با قرعه آسان‌تری مواجه خواهد شد.

قهرمانی والیبال نوجوانان جهان۲۰۱۹ طبق فرمول بازی‌ها چهار تیم برتر گروه A با چهار تیم برتر از گروه B به رقابت می‌پردازند. بنابراین ایران در صورت صعود به جایگاه دوم جدول باید با تیم سوم از آن گروه که بلاروس خواهد بود، مبارزه کند. اما اگر در بازی امشب شکست بخورد، ایتالیا تیم اول، چک دوم و ایران سوم می‌شود. آنگاه باید با تیم دوم از گروه A یعنی برزیل یا کوبا به رقابت بپردازد.

از لحاظ میانگین قدی دو تیم تقریباً برابر هستند، ایران ۱۹۷ سانتیمتر و ایتالیا ۱۹۶ سانتیمتر است. آنطور که از آمار برداشت می‌شود، ایتالیا ابتدا از لحاظ دریافت اول و دفاع بهترین عملکرد را دارد، و سپس در زمینه موفقیت در حمله و سرویس خوب کار می‌کنند.

آلخاندرویوچیه‌لتسو با ۲۴ دریافت عالی و میانگین ۷۵.۰۰ دریافت عالی در هر ست بهترین دربافت‌کننده ایتالیا و مسابقات است. همچنین نیکولا چانچیوتا با ۱۲ بلاک و میانگین ۱.۰۹ در رتبه اول بهترین مدافعان قرار دارد. توماسو رینالدی با ۴۰ امتیاز و معدل ۶۱.۷۰، امتیازآورترین بازیکن ایتالیاست و در رتبه دوم بهترین مهاجمان است. این بازیکن در زمینه سرویس نیز با ۹ امتیاز ace، چهارمین سرویس‌زن برتر است.

قهرمانی والیبال نوجوانان جهان ۲۰۱۹در تیم ایران نیز امیرحسین توخته با ۴۹ امتیاز و معدل ۵۹.۰۹ درصد موفقیت در حمله، امتیازآورترین بازیکن ایران و سومین مهاجم برتر مسابقات است. وی همچنین با ۱۷ دریافت عالی و معدل ۱۹.۰۵ فعلا بهترین دریافت‌کننده ایران بوده اما در رتبه کلی سی‌ام است. توخته با ۵ امتیاز سرویس، بهترین سرویس‌زن ایران است.

امیررضا سرلک با ۹ امتیاز از دفاع و میانگین ۱۹.۰۵ بهترین مدافع ایران و نهمین مدافع برتر مسابقات است.

قهرمانی والیبال نوجوانان جهان ۲۰۱۹

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

tempobet giris
Tablet Servisi