آریاورزش
هدف این مجله اینترنتی پوشش همه جانبه والیبال ایران و جهان در سطح مردان و بانوان بوده تا بتوانیم به مدد این رشته اخلاق گرا مرزهای فرهنگی را جدای از تعصبات قومی و نژادی چه در سطح ملی و چه جهانی به هم نزدیکتر کنیم.

وکیلی: هدف ورزش قهرمانی در ایران نتیجه‌گرایی است

وکیلی: احتمال حضور تیم نوجوانان در لیگ برتر ۹۸ با اسم فروشگاه رفاه وجود دارد

به گزارش آریاورزش، تیم ملی نوجوانان ایران، برای حضور در مسابقات قهرمانی زیر ۱۹ سال جهان عازم کشور تونس شده است.

محمد وکیلی سرمربی تیم ملی نوجوانان پیش از اعزام به مسابقات، در خصوص برگزاری رقابت‌ها در کشور تونس به آریاورزش گفت: «دو سال پیش مسابقات در کشور بحرین برگزار شد که میربانی بدی نداشتند. به نظر من fivb میزبانی رده‌های نوجوانان و جوانان را به کشورهای سطح متوسط می‌دهد تا هم آنها را در میزبانی‌ها مشارکت دهد و هم اینکه بازیکنان کم‌سن را با سختی‌ها آشنا کند که آبدیده شوند، و به نظرم کار درستی است.»وکیلی افزود: «قطعا برای هر بازی برنامه ویژه‌ای داریم. ولی سبک بازی تیم‌های اروپایی شبیه به هم است و ممکن است با کمترین تغییر نسبت به هم بازی کنیم. در کل یک برنامه جامع داریم و برای هر بازی با توجه به آنالیز تیم روبه‌رو بازی خواهیم کرد. ضمن اینکه چند ماه پیش در المپیک نوجوانان که در گرجستان برگزار شد، من خودم شخصا شاهد بازی این تیم‌ها بودم. آنها با کمترین تغییر در بازیکنان به تونس می‌آیند.»

قهرمانی نوجوانان جهان ۲۰۱۷/ایران-برزیل

وی در خصوص ضعف ایران در ارسال سرویس‌های پرشی گفت: «در این تیم حداقل سه بازیکن ما دارای سرویس پرشی و ۲-۳ بازیکن دیگر سرویس موجی می‌زنند. در کل نوع زدن سرویس، به نظر سرمربی بستگی دارد. من خودم در تیم ملی سرویس‌های پرشی و موجی را ترجیح می‌دهم. اما در لیگ برتر، مربیان کمتر اعتقاد به این نوع سرویس دارند و ترجیح‌شان به سرویس ساده است.»سرمربی تیم ملی نوجوانان درباره میانگین سنی بازیکنان افزود: «سیاست فدراسیون این بود که بچه‌هایی را انتخاب کنیم تا بتوانند در دو دوره بازی کنند. کسانی مثل بردیا سعادت، مهران فیض و امیرحسین توخته در دوره قبلی هم حضور داشتند. سن‌شان طوری بود که توانستند در رده‌ی جوانان هم شرکت کنند و قهرمان شوند. بازیکنانی که از تیم ایران در جوانان بودند، شانس این را داشتند که یک سطح بالاتر را هم تجربه کنند؛ ولی سایر تیم‌ها این شانس را نداشتند.»وکیلی درباره انتخاب بازیکنان گفت: «طبق قانون، ما فقط ۱۲ بازیکن را می‌توانیم به مسابقات ببریم و این ۱۲ بازیکن بین ۵۰۰ نفر که از ابتدا به اردو آمدند انتخاب شدند. واقعیت این است که هدف ورزش قهرمانی در ایران نتیجه‌گرایی است و به همین دلیل ما سعی کردیم بازیکنان باتجربه را در کنار کم‌تجربه‌ها در قالب تیم نوجوانان روانه‌ی مسابقه کنیم. بازیکنی داشتیم که ۲۱۵ سانتیمتر بود، اما چون تجربه کافی نداشت و در پست او بازیکن باتجربه داشتیم او را خط زدیم. همچنین دو بازیکن آخری که حذف شدند بین خوب و خوب‌تر انتخاب شدند. اگر قانون fivb به جای ۱۲ بازیکن، ۱۴ بازیکن بود؛ این دو بازیکن یعنی همتی و نبی‌زاده هم در این لیست حضور داشتند.»

قهرمانی نوجوانان جهان ۲۰۱۷/ایران-برزیل

او در مورد حضور تیم نوجوانان در لیگ برتر گفت: « در این دو سال، سیاست فدراسیون مبنی بر حضور تیم نوجوانان در لیگ برتر بسیار خوب بود و موجب شد حضور در لیگ برتر، تمرین خیلی خوبی برای آنها باشد. ما به دنبال نتیجه نبودیم، فقط می‌خواستیم تجربه کسب کنیم. بنابراین بازیکنانی که در شمس و دورنا بازی کردند بازیکنان باکیفیتی شدند. مثلا شریفی مستقیم به بزرگسالان دعوت شد؛ و از تیم دورنا هم ۴ – ۵ بازیکن در همین تیم من حضور دارند. امسال هم آقای داوری قول دادند که برای این تیم اسپانسر پیدا کنند. البته صحبت‌هایی با فروشگاه رفاه شده است و احتمال حضور تیم نوجوانان در لیگ برتر ۹۸ با اسم فروشگاه رفاه وجود دارد. باید منتظر بمانیم، ولی اتفاقات خوبی برای این تیم در راه است.»محمد وکیلی در مورد انتخابات فدراسیون گفت: «برای ما چیزی تغییر نکرد. اردوهای ما مرتب برگزار شد و با هیچ کمبودی روبه‌رو نشدیم. به نظرم فرقی ندارد فدراسیون رئیس داشته باشد یا سرپرست، مهم این است که کارها درست و طبق روال انجام شود. آقای داوری برای ما هیچ چیزی کم نگذاشتند و تعامل خیلی خوبی با ما داشتند. ولی به هرحال قرار است انتخابات بعد از بازی‌های نوجوانان انجام شود و امیدوارم هر کسی که لایق است به فدراسیون بیاید.»به گزارش آریاورزش، تیم ملی نوجوانان ایران در مرحله گروهی رقابت‌ها با تیم‌های ایتالیا، چک، بلغارستان و کلمبیا همگروه است و باید در اولین بازی خود روز ۳۱ مرداد از ساعت ۱۶:۳۰ به مصاف تیم بلغارستان برود.

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد