آریاورزش
هدف این مجله اینترنتی پوشش همه جانبه والیبال ایران و جهان در سطح مردان و بانوان بوده تا بتوانیم به مدد این رشته اخلاق گرا مرزهای فرهنگی را جدای از تعصبات قومی و نژادی چه در سطح ملی و چه جهانی به هم نزدیکتر کنیم.

بوساتو: قصد توهین به مردم کره‌جنوبی را نداشتم

نمی‌دانم چرا حرکت من نژادپرستی خطاب شد

‌سرجو بوساتو، مربی تیم ملی زنان روسیه می‌گوید او قصد توهین به مردم کره‌جنوبی را نداشته و فقط صعودشان را به المپیک توکیو جشن گرفته است.

به گزارش آریاورزش، مسابقات انتخابی المپیک زنان برگزار شد و تیم ملی روسیه توانست با پیروزی ۳ بر ۲ در سومین بازی خود مقابل کره‌جنوبی جواز صعود به المپیک توکیو را بدست آورد.

پس از پایان بازی، سرجو بوساتو با عقب کشیدن چشمان خود مانند چهره مردم آسیای شرقی پیروزی تیمش را جشن گرفت. (از اینجا بخوانیداز اینجا بخوانید) با این حرکت فدراسیون والیبال کره‌جنوبی از این مربی به خاطر حرکت نژادپرستانه شکایت کرد.

پس از انتشار این خبر، سرجو بوساتو به رسانه‌های روسی گفت: «من اصلا نمی‌خواستم به کسی توهین کنم. واقعاً تعجب کردم وقتی دیدم حرکت من توهین برداشت شد! من فقط صعودمان را به المپیک ۲۰۲۰ جشن گرفتم که قرار است در کشور ژاپن برگزار شود.»

مربی تیم ملی زنان روسیه در ادامه گفت: «من در آن لحظه کوچکترین اشاره‌ای به تیم کره‌جنوبی نکردم. واقعاً نمی‌دانم چرا به حرکت می‌گویند نژادپرستی! بعد از بازی، ما خیلی خوشحال بودیم و من هم صعودمان را جشن گرفتم. باز هم تأکید می‌کنم به هیچ وجه قصد توهین نداشتم ولی با این حال از فدراسیون والیبال و مردم کره‌جنوبی عذرخواهی می‌کنم.»

بوساتو: قصد توهین نداشتم
بوساتو

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

tempobet giris
Tablet Servisi