آریاورزش
هدف این مجله اینترنتی پوشش همه جانبه والیبال ایران و جهان در سطح مردان و بانوان بوده تا بتوانیم به مدد این رشته اخلاق گرا مرزهای فرهنگی را جدای از تعصبات قومی و نژادی چه در سطح ملی و چه جهانی به هم نزدیکتر کنیم.

میزبانی آمریکایی ها باز هم جنجال به پا کرد

حکم ممنوعیت برای سرمربی بانوان آرژانتین


به گزارش آریاورزش، تیم ملی والیبال بانوان آرژانتین اولین شانس خود را برای صعود به المپیک ۲۰۲۰ توکیو از دست دادند. آرژانتینی‌ها که در شهر لوئیزیانای آمریکا باید به مصاف تیم‌های آمریکا، بلغارستان و قزاقستان می‌رفتند؛ در گروه خود سوم شدند تا شانس اول خود را برای صعود به المپیک توکیو از دست بدهند. یکی از دلایل مهم این ناکامی‌ می‌تواند غیبت سرمربی این تیم باشد. آمریکایی ها که ماه پیش میزبان مرحله نهایی لیگ والیبال ملت‌ها بود، با بازجویی تیم ملی کشورمان در فرودگاه، خبرساز شد. این‌بار نیز از ورود سرمربی تیم ملی بانوان آرژانتین ممانعت کرد، فقط به جرم اینکه او در گذشته به ایران سفر کرده است.

فرارو در این مورد می‌گوید: «من پاسپورت ایتالیایی دارم، برای همین به ویزا نیازی نداشتم. من ۱۰ جولای برای کسب مجوز ورودم در سامانه الکترونیکی امنیت آمریکا ثبت نام کردم که باید طی ۷۲ ساعت جواب نهایی برای من ارسال می‌شد. اما جواب نیامد! در فرم از من پرسیده بودند آیا قبلاً به ایران یا عراق سفر کرده‌ام یا خیر؟ در نهایت بعد از چند هفته به من گفتند چون به ایران سفر کرده‌ام بنابراین به زمان بیشتری برای بررسی احتیاج دارند! من سعی کردم از طریق آرژانتین ویزا بگیرم، ولی باز هم در سفارت به من همان جواب را دادند!»

فرارو طی سال‌های ۲۰۱۴ – ۲۰۱۸ دستیار ولاسکو در آرژانتین بود و همراه با آن تیم برای برگزاری مسابقات والیبال در سال‌های ۲۰۱۵، ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ به ایران سفر کرده بود. نکته‌ای که البته به اشتباه در سایت world of volley او را دستیار ولاسکو در تیم ایران معرفی کرد و این نکته بصورت گسترده در رسانه‌های داخلی بازنشر داده شد!!

نکته دیگر این است که بسیاری از تیم‌ها مانند لهستان، صربستان، ایتالیا، برزیل و … سابقه سفر به ایران را داشتند؛ اما مشکلی برای ورود به فینال لیگ ملت‌های ۲۰۱۹ نداشتند. اکنون با روندی که دولت آمریکا در پیش گرفته آیا میزبانی‌های ایران را تحت‌الشعاع قرار خواهد داد؟ یا اینکه فدراسیون جهانی به این مسئله ورود می‌کند!
‌‌

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد