آریاورزش
هدف این مجله اینترنتی پوشش همه جانبه والیبال ایران و جهان در سطح مردان و بانوان بوده تا بتوانیم به مدد این رشته اخلاق گرا مرزهای فرهنگی را جدای از تعصبات قومی و نژادی چه در سطح ملی و چه جهانی به هم نزدیکتر کنیم.

کولاکوویچ: شرایط‌مان چندان خوب نیست/نرفتن تیم ملی والیبال به بلغارستان تصمیم درستی بود

به گزارش خبرنگار آریاوررش، تمرین تیم ملی والیبال عصر امروز یکشنبه با حضور خبرنگاران برگزار شد. تیم ملی ایران که خود را برای حضور در تورنمنت انتخابی المپیک در شهر سن‌پترزبورگ آماده می‌کنند، تمرینات خود را در فضایی آرام و پرانرژی پیگیری کردند. ملی‌پوشان ابتدا به گرم کردن و تمرینات توپی پرداختند و سپس در دو گروه به تمرین دریافت، پاس و حمله مشغول شدند. در اواخر تمرین سعید معروف مقداری از ناحیه مچ دچار ناراحتی شد که توسط سیامک افروزی معاینه گردید. خوشبختانه ناراحتی معروف جدی نبود و او دوباره به ادامه تمرین بازگشت.


ایگور کولاکوویچ در حاشیه تمرین تیم ملی والیبال در جمع خبرنگاران حاضر شد و درباره شرایط تیم گفت: وضعیت تیم ملی زیاد خوب نیست و یکسری ناهماهنگی‌ها در تیم وجود دارد. بعضی بازیکنان مصدوم هستند و فعلا در شرایط ایده‌آلی قرار ندارند اما بعضی دیگر نسبتا آماده‌تر هستند.

وی در مورد شانس صعود به المپیک در تورنمنت روسیه افزود:  قطعا ما این شانس را داریم که بتوانیم در این مسابقات به المپیک صعود کنیم ولی باید برای این هدف مبارزه کنیم. چون مسیر راهیابی به المپیک سخت و طولانی است. فعلا در اولین مرحله، باید به روسیه برویم.

سرمربی تیم ملی والیبال درباره پیش‌بینی خود از این بازی‌های و ارزیابی حریفان ایران اضافه کرد: قطعا روسیه یکی از قوی‌ترین حریفان ما در این مسابقات است. آنها تیم خوبی هستند و قهرمان لیگ ملتت‌ها شدند. رقیب دیگر ما کوباست که سال گذشته در رقابت‌های جهانی با آنها به مشکل خوردیم و اذیتمان کرد. مکزیک نسبت به دو تیم دیگر از رده پایین‌تری می‌آید ولی باید حواسمان را جمع کنیم و به آنها هم به چشم یک رقیب نگاه کنیم. در این تورنمنت روس‌ها جدی‌ترین حریف ما هستند و از امتیاز میزبانی برخوردارند.

کولاکویچ در خصوص لغو اردوی بلغارستان توضیح داد: اگر به بلغارستان می‌رفتیم این اردو نه برای ما کارایی داشت نه بلغارها. من متأسفم که این اردو انجام نشد ولی عدم انجام آن صحیح بود. در مورد شایعات صحبتی نمی‌کنم چون  در جایگاهی نیستم که بخواهم به  آن ورود کنم. چیزی که می‌توانید ببینید این است که همه بازیکنان الان اینجا هستند و دارند تمرین می‌کنند.

او در پاسخ به این سؤال که با این شرایط آیا اگر به عقب برگردد باز هم با تمام نفرات در لیگ ملت‌های والیبال شرکت می کند؟ ادامه داد: در لیگ ملت‌ها می‌خواستیم به مرحله نهایی برویم. آنجا نمی‌توانید حساب‌گری کنید و باید از تمام قدرت خود استفاده کنید. نتایج بدی نگرفتیم و حتی مقابل برزیل هم شانس پیروزی داشتیم. ما در مرحله مقدماتی مقام دوم را داشتیم. برزیل توانست دیروز یک بازی بزرگ را پشت سر گذاشت و با غلبه بر لهستان قهرمان جام واگنر شد. ما برای موفقیت به لیگ ملت‌ها رفتیم. در این مسابقات امتیازات بزرگی را برای ایران بدست آوردیم. به خاطر صعود به مرحله نهایی و رتبه پنجم تزریق مالی مناسبی به والیبال کشور شد که می‌توان این درآمدزایی را هم به نوعی موفقیت قلمداد کرد. شانس داشتیم که به فینال برویم و از این شانس هم استفاده کردیم.

سرمربی تیم ملی والیبال در خصوص غیبت توخته و کاظمی در اردوهای قبلی  گفت: این فعلا لیست ۲۵ نفره است و لیست نهایی اعلام نشده است. این روزها ناهماهنگی‌هایی به لحاظ مصدومیت و آماده نبودن بازیکنان وجود دارد و برای همین این بازیکنان در اردو حضور داشتند. امروز که همه نفرات بودند، این بازیکنان را دعوت نکردیم.

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد