آریاورزش
هدف این مجله اینترنتی پوشش همه جانبه والیبال ایران و جهان در سطح مردان و بانوان بوده تا بتوانیم به مدد این رشته اخلاق گرا مرزهای فرهنگی را جدای از تعصبات قومی و نژادی چه در سطح ملی و چه جهانی به هم نزدیکتر کنیم.

سعید معروف در گفتگو با FIVB: به جوانان توصیه می‌کنم شبیه من نباشند

پاس عالی، یعنی اسپکر با آن راحت باشد

به گزارش آریاورزش٬ سعید معروف کاپیتان تیم ملی ایران در مصاحبه کوتاهی که با FIVB داشت٬ در خصوص یک پاس خوب صحبت کرد و از احساسش هنگام ارسال پاس به مهاجمین تیمش گفت.

پاسور تیم ملی کشورمان می‌گوید: به نظر من یک پاس خوب٬ پاسی است که اسپکر با آن احساس راحتی کند. بنابراین تو باید به عنوان یک پاسور حس کنی که در آن لحظه کدام اسپکر بهترین فرد برای حمله است. باید تک تک بازیکنان را خوب بشناسی. قطعا این مهم‌ترین فاکتور برای ارسال بهترین پاس ممکن است. اما من فکر می‌کنم که بهتر است یک پاسور نظر اسپکرها را هم جویا شود. چون آنها باید با پاسی که دریافت می‌کنند٬ راحت باشند. بعد از اینکه یک مدت طولانی به عنوان یک پاسور بازی کنی٬ دیگر نیازی نداری به کسی نگاه کنی. می‌توانی قدم‌ها را احساس ‌کنی و بفهمی چه کسانی اطراف تو هستند. بنابراین خیلی راحت آنها را پیدا می‌کنی.

من به عنوان یک ورزشکار فکر می‌کنم هر بازیکنی در هر ورزشی٬ کاراکتر مخصوص به خود را دارد. من هم دوست ندارم شبیه کس دیگری باشم و به بازیکنان جوان هم توصیه می‌کنم به من نگاه نکنند و سعی نکنند مثل من باشند. من فکر می‌کنم هر کسی کاراکتر و سبک خودش را دارد. بنابراین بهتر است که مثل خودشان بازی کنند٬ من هم سعی می‌کنم مثل خودم باشم.

کیفیت ۴۸۰p کیفیت ۳۶۰p کیفیت ۲۴۰p
دانلود دانلود  دانلود

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد