آریاورزش
هدف این مجله اینترنتی پوشش همه جانبه والیبال ایران و جهان در سطح مردان و بانوان بوده تا بتوانیم به مدد این رشته اخلاق گرا مرزهای فرهنگی را جدای از تعصبات قومی و نژادی چه در سطح ملی و چه جهانی به هم نزدیکتر کنیم.

یوزهای ایرانی کانگوروها را دریدند/ایران ۳- استرالیا ۰

به گزارش آریاورزش، در روز دوم از هفته چهارم لیگ ملتهای والیبال، تیم ملی کشورمان به استرالیا رفت که این بازی با نتیجه سه بر صفر به سود ایران پایان یافت.

ایران دست به تغییر در ترکیب زد و قائمی و معنوی نژاد از همان ابتدا در ترکیب اصلی قرار داشتند در امتیازات اولیه معنوی نزاد با دو دفاع از اسپک همراه شد که در ادامه توانست این نقظه ضعف خود را حل کند. ایران در امتیازات ۴-۱ عقب ماند ولی با یک دور چرخش و برگشت قائمی در خط سرویس امتیازات ۱۱-۱۱ برابر شد. بچه ها در دفاع توانستند خود را پیدا کرده و بهتر عمل کنند تا ۱۴-۱۲ جلو بیفتند و استرالیا را مجبور به گرفتن تایم کند. نقطه قوت ست اول سه امتیاز امیر غفور بود که اختلاف امتیازات را به ۴ رساند. بچه ها در ادامه بازی بسیار خوب کار کردند و توانستند در دفاع و حمله امتیازات خوبی را از آن خود کنند و ست اول را ۲۵-۱۹ از استرالیا بگیرند.


ست دوم معنوی نژاد امتیاز اول را برای ایران به دست آورد. ضعف دریافت در بازیکنان استرالیا باعث شد تا توپها به پاسورشان نرسد و نتوانند برنامه های خود را اجرا کنند و قدرت ما در دفاع بالا رفت و امتیاز ۸ -۳به سود ما شد. تایم فنی دوم اگرچه به سود ما شد اما بچه ها خطای سرویس داشتند ۱۶-۱۱ به یود ایران شود در ادامه بازی سازی خوب پاسور ایران و دفاع ها و جاگیری های به موقع بچه ها باعث شد تا این ست را هم ۲۵-۱۹ از ان خود کنیم.


ایران بازی را در ست دوم با انرژی هر چه تمام تر آغاز کرد و بچه ها در حمله کوبنده و در دفاع بی نظیر بودند. بازی دادن به بازیکنانی که در این ۱۰ بازی گذشته فرصت بازی نداشتند انگیزه بسیار بالایی برای آنها ایجاد کرد تا بتوانند نهایت تلاش خودشان را کرده و بازی خوبی را به نمایش بگذارند. رالی های زیادی بین دو تیم اتفاق افتاد که بیشتر به سود ایران بود. حمایت ها از توپ های برگشتی در این ست به بازیکنان فرصت به دست آوردن امتیازات زیادی را داد. ۱۵-۷ به سود ایران. در نیمه سوم، ۴ امتیاز سرویس دو تیم از دست دادند تا تیم ها روند ارامی را پیش ببرند و آمدن کریمی و یلی و غلامی برای ایران به بازی نکته مثبت این ست بود تک دفاع کریمی باعث شد ۲۳-۱۳ به سود ایران شود. و پاس آخر کریمی به یلی و امتیاز نهایی و پیروزی ۳-۰ به سود ایران خاتمه بازی بود.

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد