آریاورزش
هدف این مجله اینترنتی پوشش همه جانبه والیبال ایران و جهان در سطح مردان و بانوان بوده تا بتوانیم به مدد این رشته اخلاق گرا مرزهای فرهنگی را جدای از تعصبات قومی و نژادی چه در سطح ملی و چه جهانی به هم نزدیکتر کنیم.

لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۱۹؛ پیش بازی ایران و پرتغال

به گزارش آریاورزش، در روز اول هفته چهارم تیم های ملی ایران و پرتغال به مصاف هم خواهند رفت.

بازی‌های رو در رو
‌‌
* برای اولین‌بار است که دو تیم ایران و پرتغال در یک بازی رسمی جهانی به مصاف هم می‌روند.

* تیم ملی کشورمان در تمامی چهار بازی خود مقابل تیم‌های اروپایی در این فصل، پیروز شده است. (ایتالیا، آلمان، لهستان، روسیه)
‌‌
* پرتغالی‌ها اخیرا مقابل یک تیم آسیایی برنده شدند. این تیم موفق شد در آخرین بازی هفته سوم لیگ ملت‌ها با نتیجه ۳-۰ چین را از پیش‌رو بردارد.

* ایران در حاضر با ۸ پیروزی و یک شکست صدرنشین است و پرتغال با ۷ باخت و ۲ برد در رتبه سیزدهم قرار دارد.

ایران
‌‌
* با احتساب هفته آخر لیگ ملت‌های ۲۰۱۸، تیم ملی ایران از ۱۲ بازی اخیر خود صاحب ۱۱ برد و یک باخت شده است.
‌‌
* ایران در حال حاضر با ۸ پیروزی، تعداد بردهای خود را نسبت به سال گذشته افزایش داد. فصل قبل تیم ملی کشورمان تنها ۷ برد بدست آورده بود.
‌‌
* سیدمحمد موسوی با معدل ۰.۶۷ بلاک در هر ست و میرسعید معروف با معدل ۹.۰۳ پاس منجر به امتیاز در هر ست، تا پایان هفته سوم بهترین مدافع و پاسور لیگ بودند.

*امیر غفور با ۱۵۱ امتیاز در جایگاه دوم بهترین مهاجم و سوم امتیازآورترین بازیکنان قرار دارد. موسوی با اختلاف ۵۴ امتیازی نسبت به غفور، دومین بازیکن امتیازآور ایران است. (۹۷ امتیاز)


پرتغال

* تیم ملی پرتغال در این سه هفته، تنها دو پیروزی کسب کرده است (۳-۱ مقابل بلغارستان و ۳-۰ مقابل چین)
‌‌
* ۶ دیدار از ۹ بازی پرتغالی‌ها با نتیجه ۳-۰ خاتمه یافته است. (۵ باخت و یک پیروزی)
‌‌
* برادران فریرا امتیازآورترین بازیکنان پرتغال بودند. مارکو ۱۱۰ و الکساندر ۱۰۶ امتیاز بدست آوردند و به ترتیب در جایگاه هشتم و دوازدهم قرار دارند.
‌‌
* پرتغال برای اولین بار سال ۱۹۹۹ به لیگ جهانی راه پیدا کرد و بهترین نتیجه ای که کسب کردند جایگاه پنجم لیگ جهانی ۲۰۰۵ است.

* تیم ملی پرتغال فصل قبل با پیروزی مقابل جمهوری چک و قهرمانی در رقابت‌های چلنجر کاپ به لیگ ملت‌ها راه پیدا کرد و جایگزین کره جنوبی شد.

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد