آریاورزش
هدف این مجله اینترنتی پوشش همه جانبه والیبال ایران و جهان در سطح مردان و بانوان بوده تا بتوانیم به مدد این رشته اخلاق گرا مرزهای فرهنگی را جدای از تعصبات قومی و نژادی چه در سطح ملی و چه جهانی به هم نزدیکتر کنیم.

کولاکوویچ: بالاخره نتیجه مهم است یا کسب تجربه؟ / با صربستان افتخارات زیادی کسب کردم، امیدوارم این اتفاق با ایران هم تکرار شود

به گزارش آریاورزش، ایگور کولاکوویچ سرمربی تیم ملی ایران در نشست خبری پیش از هفته سوم لیگ ملت های والیبال ۲۰۱۹ در ارومیه اظهار داشت: باعث افتخار است که اینجا در کنار سرمربیان خیلی مهمی هستم و همچنین خوشحالم که با تیم ملی در ارومیه هستیم. به نظرم تاریخ والیبال در اینجاست. برخی از بازیکنان ما در این شهر به دنیا آمدند، بنابراین خیلی خوشحالیم که آنها قرار است در زادگاه خود بازی کنند. سرمربی تیم ملی در پاسخ به این سوال که به نظر او ایران با کدام یک از حریفان هفته سوم در مرحله نهایی به میزبانی آمریکا دوباره روبه‌رو خواهد شد، گفت: ما انتظار بازی‌های سختی را داریم. چون رقبای ما در میان ۶ تیم بالای جدول هستند. ما تلاش می‌کنیم مانند همه تیم‌ها، برای هر بازی و هر روز بجنگیم. به طور قطع نمی‌توان پاسخ داد، اما تمام سعی‌مان را می‌کنیم که در مرحله نهایی در شیکاگو حضور داشته باشیم.

وی در پاسخ به سوال که چرا از بازیکنان بیشتری در ترکیب خود استفاده نمی‌کند اظهار داشت: من چرا باید داخل تیم تغییرات زیادی را ایجاد کنم؟ ما ۵ بازی را بردیم و در یک بازی هم با نتیجه خیلی نزدیک شکست خوردیم. ما مثل آقای هینن نیستیم که به فینال فکر نکنیم. برای ما خیلی مهم است که به فینال برویم. همه بازیکنانی که در اختیار داریم، در یک سطح نیستند. من در زمانی که سرمربی تیم ملی صربستان بودم، افتخارات زیادی کسب کردم و امیدوارم که با تیم ملی ایران هم این اتفاقات تکرار شود. کولاکوویچ افزود: اگر در یک بازی با امتیازات نزدیک پیش بروید، چطور این ریسک را می پذیرید که دائما در تیم تغییر ایجاد کنید؟ ما نمی‌توانیم بعضی از بازیکنان کلیدی را تغییر بدهیم. این سبک مربیگری من است. اگر کسی می‌تواند بیاید تیم را تحویل بگیرد و مربیگری کند. این حس مربی است که می‌داند کدام بازیکن به زمین برود یا نرود. انتظار من این است که همه خبرنگاران، تماشاگران و اهالی والیبال از تیم حمایت کنند. چون ما ۵ بازی را از ۶ بازی بردیم. من این کشور را دوست دارم، اما شما باید بیشتر دوست داشته باشید. اگر می‌خواهید از همه بازیکنان استفاده کنید، باید مثل مربیان دیگر بگوییم برای ما برد مهم نیست و ما فقط اینجا هستیم که تجربه کسب کنیم.

وی در ادامه گفت: سال قبل در ترکیب ۶ نفره از مرتضی شریفی استفاده کردیم، ولی او امسال نبود که انتظار داشتیم. ما امسال قبل از مسابقات هیچ بازی تدارکاتی نداشتیم. برخی از بازیکنان کلیدی هستند اما برخی دیگر مثل فیاضی و شفیعی برای قرار گرفتن در ترکیب اصلی می‌جنگند. من نمی‌توانم تشخیص بدهم. بالاخره می‌خواهید ببرید یا فقط کسب تجربه کنید؟ من باید بعد از تمرینات تصمیم بگیرم که چه کسی بازی کند. من برای همه بازیکنان احترام قائل هستم. در بازی ژاپن هم که علی مجرد به جای موسوی به زمین آمد. سرمربی تیم ملی والیبال در خصوص شانس ایران برای المپیکی شدن، گفت: ما برای صعود به المپیک می‌جنگیم. ما باید با روسیه، کوبا و مکزیک بازی کنیم و تمام تلاش خود را می‌کنیم‌ که به المپیک برویم. اما قابل پیش‌بینی نیست. من برخلاف دیگر همکارانم به این مسابقات فکر می‌کنم. ما بازی‌های سطح بالایی نداشتیم و به همین خاطر می‌خواهیم از طریق لیگ ملت‌ها خودمان را برای انتخابی المپیک آماده کنیم.

کولاکوویچ در حضور تأثیر بازیکنان لژیونر بر میزان آمادگی تیم، اظهار داشت: این خیلی مهم است که بعضی از بازیکنان ما به تازگی بازی در تیم‌های خارجی را تمام کردند و خیلی هم دوست دارند برای تیم ملی بازی کنند. بازیکنان ما مصدومیتی ندارند. مثلا موسوی در لیگ ایران حضور داشت، اما او هم آماده بود. سعید معروف امسال از آمادگی بالاتری برخوردار است. قائمی نیز وضعیت خوبی داشت، اما در ۲ هفته اول کمتر به او بازی رسید. مرتضی شریفی در ایتالیا و صابر کاظمی هم در ترکیه بیشتر ذخیره بودند و آمادگی بالایی نداشتند.

کولاکوویچ در خصوص سه بازیکن مشترک با تیم جوانان گفت: باید درباره این ۳ بازیکن با تیم جوانان هماهنگی داشته باشیم. اما فعلا اولویت اول ما تیم ملی بزرگسالان است. دوست داریم که این بازیکنان به تیم جوانان بروند، اما یلی و حضرت پور برای ما بازیکنان مهمی هستند. تقویم تیم جوانان و بزرگسالان خیلی به هم نزدیک هستند. سعی می‌کنیم بهترین تصمیم را بگیریم.

تیم ملی والیبال

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد