آریاورزش
هدف این مجله اینترنتی پوشش همه جانبه والیبال ایران و جهان در سطح مردان و بانوان بوده تا بتوانیم به مدد این رشته اخلاق گرا مرزهای فرهنگی را جدای از تعصبات قومی و نژادی چه در سطح ملی و چه جهانی به هم نزدیکتر کنیم.

سعید معروف در اجلاس دانشگاه سیه‌نا: امیدوارم سال جدید٬ سال بهتری باشد + عکس

مراسم آشنایی با فرهنگ ایرانی / دانشگاه سیه‌نا

آریاورزش / روز گذشته خبری در خصوص مراسم برگزار شده در دانشگاه سیه‌نا به مناسبت سال نوی ایرانی منتشر کردیم که در این جلسه سعید معروف و خوآن سیچلو٬ کاپیتان و سرمربی تیم والیبال سیه‌نا نیز حضور داشتند. (از اینجا ببینید) بنابراین خواندن بخش کوتاهی از صحبت‌های سعید معروف در این جلسه خالی از لطف نیست.

همانطور که اشاره کردیم دانشگاه سیه‌نا با ابتکاری جدید جلساتی با عنوان Nice To Meet You برای آشنایی با فرهنگ و کشورهای مختلف برگزار می‌کند که به دلیل نزدیک شدن به سال نوی ایرانی، جلسه روز دوشنبه به کشور ایران اختصاص یافت.

در این دانشگاه دانشجویان زیادی یا ملیت‌های مختلف وجود دارند که حدود ۱۲۰ دانشجو نیز اهل ایران هستند. شرکت در این جلسه برای تمامی دانشجویان آزاد بود و آنها توانستند سؤالات خود را از مهمانان بپرسند. 

در ساعاتی از این جلسه در مورد موضوع «ایران و ورزش» صحبت شد که کاپیتان کشورمان و خوآن مانوئل سیچلو به عنوان مربی سابق تیم ملی در این خصوص صحبت کردند. همچنین یک دانشجوی ایرانی به نام «شاهین» با گیتار ترانه «بوی عیدی» را از مرحوم فرهاد مهراد اجرا کرد و قطعه‌ای را نیز با ویالون نواخت.

سعید معروف کاپیتان تیم ملی کشورمان و باشگاه سیه‌نا در این جلسه گفت: “خیلی خوشحالم که اینجا در بین ایرانی‌ها و ایتالیایی‌ها هستم. امسال سال خوبی نبود، اما امیدوارم سال آینده به مراتب بهتر باشد.

خوشحالم که در کشور ایتالیا و سیه‌نا هستم، مطمئنم که شما هم مثل همه آنهایی که برای زندگی عادی و روزمره کشورشان را ترک کردند، با مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کنید.

مهم این است که از طریق مطالعه، فداکاری و ورزش بتوانید تصویر زیبایی از ایران ارائه بدهید. شما باید با تحصیل و مطالعه این کار را انجام دهید، اما من اینجا هستم تا از طریق ورزش والیبال، بهترین خودم را ارائه کنم.”

خوآن سیچلو نیز با لغات زیبایی ایران را توصیف کرد: “در دنیا اغلب پیش‌داوری‌هایی در مورد ایران وجود دارد که این مسئله به خاطر حرف‌هایی است که در مورد ایران گفته یا دیده می‌شود. اما در حقیقت ایران کشور شگفت‌انگیزی‌ است و با آن چه که در مورد آن شنیده می‌شود بسیار متفاوت است.

خود من به عنوان مربی، با تجربه‌ای که در ایران داشتم بازیکنان فوق‌العاده‌ای را دیدم که برای دنبال کردن رؤیایشان سخت تلاش می‌کنند. آنها توانستند با فداکاری باورنکردنی به موفقیت برسند و نتایج باشکوهی را رقم بزنند.”

همچنین در این مراسم در مورد اهمیت آشنایی با فرهنگ و تمدن کشورهای مختلف و اهمیت آن در ورزش صحبت‌های جالب توجهی شد.

آلبوم تصاویر 

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد