آریاورزش
هدف این مجله اینترنتی پوشش همه جانبه والیبال ایران و جهان در سطح مردان و بانوان بوده تا بتوانیم به مدد این رشته اخلاق گرا مرزهای فرهنگی را جدای از تعصبات قومی و نژادی چه در سطح ملی و چه جهانی به هم نزدیکتر کنیم.

بهنام محمودی : هنوز مشخص نیست که بخواهم نامزد انتخابات ریاست فدراسیون بشوم یا نه

مرضیه راد/به گزارش آریاورزش در راستای صحبت‌های اخیری که در مورد دیدار بهنام محمودی با ریاست پیشین فدراسیون والیبال ایران آقای داورزنی مطرح شده بود؛ جناب محمودی در گفتگو با خبرنگار آریاورزش به برخی ابهامات پاسخ داد. مشروح این صحبتها را در ادامه مشاهده خواهید نمود:

بهنام محمودی در پاسخ به این پرسش که آیا بنابر نظر برخی والیبال دوستان، دیدار وی با آقای داورزنی درخصوص انتخابات ریاست آینده فدراسیون والیبال بوده است. اظهار کرد:
نه اصلا اینطور نبوده است، من در وزارت ورزش کاری داشتم همین امر موجب شد تا با آقای داورزنی هم دیداری داشته باشم و سلامی هم به ایشان بکنم. ولی اینکه مطرح شده که موضوع ملاقات ما در مورد ریاست فدراسیون بوده؛ به هیچ وجه اینگونه نبوده است.
بالاخره آقای داورزنی رییس قبلی فدراسیون بوده‌اند و زحمات بسیاری برای والیبال ما کشیده‌اند و در راستای کاری که من در وزارتخانه داشتم با ایشان هم ملاقات کردم.


بهنام محمودی در مورد کنار رفتن آقای ضیایی و آمدن آقای داوری نیز بیان داشت:
آقای ضیایی شهردار شهر من بوده و من ایشان را به خوبی می‌شناسم ایشان زحمات زیادی کشیده‌اند. ایشان در فدراسیون والیبال برنامه‌هایی داشتند ولی به عقیده من نتوانستند در اجرا و عملی کردن برنامه‌های خود موفق باشند و والیبال ما در این دو سال اخیر روند رو به رشد و خوبی نداشته است.

البته سرپرست فعلی فدراسیون، آقای داوری,در وزارت ورزش و در چند فدراسیون فعالیت داشتند و سابقه خوبی در وزارت ورزش دارند. ایشان به عنوان سرپرست، ۳ ماه وقت دارند تا جمع بندی مناسبی از شرایط والیبال ایران داشته و برای انتخاب ریاست فدراسیون والیبال همه چیز را مهیا کنند. همانطور هم که خودشان اعلام کردند قصد ندارند برای انتخابات نامزد شوند و برای بهبود شرایط در این مدت به جمع خانواده والیبال اضافه شده اند.

محمودی در مورد نامزد شدن برای پست ریاست فدراسیون والیبال و برنامه هایش نیز افزود:

هنوز هیچ چیز مشخص نیست و معلوم نیست که بخواهم نامزد انتخابات بشوم یا نه. باید در این مورد صحبت و فکر شود و در نهایت تصمیم بگیرم که میخواهم جزء کاندیدها باشم یا خیر. همانطور که می‌بینید بازیکنان شهرتشان از ریاست فدراسیون بیشتر است پس به دنبال میز و شهرت نیستم و نخواهم بود.
اگر روزی هم به عنوان ریاست دست پیدا کنم کارم چندین برابر خواهد شد چرا که باید مرتبا به روز شوم و همه مسائل را بررسی کنم و از نزدیک باید ناظر تمام مسائل باشم.

اگر زمانی بخواهم کاندید بشوم برنامه‌های جامع و مناسبی دارم که بتوانیم والیبال را از این شرایط نه چندان مناسب خارج کنیم تا حداقل ۷-۸ سال دیگر والیبال ما به نقطه اوج خودش بازگردد و چه بسا بالا تر نیز برود. ما باید برنامه پشتوانه‌سازی تیم ملی را در اولویت کارهای خود داشته باشیم. چه بسا اگر بازیکنان حال حاضر تیم ملی بروند معلوم نیست بازیکن جایگزینی برای تیم ملی خواهیم داشت یا نه. باید هر چه زودتر به فکر پرورش جایگزین‌های مناسبی برای بازیکنان تیم ملی باشیم تا بتوانیم در آینده نتیجه بهتری کسب کنیم.

بهنام محمودی در مورد سفر اخیر خود به ایتالیا و اینکه سفر کاری بوده یا تفریحی گفت: تمامی سفرهای من با دو هدف انجام می‌شود هم کاری و هم تفریحی. خب من دوستان زیادی در ایتالیا دارم که به ملاقات آنها می‌روم و یکی از اصلی ترین موضوعاتی که ما با هم در مورد آن صحبت می‌کنیم والیبال است.
در همین راستا با شرایط باشگاه‌ها و تیم‌داری و سایر مواردی که می‌تواند در رشد والیبال هر کشوری کمک کند پرس و جو کرده و تحقیق می‌کنم و اطلاعات خودم را به روز کرده تا بتوانم برنامه‌ های مدون‌تری را پایه‌ریزی کنم.
بالاخره همه می‌دانند ایتالیا مهد والیبال دنیاست و ما نیز سوپر لیگ خود را در واقع با برداشتی از لیگ ایتالیا برگزار می‌کنیم.
اینگونه موارد و اطلاعات می‌تواند کمک شایانی به رشد والیبال ما بکند تا این سالهای سکون را جبران کرده و بار دیگر روند صعود را در پیش بگیریم

محمودی در مورد برگزاری لیگ برتر با تعداد ۱۳ تیم نیز عنوان کرد:

مسلما در سراسر دنیا لیگ با یک عدد زوج برگزار می شود و حضور ۱۲ یا ۱۴ تیم در همه لیگها به چشم میخورد ولی در کشورمان با کناره گیری یک تیم,ما شرایطی را برای ۱۳ تیم باقیمانده ایجاد کرده‌ایم که همیشه تیمی که در یک هفته استراحت دارد مطمئنا موقعیت ایده آل تری برای مسابقه نسبت به ۱۲ تیم دیگر در هفته بعدش خواهد داشت. این موضوع شاید برای همه تیمهای لیگ اتفاق بیفتد ولی هر چه به پلی آف نزدیک تر می شویم این موضوع برای تیمها حساسیت بیشتری ایجاد خواهد کرد و مسلما در حق بسیاری از تیمها اجحاف خواهد شد.

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد