نگاهی تحلیلی به لیست تیم ملی برای لیگ جهانی ۲۰۱۵/آنالیز تک تک بازیکنان

به گزارش آریاورزش، اسلوبودان کواچ،سرمربی تیم می والیبال کشورمان بالاخره لیست نهایی بازیکنان تیم ملی والیبال را برای شرکت در مسابقات لیگ جهانی اعلام کرد،لیستی که نکات امیدوارکننده ی زیادی را در آن می توان دید.ابتدا با هم نگاهی به لیست می اندازیم و سپس به بررسی تحلیلی تک تک پست ها خواهیم پرداخت،در ضمن می توانید با کلیک بر روی نام هر بازیکن اطلاعات بیشتری درباره او بدست بیاورید

[player_list id=”604″ number=”25″ columns=”height,weight,birthday,birthplace” orderby=”number” order=”” show_all_players_link=”0″]

همان گونه که در لیست مشاهده می فرمائید بازیکن ها از شهرهای مختلف در رنج سنی بین ۱۹ الی ۳۳ ساله هستند که در این بین محمدجواد معنوی نژاد از شهر اصفهان و باشگاه پیکان تهران با ۱۹ سال جوان ترین عضو و فرهاد ظریف با ۳۳ سال از شهر مشهد و باشگاه میزان خراسان مسن ترین بازیکن این لیست می باشد.

از نکات دیگری که می توان به آن اشاره کرد حضور چهره های جدیدی مانند فرهاد پیروت پور،میکائیل تاجر،مصطفی شریفات،محمد حسن صنوبر،حامد رضایی،جواد معنوی نژاد،رسول نجفی و رضا عابدینی اشاره کرد.

در ابتدا با هم نگاهی به پست پشت خط زن یا قطر پاسور می اندازیم

شهرام محمودی
شهرام محمودی

شهرام محمودی که فصل قبل در تیم شهرداری ارومیه به همراه این تیم به مقام دوم لیگ برتر والیبال دست یافت و در مسابقات لیگ جهانی و قهرمانی جهان هم عملکرد قابل قبولی داشت،ولی این ستاره آذری زبان تیم ملی در لیگ برتر والیبال در بیشتر بازی ها در حد و اندازه نام خود نبود.

او مطمئنا انگیزه زیادی دارد تا در روزهای مصدومیت امیر غفور دوباره به پشت خط زن شماره ۱ تیم ملی والیبال تبدیل شود.هدفی که برای محمودی با حضور ۲ پشت خط زن آماده دیگر و احتمالا به پایان رسیدن مصدومیت غفور زیاد هم آسان به نظر نمی آید.

فرهاد پیروت پور
فرهاد پیروت پور

فرهاد باتعصب لقبی است که ارومیه ای ها به او داده اند،نمونه کامل مرام و معرفت،بزرگ مردی از کردستان،فرهاد پیروت پور را می توان از ستاره هایی نامید که عملکرد او همیشه به خاطر نام های بزرگی که هم تیمی او هستند زیاد به چشم نمی آید.برای مثال در فصل گذشته در تیم شهرداری ارومیه در حضور شهرام محمودی این ستاره جوان و باتعصب کردزبان تیم ملی که غیرت خاصی روی ارومیه و تیم این شهر دارد ولی به خاطر کم بازی کردن اصلا شکایتی نکرد هرچند که همان حضورهای اندک و دقایق کمی که در میادین بازی کرد کافی بود تا اسلوبودان کواچ نتواند از یکی از ستاره های آینده تیم ملی چشم پوشی کند.

امیر غفور
امیر غفور

مطمئنا هیچ طرفدار والیبالی بازی های درخشان امیر غفور را در مرحله نهایی لیگ جهانی ۲۰۱۴ از یاد نخواهد برد.غفور که سال گذشته در لیگ جهانی در حد یک ستاره و در قهرمانی جهان درخشان ظاهر شده بود در پایان این مسابقات دچار مصدومیت شد و اخیرا با شکستگی انگشت دست هم مواجه شده است تا به نوعی بدشانس ترین بازیکن حال حاضر تیم ملی باشد،مصدومیتی که در فصل گذشته لیگ برتر والیبال به این ستاره کاشانی اجازه نداد تا برای متین ورامین زیاد سودمند باشد.

غفور مطمئنا تلاش خواهد کرد تا هر چه زودتر از بند مصدومیت رها شود و دوباره به پشت خط زن شماره ۱ تیم ملی تبدیل شود.

میکائیل تاجر
میکائیل تاجر

ستاره ای از دیار ترکمن صحرا،با ضرباتی مهلک و پرقدرت که جای خالی همچنین ستاره چپ دستی مدتها در تیم ملی والیبال کشورمان احساس می شد.میکائیل با وجود سن بالای خود ( ۳۰ سال) مانند یک جوان ۱۸-۱۹ ساله پرانرژی و با انگیزه در تمرینات حاضر شده و مطمئنا حرف های زیادی در ماه های آینده از او خواهیم شنید.ستاره ای که ۱۰ سال اتظار تیم ملی را کشید و هم اکنون موفق به حضور در لیست ۲۵ نفره شده است،مردی از دیار دوجی ها و آزمون ها و قائمی ها با کوله باری از تجربه و اشتیاق بر درهای تیم ملی می کوبد.به قول انگلیسی ها A STAR ON THE RISE ستاره ای در حال اوج از گنبد کاووس.

پست دفاع وسط 

سید محمد موسوی
سید محمد موسوی

سید محمد موسوی،بهترین مدافع روی تور جهان، تنها ایرانی که FIVB به او لقب HERO به معنای قهرمان داده است.مرد امتیازهای حساس و دفاع های بی نقص.مطمئنا سید یکی از گزینه های اول اسلوبوان کواچ برای حصور در ترکیب آغاز کننده بازی ها ( STARTING-6) تیم ملی والیبال در لیگ جهانی ۲۰۱۵ خواهد بود.موسوی که در سال ۹۳ موفقیت های زیادی مانند قهرمانی در لیگ برتر سال ۹۳ به همراه پیکان و درخشش در لیگ جهانی و قهرمانی جهان را کسب کرده است،امسال هم در پی تکرار این افتخارآفرینی ها و دستیابی به رده های بالاتر است.

ستاره دزفولی تیم ملی که اصالت اراکی دارد این روزها سراسر انگیزه و اشتیاف است و به قول خودش با شروع مسابقات تمام دردها و مصدومیت هایش را فراموش می کند.

عادل غلامی
عادل غلامی

عادل غلامی،مردی از دیار طبرستان و شهرستان آمل،انسانی مهربان و دوست داشتنی با کوله باری از تجربه.

عادل که با سرویس های مواج و کنترلی خود و آبشارهای سرعتی خود سال گذشته تیم های بسیاری را در لیگ جهانی و قهرمانی جهان اذیت کرد و در لیگ برتر والیبال به همراه تیم میزان مشهد به رتبه چهارم دست یافت، در حال حاضر یکی از بهترین سرعتی زن های کشور می باشد، ولی نباید غافل شد که او امسال رقابت تنگاتنگی با حامد رضایی و محمد صنوبری برای بازی کردن در پست دفاع وسط خواهد داشت.

سامان فائزی
سامان فائزی

ستاره سابق تیم ملی جوانان و عضو تیم پیکان تهران امسال در نبود آرمین تشکری شاید شانس بیشتری برای حضور در ترکیب ۱۴ نفره به هنگام برگزاری مسابقات داشته باشد ولی از طرفی باید رقابت نزدیکی با ستاره های جوان دیگری به نام های مصطفی شریفات و رضا عابدینی داشته باشد.فائزی که در فصل گذشته لیگ برتر تا حدودی نتوانست در حد و اندازه های خود باشد مطمئنا در صدد جبران این عملکرد خواهد بود.

حامد رضایی
حامد رضایی

یکی دیگر از ارومی های باتعصب تیم ملی، ملقب به حامد دیوار چین،با ۳۱ سال سن یکی از باتجربه ترین بازیکنان امسال تیم ملی است،رضایی که سال ها پیش سابقه پوشیدن تیم ملی را دارد بعد از یک غیبت طولانی دوباره به ترکیب اصلی تیم ملی برگشته.حامد که فصل گذشته در تیم شهرداری بسیار خوش درشید امیدوار است که امسال هم بتواند به درخشش ادامه دهد،هر چند که رقابت سختی با سایر هم پستی های خود خواهد داشت.باید دید که یکی دیگر از بازیکنان شهر عاشقان والیبال جهان و پایتخت والیبال آسیا یعنی ارومیه،امسال می تواند همانند سایر همشهری های خود والیبال ارومیه را در سطح جهان مطرح تر کند یا نه؟؟

محمد حسن صنوبر
محمد حسن صنوبر

بلندقامت ترین بازیکن امسال تیم ملی والیبال با ۲ متر و ۱۰ سانتی متر قد از شهر پاکدشت استان تهران،جوانی که تنها ۲۵ سال سن دارد و پتانسیل بالایی برای درخشش در تیم ملی برای سال ها را دارد.

یکی از پدیده های فصل گذشته لیگ برتر والیبال و تیم شهرداری تبریز بسیار باانگیزه و راغب است تا امسال ارزش های خود را بار دیگر به همگان ثابت کند.به هر حال او هم رقابت سختی با سایر هم تیمی هایش خواهد داشت و رسیدن به رویای بازی کردن به عنوان ( STARTING-6) برای محمد حسن صنوبر که واقعا همانند یک درخت صنوبر تنومند می باشد به نظر زیاد هم آسان نیست.

مصطفی شریفات
مصطفی شریفات

یکی از بهترین سرعتی زن های فصل گذشته لیگ برتر والیبال که سابقه پوشیدن پیراهن تیم ملی در رده های نوجوانان و جوانان را در کارنامه دارد.مردی از مهد دفاع و پایداری یعنی استان خوزستان و شهر اهواز.خونگرم و دوست داشتنی،پرتلاش و با انگیزه با اهدافی بزرگ،

رضا عابدینی
رضا عابدینی

و اما آخرین مدافع میانی امسال تیم ملی کسی نیست جز ستاره سابق تیم های ملی نوجوانان و جوانان یعنی رضا عابدینی،جوانی دیگر از دیار طبرستان و شهرستان آمل که سال گذشته در تیم وزارت دفاع بازی های خوبی از خود به نمایش گذاشت و توانست نظر کواچ را برای حضور در لیست نهایی جلب کند.

مطمئنا عابدینی امسال هم برای قرار گرفتن در ترکیب اصلی تیم ملی باید در تمرینات و بازی های تدارکاتی پیش رو مانند همیشه بسیار جنگنده و باانگیزه باشد تا بتواند به این ترکیب راه یابد،مردی دیگر هم بر دروازه های تیم ملی می کوبد مردی از جنس اراده،یک مازنی رشید و آینده دار از شهر زیبای آمل.

پست لیبرو

فرهاد ظریف
فرهاد ظریف

کوتاه قامت ترین بازیکن تیم ملی با ۱۶۵ سانتی متر،یکی از بهترین لیبروهای جهان،پدری دلسوز و مهربان،مردی مودب و دوست داشتنی از جوار بارگاه ملکوتی ضامن آهو.زاده ی مشهد با ۳۲ سال سن،مالامال از تجربه و امید.بله او فرهاد ظریف است،پدر ترمه ی دوست داشتنی و شیرین زبان.مردی که به احتمال زیاد فقط یکی دو سال دیگر در تیم ملی باشد.فرهاد امسال مطمئنا رقابت نزدیکی با ۲ تا از بهترین لیبروهای ایران یعنی علیزاده و مرندی خواهد داشت تا بتواند در بین ( STARTING-6) قرار بگیرد.

عبدالرضا علیزاده
عبدالرضا علیزاده

به قول ارومی ها غیرت داغی، یعنی کوه غیرت و تعصب.لیبروی تیم پایتخت والیبال آسیا و یکی از بهترین لیبروهای حال حاضر جهان با شیرجه های خاص و سرشار از دل و جرأت.منظورمان عبدالرضا علیزاده است.مردی که در زادگاهش یعنی ارومیه بسیار محبوب است و همه او را از جان و دل دوست دارند و امسال انگیزه بسیار بالایی دارد تا مانند لیگ جهانی سال گذشته لیبروی اول تیم ملی باشد و ارزش های خود را بار دیگر به همگان ثابت کند.

مهدی مرندی
مهدی مرندی

بهترین توپ گیر فصل گذشته تیم شهرداری تبریز که به همراه این تیم به مقام سوم لیگ برتر دست یافت،مرندی سال گذشته هم در لیست ۲۵ نفره تیم ملی قرار داشت ولی به دلیل حضور ۲ لیبروی آماده دیگر یعنی ظریف و علیزاده فرصتی برای بازی کردن نداشت،ولی به نظر می رسد که او امسال بسیار باانگیزه تر و پرقدرت تر از فصل قبل ظاهر شود.مردی دیگر هم بر دروازه های تیم ملی می کوبد مردی از دیار رجائی ها یعنی شهر قزوین با انگیزه ای فراوان و اشتیاقی وصف ناپذیر

پست دریافت کننده قدرتی

میلاد عبادی پور
میلاد عبادی پور

پدیده سال گذشته تیم ملی در لیگ جهانی،جوانی با ۲۱ سال سن که در ۲ سال اخیر به میزان بالایی از پختگی و تجربه دست یافته است و یکی از بازیکنان محبوب اسلولودان کواچ می باشد.این جوان ارومیه ای یقینا امسال هم حرف های زیادی برای گفتن خواهد داشت.

عبادی پور که سال گذشته به همراه تیم زادگاهش به مقام دوم لیگ برتر دست یافت امسال می خواهد که در لیگ جهانی این ناکامی را جبران کند،مردی که به مربیان خود قول داده به زودی MVP مسابقات خواهد شد.

فرهاد قائمی
فرهاد قائمی

اعجوبه ای دیگر از قطب والیبال ایران،مردی از ترکمن صحرا،با آرزوهای بزرگ،شوخ و دوست داشتنی،بمب انرژی و روحیه،پرنده تیم ملی،فرهاد قائمی !!!! چپ دست گنبدی تیم ملی که یکی از بهترین دریافت کننده های جهان در سال های گذشته بوده امسال هم می خواهد که جز بهترین ها باشد و با تیم ملی به رتبه های بالاتر دست یابد.قائمی امسال یقینا رقابت بسیار نزدیکی با دوستان صمیمی خود یعنی میرزاجانپور،فیاضی و عبادی پور خواهد داشت تا در ( STARTING-6)  تیم ملی باشد.

حمزه زرینی
حمزه زرینی

ریش بلندترین بازیکن تیم ملی، ملقب به حمزه RPG7، ستاره سال های نه چندان دور تیم ملی که سال گذشته را به دلیل مصدومیت از دست داد،باز هم از سوی بوبان به تیم ملی دعوت شده تا بتوانیم برای یکبار دیگر شاهد هنرنمایی ها و فریادهای خاص این ستاره کُرد زبان تیم ملی باشیم.

نکته ای که باید به آن اشاره کرد این است که حمزه امسال برای قرارگیری در تیم ترکیب اصلی اصلا کار آسانی در پیش ندارد.

مجتبی میرزاجانپور
مجتبی میرزاجانپور

خوش صدای تیم ملی،جوان مردی دیگر از طبرستان و این بار شهر بابل، مردی که خیلی زود و در سن ۲۲ سالگی ستاره شد و با خوشحالی های خاصش همیشه به هم تیمی هایش انرژی داده و روحیه می بخشد،منظورمان مجتبی میرزاجانپور است.ستاره تیم پیکان در فصل گذشته لیگ برتر والیبال و یکی از اعضای سال گذشته تیم ملی که برای قرارگرفتن در ترکیب اصلی، امسال به همانند سایر دریافت کننده های تیم ملی اصلا کار آسانی در پیش نخواهد داشت.

آرش کشاورزی
آرش کشاورزی

ستاره چند سال پیش تیم ملی که بار دیگر توسط بوبان کواچ در ترکیب اصلی تیم ملی قرار گرفت.کشاورزی که سال گذشته با متین ورامین فصل خوبی را سپری نکرد و در همان مرحله یک چهارم نهایی حذف شدند،از طرفی هم نتوانست در ترکیب تیم ملی باشد،او به طور حتم امسال انگیزه بسیار بالایی برای اثبات شایستگی های خود خواهد داشت.

پوریا فیاضی
پوریا فیاضی

فیاضی تورک اوغلو لقبی است که ارومی ها به این همشهری خود داده اند،فیاضی که یکی از بهترین دریافت کننده های سال گذشته لیگ برتر والیبال بود امسال می خواهد که بیشتر در ترکیب اصلی تیم ملی بازی کند.مردی که تعصب بسیاری بالایی به وطنش دارد و قطعا امسال از او درخشش های زیادی خواهیم دید.

محمد جواد معنوی نژاد
محمد جواد معنوی نژاد

جوان ترین بازیکن تیم ملی با ۱۹ سال سن،مردی از سرزمین زاینده رود،فرزند یک والیبالیست بزرگ سابق تیم ملی،پدیده فصل گذشته تیم پیکان تهران،کاپیتان تیم ملی جوانان،بسیار با اخلاق و مودب،نمونه کامل دریای معرفت و معنویت،محمد جواد معنوی نژاد!!!! ستاره ی نوظهور تیم ملی به قول انگلیسی ها full of talent یعنی سرشار از استعداد.مردی که همه او را باانگیزه ترین بازیکن این روزهای تیم ملی می دانند،کسی که تشنه یادگیری است و دوست دارد روزی MVP جهان شود اتفاقی که برای این اعجوبه والیبال کشورمان اصلا دور از دسترس نیست.ستاره ها بر دروازه های تیم ملی می کوبند،یکی در را گشوده با چشمانی نافذ به میدان می نگرد و آماده درخشش است مردی که از او بیشتر و بیشتر خواهیم شنید.

پست پاسور

میرسعید معروف
میرسعید معروف

کاپیتان تیم ملی کشورمان،آقای خاص والیبال جهان،بهترین پاسور جهان،استاد جاخالی،به قول خارجی ها a man with golden touch،پنجه طلای والیبال ایران و جهان،قهرمان اروپا،عضو بهترین باشگاه والیبال جهان،فرزند پایتخت والیبال آسیا و شهر عشاق والیبال جهان یعنی ارومیه،جنگجوی شرقی،شاهزاده ی پارس و …. از این سوپراستار هرچه بگوییم کم گفته ایم ، شناسنامه این روزهای والیبال ایران در سطح جهان میرسعید معروف که تا چند روز آینده بعد از فتح لیگ قهرمانان باشگاه های اروپا منتظر فتح لیگ برتر روسیه ( معتبرترین لیگ والیبال جهان ) است مطمئنا امسال هم چشم های زیادی را به خود خیره خواهد کرد.معروف که با انتقال ۱ میلیون یوروئی خود به زنیت کازان سال گذشته انقلابی را در تاریخ نقل و انتقالات والیبال و حتی ورزش کشورمان به وجود آورد،امسال هم حرف های زیادی برای گفتن دارد.مردی که همشهری هایش از او کمی دلگیر هستند و باید دید که آیا می تواند با درخشش در تیم ملی باز دل عشاق والیبال جهان را بدست آورد یا نه !؟؟!؟؟!؟!

مهدی مهدوی
مهدی مهدوی

کاپیتان دوم تیم ملی و یکی دیگر از پاسورهای خوش فکر والیبال ایران.مهدوی که در سال گذشته نتوانست در مرحله نهایی لیگ برتر والیبال در حد و اندازه های نام خود ظاهر شود به قطع یقین درصدد جبران این ناکامی در مسابقات لیگ جهانی برخواهد آمد.

محمد طاهر وادی
محمد طاهر وادی

یکی دیگر از بهترین پاسورهای ایران از دیار امام رضا،یعنی شهر مشهد.خوش فکر،باهوش،خوش استیل و زیرک،مردی که می تواند سال های سال بعد از مهدوی و معروف پست پاسوری تیم ملی را بیمه کند،هرچند که برای این مهم باید بیش تر تلاش کند و تجارب بیشتری کسب کند.

رسول نجفی
رسول نجفی

و اما آخرین چهره،مردی از دیار بابک خرم دین یعنی ورزقان،عضو تیم ملی والیبال جوانان کشور،وارث نسل پاسورهای بزرگی همچون امیر حسینی و سعید معروف،کوه انگیزه و غیرت،ستاره تیم والیبال وزارت دفاع که سال گذشته در لیگ برتر والیبال به همراه تیمش پدیده مسابقات شدند و در اولین سال حضورشان به مقام ششم دست یافتند.او رسول نجفی است ستاره ای دیگر که روزی والیبال جهان از او بیشتر خواهد شنید.

نتیجه گیری کلی :

از میان تمام پست ها به نظر می رسد که رقابت در پست های مدافع میانی و دریافت کننده قدرتی از همه ییشتر باشد و کواچ کار آسانی برای قراردادن بازکنان در لیست ۱۴ نفره مسابقات نخواهد داشت.

از نکات دیگر این لیست می توان به نبود آرمین تشکری به دلیل مسائل شخصی اشاره کرد که امیدواریم در نبود او، سایر مدافعین وسط جای خالی اش را به خوبی پر کنند.

در کل به نظر می رسد که تیم ملی امسال نسبت به سال گذشته بسیار قدرتمندتر و بهتر شده است و وجود چهره های جوان و باانگیزه در این تیم هم می تواند رقابت را برای بهتر شدن افزایش دهد و آینده والیبال ایران را برای سال های آتی روشن تر  کند.

بوبان کواچ به نظر می رسد که امسال شگفتی های بیشتری برای رقبان خود خواهد داشت.رقبایی که اصلا در مقابل او کوتاه نخواهند آمد.

Wwwxxxx downlod xxx video mula-landi