پردیس آریافر/ به گزارش آریاورزش، تنها ۵ روز تا شروع مسابقات قهرمانی جهان باقی مانده و حدود ۷۰ هزار بلیط تاکنون به فروش رفته است.
برای اولین بار است که بازی‌های قهرمانی جهان در هر دو بخش مردان و زنان در دو کشور برگزار می‌شود (ایتالیا – بلغارستان). ایتالیا در سال ۲۰۱۰ هم میزبان مسابقات بود و تورنمنت مردان در چهار شهر میلان، فلورانس، رم و تورینو برگزار شد. امسال نیز این چهار شهر به اضافه شهرهای باری و بولوگنا میزبان خواهند بود. رم تنها شهری است که بازی افتتاحیه میان ایتالیا و ژاپن در سالن تنیس ورزشگاه فورو ایتالیکو قرار است برگزار شود. حدود ۱۱۰۰۰ بلیط برای این بازی فروخته شده است.
دور سوم مسابقات، نیمه نهایی، رده بندی و فینال در ورزشگاه پالا آلپیتور شهر تورین با ظرفیت پانزده هزار و هشتصد و هفت نفر برگزار خواهد شد. ورزشگاه آلپیتور، بزرگترین استادیوم ورزش های سالنی در ایتالیا است که در آن مسابقات هاکی روی یخ در المپیک زمستانی ۲۰۰۶ برگزار شد.

بلیط بازی های رده بندی و فینال که در تاریخ ۳۰ سپتامبر برگزار میشود، بطور کامل فروخته شده است. بلیط بازی های باقی مانده در تورین هنوز قابل خرید است.

شاید برای یادآوری این نکته خالی از لطف نباشد که FIVB از برگزاری این تورنمنتها چه عوایدی دارد. آری گراسا رییس فدراسیون جهانی والیبال، در خصوص رقابتهای لیگ ملتها عنوان کرد:

تصمیم گرفتیم که پخش بازیهای زنده را پولی کنیم و از این طریق توانستیم بیش از ۷ میلیون دلار بدست بیاوریم که خیلی سرمایه‌گذاری خوبی برای ما بود.
میزان بازدیدکنندگان تلویزیونی ما در لیگ ملتها ۱٫۲ میلیارد نفر بودند که برای ما خیلی عالی بود و این کار ما را خیلی سخت‌تر میکند که بسیار بهتر در سال ۲۰۱۹ برگزار کنیم.
ویدئو چک هم از تکنولوژی های کارآمد و مفید در این مسابقات بود. ۱۴۵۲ درخواست ویدیو چک شد که ۵۹۲ درخواست موفق بود که در حدود ۴۰٫۷۷% می‌شود. و این نشان می‌دهد که تکنولوژی در والیبال امروز چقدر حائز اهمیت است.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید