پردیس آریافر/به گزارش آریاورزش، یکی از وبسایت‌های انگلیسی زبان در گزارش خود از بازی‌های آسیایی نوشت: المپیک آسیایی برای برخی تیم‌ها رویداد کاملی بود تا بتوانند برای بازی‌های قهرمانی جهان که با فاصله‌ای کوتاه نسبت به این تورنمنت برگزار می شود، خود را آماده کنند و از طرفی برای هواداران فرصت شگفت‌انگیزی بود تا بتوانند نگاه نزدیک‌تری به عملکرد بهترین بازیکنان آسیا داشته باشند. در این مطلب بهترین بازیکنان این رقابت‌ها را به شما معرفی می کنیم.

سعید معروف از ایران – بهترین پاسور و ارزشمندترین بازیکن جاکارتا

تیم ملی ایران با بازیکنان ستاره اش در جاکارتا کاملا بر مسابقات مسلط بود. حضور آنها در جاکارتا، درست مثل قدم زدن در پارک بود. ایران در این مسابقات در هر پنج بازی که به میدان رفت توانست ۳-۰ پیروز شود. در واقع تیم ایران باید از پاسور خود ممنون باشد. آنها یکی از بهترین پاسورهای دنیا را در اختیار دارند. با  وجودی که سعید معروف پیش از این مسابقات آسیب دیده بود و احتمال می‌رفت در این مسابقات حاضر نشود، اما او خودش را رساند و مدال طلا را به هواداران هدیه داد. او ۱۲ ست به میدان رفت و ۵۵ درصد پاس عالی داشت. قطعا وقتی پاسورتان شما را در موقعیت تک دفاع قرار دارد، حمله‌ها موفق‌تر خواهد بود.

 

دریافت کننده قدرتی / جیسِئوک جانگ – کره جنوبی و رنان – قطر

جیسئوک جانگ با ۵۰ درصد موفقیت و کسب تقریبا ۴ امتیاز در هر ست، تیمش را تا رسیدن به فینال و کسب مدال نقره پیش انداخت. او همچنین با معدل ۰/۴۵ دفاع در هر ست، عملکرد قابل قبولی داشت.
ضمنا رنان ریبِیرو از قطر در هر ست ۳/۵ امتیاز بدست آورد و ۴۵ درصد موفق عمل کرد. او در توپگیری نیز با معدل ۳ توپگیری در هر ست موفق بود. رنان با تیم قطر از چین تایپه شکست خورد و به جایگاه چهارم رسید.

بهترین پشت خط زن – مبارک از قطر

عملکرد مبارک در این رقابت‌ها و حضور در تیم رؤیایی سورپرایز دیگری برای قطری‌ها بود. او با معدل ۴ امتیاز در هر ست۴۸/۵ درصد در حمله موفق بود. او همچنین بطور میانگین ۰/۷ درصد دفاع در هر ست انجام داد و قطعا بهترین عملکرد دفاعی را در میان بازیکنان هم پست خود داشت.

مدافع / محمد موسوی – ایران و لیو هونگ جی – چین تایپه

محمد موسوی فرمانروای خط دفاع ایرانی تقریبا در هر ست، یک دفاع انجام داد. البته سید محمد آمار خیلی خوبی هم در حمله‌های سرعتی داشت. او در هر ست ۳/۷۳ امتیاز کسب کرد و ۵۵ درصد موفق بود.
لیو هونگ جی هم یکی از مدافعان خوب این تورنمنت بود. او در هر ست بطور میانگین ۰/۶۴ توپ دفع کرد و با ۶۰ درصد موفقیت در حمله، ۳/۵ امتیاز در هر ست بدست آورد.

بهترین لیبرو – لی چیاهسوآن از چین تایپه

لی در هر ست ۳/۴ توپگیری انجام داد. او با ۶۰ درصد دریافت عالی، یکی از بازیکنان کلیدی تیمش برای کسب مدال برنز بود.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید