به گزارش آریاورزش، در حالیکه مسابقات والیبال رقابتهای آسیایی جاکارتا بخش نیمه نهایی را هم پشت سر گذاشت و تکلیف فینالیستها مشخص شد؛ رده‌بندی سایر تیمها نیز مشخص شد

در نخستین دیدار نیمه نهایی تیم کره جنوبی و چین‌تایپه در پنج ست سرنوشت نخستین فینالیست بازی های آسیایی را مشخص کردند و کره جنوبی با نتیجه ۳-۲ تایپه را از میان برداشت.
ست اول: (۲۰-۲۵)
ست دوم: (۲۵-۲۰)
ست سوم: (۲۵-۱۶)
ست چهارم: (۲۰-۲۵)
ست پنجم: (۱۵-۱۲)

اما دومین دیدار نیمه نهایی رقابت کوتاه‌تری میان قهرمان آسیا و قطر چندملیتی بود. دیداری که ایران با نتیجه ۳-۰ تیم قطری را که برای اولین بار در بازی‌های آسیایی شرکت می‌کرد؛ شکست داد.

ست اول: (۲۵-۲۳)
ست دوم: (۲۵-۱۹)
ست سوم: (۲۵-۱۸)

سعید معروف، امیر غفور، علی شفیعی، محمد موسوی، میلاد عبادی پور، مرتضی شریفی و مهدی مرندی مهره های آغاز کننده ایران در دیدار با قطر بودند. در این دیدار امیر غفور با ۱۸ امتیاز و ۵۱٫۶۱ درصد موفقیت حمله امتیازآورترین بازیکن میدان بود.

در این میان نباید از عملکرد سعید معروف غافل ماند ۳۷ پاس عالی و ۱۲٫۳۳ درصد موفقیت در جریان بازی یکی از مؤثرترین بازیکنان میدان بود. این آمار نشان می دهد که در اکثریت پاسها مهاجمین با ۰ یا ۱ دفاع روبرو بوده اند. و این تنها ۱۲٫۳۳ درصد درصد موفقیت، تنها درصد دو رقمی در میان پاسورهای مرحله نیمه نهایی  بود.

با این نتیجه تیم ملی والیبال ایران برای سومین بار پی در پی به فینال بازی های آسیایی راه پیدا کرد و حریف کره جنوبی در بازی نهایی شد. این دیدار که تکرار دیدار تیرماه در لیگ جهانی خواهد بود روز شنبه ساعت ۱۶:۳۰ به وقت ایران انجام خواهد شد.

چارت رقابتهای پلی آف

چارت رده بندی ۷-۱۲

چارت رده بندی ۱۳-۲۰

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید