پردیس آریافر/ به گزاش آریاورزش، آناستازی سرمربی ایتالیایی تیم ملی بلژیک مطمئن است که ایتالیا یکی از شانس های قهرمانی است.

تنها چند روز تا شروع جام قهرمانی جهان به میزبانی ایتالیا و بلغارستان باقی مانده و تیم ملی ایتالیا نهم سپتامبر در اولین بازی خود از گروه A مقابل ژاپن قرار می گیرد.
آندره آ آناستازی بازیکن سابق تیم ملی ایتالیا که اکنون هدایت بلژیک را بر عهده دارد، در مصاحبه با یکی از رسانه های ایتالیایی در خصوص بازی های قهرمانی جهان، شرایط ایتالیا (تیم کشورش) و شرایط بلژیک تیم تحت هدایتش صحبت کرد و گفت:
“باید بگویم که من واقعا در آرامش زندگی میکنم. فشار زیادی روی ما نیست و من دارم از تمرینات لذت می برم. البته وقتی مربی ایتالیا بودم حتی بیشتر هم لذت می بردم.

سرمربی باشگاه لهستانی لوتوس گدانسک ادامه داد: ” خاطرات زیبایی از قهرمانی جهان ۲۰۱۰، زمانی که سرمربی ایتالیا بودم به یاد دارم، البته شرمندم که از رسیدن به سکو باز ماندیم. چیزی که از آن زمان به یاد دارم شور و اشتیاق هواداران، صدای موسیقی و سرودی که در استادیوم میلان در بازی افتتاحیه برقرار بود، و فضای پر شور رم است. حتی الان هم بهش فکر میکنم هیجان زده میشوم. “

آناستازی در خصوص این موضوع که تیم فعلی ایتالیا نسبت به زمانی که وی هدایتش را بر عهده داشت تفاوت بسیار زیادی دارد گفت: بله، تیم فعلی بسیار جنگنده است. تیم ۲۰۱۰ به یک زایتسف و خوآنتورنا نیاز داشت. این دو بازیکنانی هستند که توازن زیادی را برقرار کردند. به نظرم ایتالیا یکی از شانس های ایستادن روی سکوست، من مطمئنم. به هر حال لیگ ملت ها برای ایتالیا چندان خوب نبود. تکرار میکنم، با بعضی بازیکنان یا بدون آنها ارزش فنی تیم خیلی متفاوت است. “

او در خصوص اهمیت فشار روحی – روانی در این مسابقات گفت: فشار روحی خیلی مؤثر است، البته بستگی دارد چطور با آن مواجه شوی و برخورد فدراسیون چطور باشد. سال ۲۰۱۰ فدراسیون ایتالیا انتظارات زیادی داشت. فکر میکنم امسال هم به همین شکل باشد و امیدوارم اتفاقات خوبی برای والیبال ایتالیا رقم بخورد و موفق باشند.

هشت سال پیش که آناستازی هدایت ایتالیا را بر عهده داشت، ایوان زایتسف را به تیم ملی دعوت کرد و تلاش کرد در اولین جام جهانی به او اعتماد به نفس بدهد.

او در مورد زایتسف پس از هشت سال گفت: ” زایتسف شگفت انگیز است، ما به افرادی مثل ایوان احتیاج داریم. وقتی افردی مثل او کنار می‌روند، نباید آنها را از دست داد. باید سفت کنار خودت حفظ کنی. مدیریت کردن قهرمانانی که محبوبیت دارند، بخشی از بازی است و باید یک حسن به حساب بیاد. در لهستان بازیکنان خیلی مشهور هستند و فشار زیادی هم روی آنهاست. برای همین پدیده ای مثل ایوان برای من خیلی عجیب نیست. در تمامی کشورها هم چنین افرادی حضور دارند، به نظرم شخصیت هایی مثل ایوان به رشد حرکتی خدمت میکنند و باید به آنها اجازه داد تا محبوبیتشان را بیشتر کنند.

آناستازی در خصوص بازی مقابل ایتالیا گفت: خب خیلی از ما به خاطر حرفه ای که داریم خارج از کشور کار میکنیم و من دوست دارم پرچم ایتالیا را هم بالا نگه دارم. اما قطعا تلاش میکنیم تا بهترین عملکرد را داشته باشیم و حتی ایتالیا را هم شکست بدهیم (۱۳ سپتامبر) البته دو تیم از لحاظ فنی با هم تفاوت دارند، اما هیچ چیز قابل پیش بینی نیست.

اگر میخواستید به بلنجینی توصیه‌ای بکنید که چطور می‌تواند فشار بازی‌ها را مدیریت کند چه چیزیی می‌گفتید؟

به او می‌گفتم برای رسیدن به هدف نباید  فشار بازیها برایت اینقدر سخت باشد. در واقع مربی‌ها همیشه تأثیرگذار هستند و از تجربه‌هاست که شما یاد می‌گیرید. ما باید از این کاپ جهانی به عنوان یک رویداد تکرار نشدنی، نهایت لذت را ببریم و همینطور تیمی که ایشان ساخته بسیار عالی است و هیچکس بهتر از او نمی‌توانست چنین ترکیبی را ارائه بدهد.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید