آریاورزش
هدف این مجله اینترنتی پوشش همه جانبه والیبال ایران و جهان در سطح مردان و بانوان بوده تا بتوانیم به مدد این رشته اخلاق گرا مرزهای فرهنگی را جدای از تعصبات قومی و نژادی چه در سطح ملی و چه جهانی به هم نزدیکتر کنیم.

اختصاصی آریاورزش؛ با معنوی نژاد از بازگشت به تیم ملی تا هم تیمی شدن با شریفی در ورونا

فاطمه زهرا سهیلی پور/ به گزارش آریاورزش، در حالی که برای تیم ملی والیبال ایران زمان زیادی تا رقابت های آسیایی جاکارتا باقی نمانده است برنامه فشرده کشورها برای رقابتهای قهرمانی جهان از یک سو و نقل و انتقالات باشگاه‌ها از سویی دیگر روزهای پرهیجان و پرشور و حالی را برای والیبال جهان رقم زده است. در این میان تنی چند از بازیکنان ملی‌پوش ایران فصل جدیدی از رقابتهای جهانی و باشگاهی را در سال ۲۰۱۸ تجربه خواهند کرد. از جمله این بازیکنان، محمدجواد معنوی نژاد خواهد بود که پس از یک دوری چند ماهه از تیم ملی، سرانجام برای رقابتهای آسیایی سلامتی خود را بازیافت و در گفتگو با آریاورزش در خصوص فصل جدید والیبالی خود سخن گفت. با ما همراه باشید.

*** پس از بازگشت به اردوی تیم ملی بعد از یک وقفه نسبتا طولانی، هماهنگی با تیم سخت نبود؟
بعد از مصدومیتی که پیش آمد و نتوانستم در لیگ ملتها بازی کنم در حالیکه خیلی هم دوست داشتم بازی کنم؛ روند تمریناتم را شخصا ادامه دادم و الان خدا را شکر کاملا خوب هستم و با تیم هماهنگ شدم انشاالله که بتوانیم بهترین نتیجه را بگیریم.

*** با توجه به اینکه برای ایران موفقیت در مسابقات آسیایی اهمیت زیادی دارد و برای سایر کشورها، قهرمانی جهان که در ارتقا رتبه جهانی مؤثر است مهمتر می باشد؛ پیش بینی شما از رقابتهای پیش رو برای ایران چیست؟
مسلما هر دو اهمیت خاص خودشان را دارند. هم برای والیبال هم برای کشورمان. مسلما ما در وهله اول می‌خواهیم در بازی‌های آسیایی به بهترین نتایج دست پیدا کنیم.
بازی‌های قهرمانی جهان که هر چهار سال یکبار برگزار می‌شود؛ هم سطح خیلی بالایی دارد و هم اینکه همه کشورها سعی می‌کنند برای این رقابت، طی این چهارسال برترین بازیکنان خود را آموزش داده تا به بهترین ترکیب خود در این چهار سال دست پیدا کنند. که خدا را شکر ما هم تیم خوبی داریم چرا که امسال جوان‌های خوبی به تیم تزریق شدند و انشاءالله بتوانیم هم در آسیا و هم در جهان نتایج قابل قبولی بگیریم.

*** با توجه به نابسامانی های لیگ ایران، برخی از ملی پوشان تصمیم گرفتند به لیگ ایتالیا بپیوندند. به عقیده شما هماهنگ شدن با شرایط فرهنگی، زبان و یک لیگ حرفه‌ای، برای یک بازیکن ایرانی چه مدت زمانی را می‌طلبد؟
اولا امیدوارم تیم‌هایی که حداقل سال گذشته در لیگ برتر حضور داشتند امسال هم بتوانند تیمداری کنند به خاطر اینکه ما بازیکنان خیلی خوبی در ایران داریم و والیبال شغل آنهاست، انشاالله همه همچنان بتوانند در لیگ برتر بازی کنند البته ناگفته نماند لیگ دسته یک نیز بازیکنان شاخص کم ندارد.
در مورد حضور بازیکنان ایران در لیگ حرفه‌ای ایتالیا نیز باید بگویم کسی که وارد تیم ملی می‌شود مسلما یک استعداد خاص یا ویژگی بارز داشته و با بقیه متفاوت است و همین‌ ویژگی‌ها مسلما به وی کمک خواهد کرد که در یک کشور دیگر با فرهنگ و زبان متفاوت، خود را سازگار کند. البته زبان یکی از مهمترین مسائلی است که با آن مواجه می‌شوند اما بازیکنانی که الان به ایتالیا پیوسته‌اند همه با تجربه و شاخص هستند و من مطمئنم که آنها خیلی زود می‌توانند با شرایط سازگار شوند.

تصاویر دیدار خاتم اردکان و شهرداری ورامین

*** از آنجا که امسال گربیچ با اعتماد به توانمندی های شما یک بازیکن ایرانی دیگر را هم به خدمت گرفته، با توجه به ترکیب قدرتمند این فصل ورونا، برای اینکه مرتضی شریفی بتواند بازیکن ثابت تیم باشد چه توصیه ای دارید؟
من در جایگاهی نیستم که توصیه خاصی بکنم مسلماً مربیان بسیار خوبی هستند که می‌توانند به مرتضی کمک کنند. من فقط به عنوان یک برادر سعی می‌کنم که همیشه پشت هم باشیم و از هیچ کمکی به هم دریغ نکنیم. امیدوارم مرتضی بتواند به هدفش در این تیم برسد و ان‌شاءالله در بهترین مسیر قرار بگیرد. البته سازگاری با آن محیط کمی زمان‌بر است. همانگونه که خود من زمانی را برای سازگاری با آن محیط و شرایط لازم داشتم. ولی مرتضی بازیکن خیلی توانمندی است و استعداد خوبی دارد و مطمئنا خیلی زود با فضا هماهنگ خواهد شد و به هدفی که در نظر دارد می‌رسد.

معنوی‌ نژاد
معنوی‌ نژاد

*** فکر می‌کنید اگر شریفی بازیکن ثابت شود می‌توانید ترکیب خوبی را تشکیل دهید؟
البته این با نظر کادر فنی تیم محقق خواهد شد ولی شریفی آنقدر بازیکن خوبی هست که بتواند خیلی زود خودش را ثابت کند و مطمئنم به حقش میرسد و میدانم بهترین عملکرد خود را به نمایش خواهد گذاشت.

*** نقل و انتقالات خارق العاده این فصل سوپرلیگ ایتالیا بشدت پیش‌بینی قهرمانی را سخت کرده است. با بازیکنان جدیدی که به ورونا پیوسته‌اند چند درصد شانس برای موفقیت ورونا قائل هستید؟
هدف اول تیم ما رفتن به مرحلۀ نیمه نهایی است. امسال هم بازیکنان خیلی خوبی به ایتالیا آمده‌اند و این کار را خیلی سخت‌تر می‌کند. به همان میزان هم بازیکنان ویژه‌ای به ورونا پیوسته اند. تیم ما تیم جوانی است، کادرفنی خیلی خوبی هم دارد. تصور می‌کنم توانایی رسیدن به چهار تیم نهایی را داشته باشیم.

*** توماس جاشکه که یکی از مهره‌های اثرگذار ورونا بود در خلال بازی‌های فصل قبل مصدوم شد عدم حضورش در این فصل چقدر می‌تواند روی تیم اثر بگذارد؟
جاشکه بازیکن خیلی خوبی بود و فصل قبل هم واقعا عالی بازی کرد. طی تماسی که با او داشتم خیلی ناراحت بود که یکی دو ماه شاید هم بیشتر نمی‌تواند بازی کند. ولی در نیم‌فصل دوم او به بازی‌ها برمی‌گردد و مطمئنا خیلی می‌تواند کمک حال تیم باشد. مسلما عدم حضور او در نیم فصل اول حس می‌شود ولی بازیکنان خیلی خوبی جذب کرده‌ایم و انشاالله که بتوانیم در نبود او هم نتایج خوبی بگیریم.

*** با توجه به اینکه همه تیم ها در مسابقات قهرمانی جهان باید از آمادگی جسمانی و روحی بالایی برخوردار باشند، ارزیابی شما از ایران در رقابت‌های قهرمانی جهان چیست؟
نسبت به دو سه هفته بعد از مسابقات لیگ ملتها که فشار زیادی به همه وارد شد بچه ها استراحت خود را کرده‌اند در حال حاضر هم روحیه همه خیلی بهتر شده ولی خب ما دو تورنمنت بسیار سخت پیش رو داریم که انرژی زیاد و روحیه قوی می‌خواهد و انشالله بتوانیم از عهده آنها برآییم.

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

tempobet giris
Tablet Servisi