به گزارش آریاورزش تیم ملی والیبال ایران ساعت ۱۵:۴۵ امروز چهارشنبه در فینال جام کنفدراسیون والیبال آسیا به میدان رفت و مقابل تیم قطر شکست خورد. شاگردان بهروز عطایی در ست‌های اول، دوم با امتیازهای ۲۵ بر ۲۳ و ۲۵ بر ۲۱ حریف خود را شکست دادند، اما ست‌های سوم و چهارم و پنجم را با امتیازهای ۲۵ بر ۲۲ و ۲۵ بر ۱۸ و ۱۵ بر ۱۰ به قطر چندملیتی واگذار کردند. به این ترتیب تیم ملی قطر توانست عنوان قهرمانی این دوره از مسابقات را به خود اختصاص دهد و ایران هم نایب قهرمان شد.

ایران در پنج دوره گذشته AVC کاپ، چهار بار به مسابقه نهایی صعود کرد و سه بار به مقام قهرمانی رسیده بود. در ششمین دوره این رقابت‌ها، شاگردان جوان بهروز عطایی با چهار پیروزی پیاپی به فینال رسیدند. مسابقه رده‌بندی ششمین دوره AVC کاپ امروز در سالن دانشگاه تایپه برگزار شد و ژاپن با نتیجه سه بر دو چین تایپه را شکست داد. ست‌های اول و دوم این بازی با امتیازات ۲۵ بر ۲۱ و ۲۵ بر ۲۰ به سود چین تایپه رقم خورد اما ژاپن از ست سوم متحول شد و در سه ست پیاپی با امتیازات ۳۲ بر ۳۰، ۲۹ بر ۲۷ و ۱۷ بر ۱۵ میزبان مسابقات را شکست داد تا صاحب مدال برنز شود.

در این مسابقه، امیرحسین اسفندیار ۲۰ امتیاز با اسپک، یک امتیاز با دفاع روی تور، یک امتیاز با سرویس و در مجموع ۲۲ امتیاز کسب کرد اما نتوانست مانع از شکست تیم ایران شود. پوریا یلی و ریبریو رنان از قطر هم هرکدام ۲۰ امتیاز در این بازی به دست آوردند.

دو ایرانی نیز در تیم رویایی ایندوره از رقابت ها بودند. تیم رویایی ششمین دوره جام کنفدراسیون آسیا به شرح زیر است:

🎖ارزشمندترین بازیکن: محمد ابراهیم از قطر

▪️بهترین پاسور:

جواد کریمی از ایران

▪️بهترین پشت خط زن:

مبارک حمد از قطر

▪️بهترین دریافت کننده ها:

رنان ریبریو از قطر

هونگ مین لیو از چین تایپه

▪️بهترین مدافعان میانی:

رحمان تقی‌زاده از ایران

محمد ابراهیم از قطر

▪️بهترین لیبرو:

جومپی میچی از ژاپن

گالری تصاویر فینال AVC CUP 2018

خلاصه فینال AVC CUP 2018

 

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید