به‌ گزارش ‌آریاورزش و به نقل از ایسنا، پس از این که تیم والیبال شهرداری ارومیه در فصل گذشته لیگ برتر یکی از بدترین نتایج تاریخ نمایندگان پایتخت والیبال ایران را به جا گذاشت و با ایستادن در رده دهم جدول ۱۲ تیمی از صعود به مرحله پلی‌آف باز ماند، هواداران پر شور ارومیه‌ای یکی از تلخ‌ترین سال‌های والیبالی‌شان در لیگ را سپری کردند.

در طی پنج ماهی که از پایان فصل گذشته لیگ برتر می گذرد همواره هواداران و پیشکسوتان ارومیه در فضای مجازی و مصاحبه های مختلف اعلام کردند که خواهان تیمی قدرتمند و پر ستاره هستند تا با کسب نخستین عنوان قهرمانی در لیگ برتر جواب حمایت‌های طرفداران داده شود. به همین خاطر مسئولان سیاسی و مدیران شهرداری ارومیه با برگزاری  جلسات مختلف از دو ماه و نیم گذشته کم کم استارت بستن تیمی کهکشانی را آغاز کرده‌اند.

تصاویر مسابقه والیبال شهرداری ارومیه و سایپا تهران

اول از همه آنها بهروز عطایی ، سرمربی موفق تیم‌ ‌ملی جوانان و باشگاه کاله را توانستند پس از سال‌ها از آمل جدا کنند و به عنوان سرمربی به خدمت بگیرند. پس از این انتخاب ارومیه‌ای ها بمب نقل‌ و انتقالات را با به خدمت گرفتن شهرام محمودی و محمد موسوی به صدا در آوردند. پس  عبدالرضا علیزاده و محمد حضرت پور قراردادشان را تمدید کردند و در نهایت امیرحسین توخته ، بهترین مدافعان نوجوانان جهان و ملی‌پوش فعلی تیم‌ ‌ملی والیبال را به خانه بر گرداندند تا با این خریدها و چند بازیکن نام آشنا و نیز چند یار بومی جوان شانس اول قهرمانی در فصل پیش رو باشند. شانس قهرمانی ارومیه ای ها در این فصل با این نفرات بسیار بالا است چرا که بانک سرمایه و شهرداری تبریز از لیگ کناره‌گیری کردند و تیم‌های خاتم اردکان و پیکان تهران هم به دلیل مسائل مالی از بازیکنان جوان استفاده خواهند کرد و شاید تنها تیم‌های سایپا تهران و شهرداری ورامین می‌توانستند حریف این تیم باشند.

اما از ابتدای هفته‌ خبرهای بسیار نگران کننده از رسانه‌ها شهر ارومیه و برخی از مسئولان شورای اسلامی شهر مطرح شد که متاسفانه این اخبار ناامید کننده در رابطه با مصوبه شورای اسلامی شهر برای انحلال باشگاه شهرداری ارومیه است. در هفته‌ گذشته اعضای شورای شهر ارومیه در جلسه‌ای اعلام کردند که به دلیل مشکلات مالی شهرداری و به تعویق افتادن حقوق کارمندان و کارگران این سازمان تیم داری شهرداری در لیگ برتر والیبال آن هم با این همه خریدهای پر سر و صدا غیر قانونی است که در همان جلسه بیشتر اعضا به جز سه نفر رای به انحلال دادند، اما در نهایت اعلام شد که نظر قطعی در مورد انحلال این هفته‌ معلوم می‌شود. از آغاز هفته‌ نیز هر روز هر کدام از اعضای شورای شهر چه مخالف و چه موافق نظراتی را ارائه کردند که نمی‌شد تصمیم نهایی را از صحبت‌هایشان گرفت.

از طرفی نادر قاضی پور، نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی هم در چند اظهار نظر تند اعلام کرد که مطمئنا مصوبه شورای شهر همانند چند مصوبه دیگر این شورا در فرمانداری رد خواهد شد. اما پس از این صحبت‌های قاضی پور نیز اعضای شورای شهر پاسخ دادند که چون انحلال باشگاه قانونی است فرمانداری نمی‌تواند رد کند. در شرایط فعلی که بهت و حیرت و ناامیدی فضای ورزشی ارومیه را در گرفته جایی که والیبال تنها رشته مورد علاقه ورزشی برای کودکان جوانان این شهر به حساب می‌آید. 

از طرفی بازیکنان با تجربه این شهر همچون علیزاده هم در فضای مجازی با انتقادات از مسئولان نسبت به عمل نکردن به وعده‌های شان اظهار کرد  که نمی‌توانند والیبال را از ارومیه بگیرند.

باید دید ستاره‌های باقی‌ مانده در لیگ که در خدمت شهرداری ارومیه هستند در صورت انحلال باشگاه‌ چه بر سر شان می‌آید و این که آیا هواداران این تیم اجازه خواهند تا باشگاه شهرداری منحل شود؟

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید