به گزارش آریاورزش، تیم ملی جوانان ایران عصر امروز از ساعت ۱۸ در دیدار نیمه نهایی رقابتهای قهرمانی جوانان آسیا موفق به شکست ۳-۱ تایلند شد و ضمن گرفتن جواز حضور در رقابتهای جوانان جهان، به نیمه نهایی مسابقات آسیا راه یافت:

نتیجه / ست‌شماری

تیم ها۱۲۳۴نتیجهپوئن نتیجه نهایی
جوانان ایران25251525390برد
جوانان تایلند14182514171باخت

ایران با این پیروزی به فینال رسید و کره جنوبی با غلبه بر عراق در دیدار فینال مقابل ایران قرار خواهد گرفت.  دیدار پایانی مسابقات قهرمانی جوانان آسیا فردا (شنبه) از ساعت ۲۰:۳۰ به وقت تهران آغاز خواهد شد.

ست اول:

به نقل از فدراسیون والیبال، بهروزعطایی تیمش را با همان ترکیب همیشگی یعنی امیرمحمد فلاحت خواه، امیرحسین اسفندیار، مرتضی شریفی، امیرحسین توخته، پوریا یلی، مهران فیض و محمدرضا حضرت پور(لیبرو) وارد زمین کرد. ایران که امروز با پیراهن سفید وارد زمین شده بود، از همان ابتدا با سرویس های اسفندیار برتری خود را بر حریف دیکته کرد؛ به طوری که وقت استراحت فنی نخست با حساب ۸ بر ۴ به سود کشورمان رقم خورد. شاگردان عطایی در طول این ست فاصله خود را با حریف افزایش دادند تا اینکه در نهایت ۲۵ بر ۱۴ برنده ست نخست شدند.

ست دوم:

تایلندی ها ست دوم را با جدیت بیشتری آغاز کردند و توانستند در اوایل ست برابر با ایران پیش بیایند. با این حال ملی پوشان جوان کشورمان به تدریج با سرویس های خوب و عملکرد مناسب در دریافت های عقب زمین توانستند حریف خود را به دردسر بیاندازند. اختلاف در طول ست به مرور بیشتر شد و تعویض ها و وقت های استراحت تایلندی ها هم فایده ای نداشت. در نهایت ست دوم با نتیجه ۲۵ بر ۱۸ به سود ایران به اتمام رسید.

ست سوم:

تایلندی ها که ۲ ست را باخته بودند و چیزی برای از دست دادن نداشتند، در ست سوم به آب و آتش زدند. این تیم توانست از همان ابتدای ست سوم ایران را غافلگیر کند و با عملکرد بسیار خوب خود تا پایان ست برتری اش را حفظ کرد. بهروز عطایی هم ۲ بار وقت استراحت گرفت و نکات لازم را به بازیکنان گوشزد کرد. برخی از بازیکنان اصلی هم از زمین خارج شدند اما ایران نتوانست به خواسته خود در ست سوم برسد و این ست را با حساب ۲۵  بر ۱۵ واگذار کرد. این اولین ست باخته ایران در طول این مسابقات بود.

ست چهارم:

عطایی که در اواخر ست سوم به بازیکنان اصلی خود استراحت داده بود، بار دیگر تیمش را با همان ترکیب اولیه وارد زمین کرد. ایران با عملکردی بهتری نسبت به ست سوم کار را آغاز کرد اما تایلندی ها هم با روحیه بیشتری به کار ادامه می دادند. در امتیازات ابتدایی ۲ تیم پایاپای پیش رفتند و وقت استراحت نخست با حساب ۸ بر ۷ به سود ایران رقم خورد. در ادامه ایران توانست با بهره بردن از سرویس های خوب اختلاف خود را با حریف افزایش دهد و باعث شود سرمربی تایلند درخواست وقت استراحت کند. عملکرد خوب بازیکنان ایرانی در ست چهارم ادامه داشت و آنها توانستند در نهایت این ست را با نتیجه ۲۵ بر ۱۴ به سود خود به اتمام برسانند.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید