به گزارش آریاورزش، متیو اندرسون بازیکن ارزشمند زنیت کازان روسیه و تیم ملی آمریکا که در دیدار رده‌بندی که بسیار خارق العاده در زمین حاضر شد پس از پیروزی ۳-۰ آمریکا مقابل برزیل، در نشست خبری این مسابقه حاضر شد و عنوان کرد:
“خیلی خوب است که بازی‌ها را با برد تمام کردیم. خیلی غم‌انگیز است که شما شانس این را داری که در فینال بازی کنی و میدانی که شایستگی این را هم داری که به فینال بروی و متاسفانه نمی‌شود. دیشب کمی به خاطر این موضوع ناراحت بودیم که چرا نتوانستیم بازی را به نفع خودمان تمام کنیم. خب همه اینها یک فرصتی برای یاد گرفتن است که دفعه بعد چه کاری را باید بهتر انجام بدهیم یا چه کاری را نباید بکنیم. تجربه کسب کردن، یاد گرفتن از بازی، از نو شروع کردن و برگشتن به بازی همه اینها از نکات بازی کردن در این تورنمنت هاست.

وی در ادامه افزود: فکر می‌کنم خیلی خوب است بعضی از بازیکنان جوان ما در این تورنمنت بازی کرده و تجربه کسب کردند، تجربه کسب کردن چیزی است که تو را به سطح بعدی می‌رساند و باعث بهتر شدن عملکرد تو می‌شود. متأسفانه ما لیگ باشگاهی داخل آمریکا نداریم و البته خیلی دوست داریم که داخل کشور خودمان لیگ داشته باشیم. می‌دانم که رییس فدراسیون جدید همه تمام تلاشش را برای بهبود عملکرد تیم آمریکا می‌کند، ولی تا ما لیگ داخلی نداشته باشیم مردم و بچه‌ها هیچ‌وقت آن را درک نخواهند کرد. رفتن از کالج‌ها به لیگ حرفه‌ای می‌تواند قدم بزرگی در این راه برای ما باشد. و بازیکنان جوان ما فقط با بازی کردن در چنین تورنمت‌هایی می‌توانند تجربه کسب کنند. وقتی ما بازیکنان جوان با استعدادی داریم باید در لیگ‌های حرفه‌ای بازی کنند تا بتوانند یاد بگیرند و تجربه کنند و بتوانند به تیم کمک کنند؛ ولی متأسفانه لیگ داخلی نداریم. در آمریکا بزرگترین ضعف این بچه ها بازی نکردن و تجربه نداشتن است همانطور که برای ما در زمان خودش همین مشکل وجود داشت.
در مورد لیگ ملتها باید بگویم؛ خیلی زود در اوایل تابستان شروع می‌شود و به نظر می‌رسد که مسابقات خیلی فشرده و سخت هستند البته ما داریم در این مرحله رشد می‌کنیم که خیلی فوق‌العاده است، چون چنین بازی‌های بزرگی با خودش درسهای زیادی همراه خواهد داشت و زمانی که در یک بازی هیچ‌چیزی خوب پیش نمی‌رود می‌شود از آن درسهایی که گرفتی به خوبی استفاده کنی.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید