به گزارش آریاورزش، لوغان تیلی سرمربی تیم فرانسه بعد از پیروزی مقابل آمریکا و راهیابی به بازی فینال ابراز داشت: فکر میکنم امروز از بین تمام شرایط اعم از فیزیکی، تکنیکی و ذهنی حاکم بر بازی،شرایط ذهنی ما عامل پیروزی ما مقابل آمریکا بود. وقتی ست چهارم را واگذار کردیم، به راحتی تمام میش.د بازی رو رها کرد و انگیزه‌ای برای ست پنجم نداشت اما بازیکنان من قدرت ذهنی و روحی خود را نه تنها حفظ کردند بلکه قدرتمندتر از قبل تا پایان پیش رفتند. البته حضور تماشاچیان و تشویق‌های آنها هم به ما کمک بسیاری کرد. تیم آمریکا بعد از دو ست تغییر ترکیب و تاکتیک داد تا بتواند خودش را با شرایط بازی وفق داده و در زمین پیدا کند. بعد از این تغییرات کنترل بازی برای ما سخت شد اما ما بویه استثنایی را داریم و فرانسوی‌هایی که ما را تا آخر حمایت کردند و ما توانستیم پیروز شویم.

بنژامه تونیوتی کاپیتان تیم فرانسه نیز در این نشست خبری گفت: میدانیم که همه را ترساندیم😊. خب بازی بسیار سختی بود اما در نهایت از نتیجه بازی بسیار خوشحالیم. در دو ست اول ما فوق العاده بازی کردیم ولی وقتی ترکیب آمریکا عوض شد آنها عالی بازی کردند و پاس‌های فوق العاده‌ای بین بازیکنان پخش شد. اما خوشبختانه ما ۳-۲ پیروز شدیم در حالیه ۲-۰ پیش بودیم. فردا باید تلاشمان را بیشتر کنیم چون قهرمانی را می‌خواهیم. امیدوارم بتوانیم بار دیگر قهرمانی را در فرانسه رقم بزنیم.

کوین تیلی هم پس از این پیروزی ازشمند در نشست خبری حاضر شد و عوان کرد: خب با اینکه در ابتدا خوب بازی کردیم ولی در ادامه اشتباهاتی داشتیم و دو ست را واگذار کردیم. ما در اینجا به عنوان یک تیم هستیم تا بتوانیم یکدیگر را حمایت کنیم.. وقتی من به زمین میروم هر کاری میکنم تا بتوانم به پیروزی تیمم کمک کنم. تماشاچیان امشب فوق‌العاده بودند. خوشحالم که مقابل آمریکا برنده شدیم.

کوین لوغو نیز که نقش مؤثری در پیروزی امشب داشت گفت: در کل بازی خوبی بود. اشتباهات و خطاهایی در بازی داشتیم که امتیازات و در حالیکه ست چهارم جلو بودیم اما ست را باختیم. اما خوشبختانه در ست پنجم به بازی برگشتیم و با انرژی‌ای ست پنجم را شروع کردیم که در طول مسابقه این انرژی را نداشتیم. ما مصمم به برد بودیم و البته در ست های پنجم میدتنیم چطور باید متفاوت عمل کنیم تا ببریم.


اغوین انگاپت نیز که زوج خوبی برای استفان بویه بود در خصوص این پیروزی گفت: خیلی بازی فوق‌العاده‌ای بود و ما این را می‌دانستیم. دو ست اول عالی بودیم. و با عوض شدن ترکیب آمریکا ست سوم و چهارم را واگذار کردیم. تمام تمرکزمان را گذاشتیم که هر طور شده در ست پنج به بازی برگردیم. ما ذهنمان را از همه چیز پاک کردیم و ست پنجم را از نو آغار کردیم. حو سالن محشر بود. در این مورد در تیم با همدیگر صحبت کردیم. بعضی از ماها ۹ سال هست که در تیم ملی بازی می‌کنیم تا الان چنین جمعیتی برای تماشا و تشویق تیم والیبال فرانسه به سالن نیامده بودند. و فردا ما میرویم که بازی فینال را در این سالن برگزار کنیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید