به گزارش آریاورزش و به نقل از ورزش سه، از سال گذشته ایگور کولاکوویچ درخواست کرد به خاطر نزدیکی بازی های آسیایی و مسابقات جهانی  ۲۰۱۸ تیم اصلی به جاکارتا نرود و بعد از اتمام لیگ ملت ها خودش را برای مسابقات جهانی آماده کند.

این درخواست مورد موافقت فدراسیون قرار گرفت و حتی کمیته ملی المپیک هم با این مساله موافقت کرد. ضیایی بعد از گذشت چند هفته از لیگ ملت ها جهانگیر سیدعباسی را به عنوان سرمربی تیم ملی والیبال ب معرفی کرد. حتی تمرینات این تیم هم با بازیکنان مدنظر سیدعباسی آغاز شد و رییس کمیته ملی المپیک نیز در یکی از این تمرینات حاضر شد.

در حالی که به نظر می رسید همه چیز روی برنامه پیش می‌رود، به یکباره داورزنی از تصمیم جدیدی برای اعزام تیم اصلی والیبال به بازی های آسیایی خبر داد. فدراسیون والیبال هنوز به این تصمیم واکنشی نشان نداده؛ اما رحیمی، رییس مرکز نظارت بر تیم‌های ملی در مصاحبه‌ای از عدم امکان تغییر در لیست اولیه تیم ملی والیبال خبر داده که باز هم به ابهام ها افزوده است.

در همین رابطه با امیر خوش خبر، سرپرست تیم ملی والیبال گفت: از سال قبل برنامه‌ریزی حضور تیم ب در بازی‌های آسیایی صورت گرفته بود. به خاطر اینکه فقط یک هفته بین بازی‌های آسیایی و مسابقات جهانی فاصله است، کولاکوویچ اعلام کرده بود که این تیم نمی‌تواند زیر این فشار قرار بگیرد. با این حال صحبت از جذب برخی نفرات کمکی از تیم ملی اصلی برای تیم اعزامی به جاکارتا مطرح شد. سرمربی تیم ملی هم روی برخی از این بازیکنان حساب ویژه‌ای باز کرده بود.

وی افزود: در نهایت کولاکوویچ گفت ترجیح می دهم به جای اینکه تیم ملی چند تکه شود، یک جا این بازیکنان به بازی های آسیایی بروند و حداقل از این مسابقات به عنوان بازی تدارکاتی استفاده کنیم.

سرپرست تیم ملی در واکنش به اینکه گفته می شود امکان تغییر لیست والیبال نیست، تصریح کرد: ما مدارک کامل را به کمیته ملی المپیک دادیم و منتظر پاسخ آنها هستیم. در هر صورت قرار است تمرینات ما از ۲۶ تیرماه آغاز شود؛ حالا چه در بازی های آسیایی باشیم، چه نباشیم. اگر امکان تغییر وجود نداشته باشد که همان تیم ب باید در مسابقات شرکت کند.

خوش خبر در پایان هم به سوالی درباره دلیل خط خوردن مجتبی میرزاجانپور پاسخ داد و گفت: دلیل خط خوردن این بازیکن فنی بوده و قرار نیست همیشه از تیم ملی دور باشد. فقط برای همین تورنمنت میرزاجانپور در لیست نیست و کولاکوویچ هم شخصا با او صحبت کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید