مرضیه راد/ به گزارش آریاورزش، در آستانه دیدار پایانی ایران در رقابتهای لیگ ملتهای والیبال در تهران و در مصاف با آلمان، آندره جیانی سرمربی تیم والیبال آلمان در گفت‌وگو با آریاورزش در خصوص ژرمن ها به نکات خوبی اشاره کرد:

جایگزینی پاسور باتجربه ای همچون لوکاس کامپا با جان زیمرمن جوان، ریسک نبود؟
(کامپا تا پایان هفته دوم، رده دوم پاسورها قرار داشت و زیمرمن هفته چهارم برترین پاسور رقابتها بود)

– بله همینطور است، برای ما این بازی ها خیلی سخت و در عین حال خوب بود. ما سال گذشته در لیگ جهانی در گروه سوم بازی کردیم و در مرحله نیمه نهایی با اسپانیا مسابقه دادیم که بازی بسیار سختی بود، اسپانیا ما را ۳-۰ شکست داد و به فینال رفت. بعد از این بازی های مسابقات انتخابی قهرمانی جهان بود که به آن بازی ها رفتیم. در این دو تورنمنت بزرگ بازیکنان جوان من سطح خودشون را ارتقا دادند و خیلی خوب شدند. به همین خاطر درست است که بازیکنانم جوان هستند ولی من با اطمینان آن ها را برای بازی های مهم و بزرگ انتخاب میکنم.


از ابتدای شروع لیگ ملتها هدف شما حضور در بین ۶ تیم مرحله نهایی بود یا هدف‌گذاری دیگری داشتید؟
– مسابقات لیگ ملتها را با بازی‌های سختی در صربستان آغاز کردیم. با تیم‌های بزرگی مثل برزیل، ایتالیا و صربستان، و هر سه بازی را واگذار کردیم. وقتی شما ۳ بازی ابتدایی را پشت سر هم میبازی خیلی سخت است شرایط را به حالت اولیه برگردانی و بتوانی بازیکنانت را ریکاوری کنی.

– ولی ما اینکار را کردیم و توانستیم آمریکا و کانادا را شکست دهیم. ولی برای اینکه بتوانیم جزو ۶ تیم نهایی باشیم باید کمتر مرتکب خطا می‌شدیم و نباید اشتباهات زیادی داشته باشیم. ولی متأسفانه ما بازی‌ها را مقابل ژاپن و استرالیا هم واگذار کردیم و نتوانستیم تعداد بردهایمان را افزایش دهیم.

– ما در همه پست‌ها بازیکنان جایگزین داشتیم ولی متأسفانه در منطقه پشت خط زن فقط یک بازیکن داشتیم و سیمون هریس در همه مسابقات بازی کرد که واقعا کاری بسیار سخت و طاقت‌فرسا بود.


نظر آندره جیانی در مورد برنامه‌ریزی و نحوه برگزاری اولین دوره از مسابقات لیگ ملت‌ها با توجه به قاره پیمایی های طولانی چیست؟
بعد از بازی‌ها صحبتهایی را می‌شنیدم و میخواندم که خیلی از تیمها و بازیکنان از این نوع برگزاری ناراحت بودند، در واقع من با نظر آنها موافق نیستم. من فکر میکنم که این تورنمنتی است که همه بازیکنان و تیمها شرایط و سختی‌های یکسانی دارند. بله برخی تیم‌ها مسافرت‌های بیشتری داشتند. این قانونی است که گذاشته شده و ما نیاز داریم که تغییراتی در آن ایجاد شود ولی این شرایط برای همه تیم‌ها بوده است.

آندره جیانی سرمربی تیم والیبال آلمان

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید