به گزارش آریاورزش٬ فدراسیون جهانی والیبال در گزارش خود از بازی ایران و برزیل که به پیروزی ۳ – ۲ سلسائو انجامید٬ نوشت: امتیازات داگلاس باعث شد برزیل از بازی ترسناک مقابل ایران جان سالم به در ببرد.

 fivb در ادامه به بررسی صحنه جالب و زیبای دیدار امروز ایران و برزیل پرداخت و اشاره کرد:

کمتر پیش‌بینی می‌شد که این بازی به ست پنجم برسد، اما بازی جذابی شد و روند امتیازگیری در ست ۵ طوری بود که پیروز میدان از قبل مشخص نبود.

برزیل به دلیل بازی دیروز با میزبان یعنی روسیه دو تغییر را در ترکیب تیمش ایجاد کرد و ویلیام آرجونا و سوزا در ترکیب شروع‌کننده بودند. داگلاس با کسب ۲۲ امتیاز (۱۸ حمله و ۴ بلاک) برزیل را از بازی ترسناک مقابل ایران نجات داد.

لیگ ملت های والیبال
لیگ ملت های والیبال

مائوروسیو بعد از بازی در مصاحبه خبری گفت: “بازی در مقابل دفام منسجم ایران بسیار سخت بود. ایران امروز در دفاع عالی کار کرد و راه نفود به زمین ایران برای ما با چنین دفاعی بسیار سخت بود. آنها با ۱۳ دفاع نسبت به ۶ دفاع ما٬ از ما پیشی گرفتند. “

امیر غفور که تا این جای مسابقات ۱۱۳ امتیاز کسب کرده٬ بازی را از روی نیمکت نگاه کرد و صابر کاظمی به عنوان قطر پاسور در زمین حضور داشت. او با ۱۵ امتیاز٬ امتیازآورترین بازیکن تیم ایران شد. صابر عملکرد بسیار عالی داشت و بالاتر از سن خود نشان داد.

لیگ ملت های والیبال
لیگ ملت های والیبال

جوانان ایران ست دوم را از همان ابتدا طوفانی آغاز کردند، مخصوصا از زمانی که با صحبت‌های روحیه‌بخش سرمربی‌شان ایگور کولاکوویچ مواجه شدند. ضمن اینکه وقتی شما کسی مثل میرسعید معروف لکرانی (معروف به معروف!) را در اختیار دارید، همیشه تیمتان شانس خواهد داشت. توانایی او برای پیدا کردن راه نفوذ به زمین حریف و همچنین عملکرد خوبش در خط سرویس، ست دوم را به نام ایران رقم زد. زیبایی کار او لحظه‌ای بود که برای اسپک فیک از زمین بلند شد اما توپ را تبدیل به پاس پایپ کرد. این حرکت معروف تحسین تمامی حاضران در سالن٬ حتی برزیلی‌ها را به همراه داشت.

لیگ ملت های والیبال
لیگ ملت های والیبال

اما ست چهارم را باید به نام فرهاد قائمی نامید، چرا که توانست اختلاف ۸ امتیازی برای تیم ایران ایجاد کند و ۱۶ بر ۸ ایران را جلو بیاندازد.

 رالی ۳۴ ثانیه‌ای فوق‌العاده ایران و برزیل از لحظات دیدنی این بازی بود.

مربی باهوش برزیل رنان دال زوتو در ست ۵ تیم را بسیار هوشمندانه چید و با ۶ بازیکن اصلی و قدرتمند خود بازی را آغاز کرد. برونو رزنده وارد زمین شد و به بازی سرعت بیشتری بخشید و از بازیکنان بلند زن استفاده کمتری کرد، در حالیکه آنها نیز عملکرد خوبی داشتند. تیر آخر رنان در استفاده از برونو و بازیکنان سرعتی عامل پیروزی برزیل در مقابل جوانان ایران بود که روش هوشمندانه و قابل ستایشی بود.

لیگ ملت های والیبال
لیگ ملت های والیبال

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید