به گزارش آریاورزش، در هشتمین روز از مسابقات لیگ ملتهای والیبال ۲۰۱۸، تیم ملی کشورمان از ساعت ۱۶:۰۰ در سالن اوفا روسیه، به مصاف برزیل رفت. این دیدار که با یک ترکیب جوان و ناآشنا برای سلسائو در زمین ایران آغاز شد با پیروزی در دو ست نخست برای برزیل همراه بود. اما جوانان آماده ایران برای مقابله با پرافتخارترین تیم والیبال جهان باعث شد این بازی به یک چالش بزرگ برای سلسلائو تبدیل شود. تا اینکه بازی به ست پنجم رسید و در حالیکه افت و خیزهای زیادی در این ست برای دو تیم رقم خورد برزیل کمی هم از چاشنی تجربه و نیز شانس بهره برد و این دیدار ۳-۲ به سود شاگردان دال زاتو خاتمه یافت.

نتیجه / ست‌شماری

تیم ها۱۲۳۴۵نتیجهپوئن نتیجه نهایی
ایران1725192513286باخت در ست پنجم
برزیل2523252115394برد در ست پنجم

نکات بازی امروز ایران و برزیل

– در این دیدار صابر کاظمی با کسب ۱۵ امتیاز، امتیازآورترین بازیکن ایران و داگلاس دی‌سوزا هم ۲۲ امتیاز برای برزیل گرفت.

– بعد از مدت‌ها دوباره تیم ایران را همان تیم جنگنده سال‌های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ دیدیم که بزرگترین دلیل آن بازی دادن به نوجوانان و جوانان پرانرژی بود.

– میانگین سنی ایران در این بازی چیزی نزدیک به ۲۳ سال بود که در مقایسه با بازی‌های قبلی تقریبا ۵ سال جوان‌تر شده بود.

– در مقاطعی از بازی با حضور ۴ بازیکن ارومیه و ۲ بازیکن از گنبد و آق‌قلا ، ترکیب ایران کاملا از قطب‌های اصلی والیبال کشور یعنی آذربایجان غربی و گلستان می‌شد.

– رنان دال زاتو، سرمربی برزیل که اصلا انتظار چنین نمایشی را از ایران نداشت، با بازی دادن به تمام ستاره‌هایش به سختی توانست از سد مردان ایران زمین بگذرد.

– سعید معروف، قرهاد قائمی و میلاد عبادی‌پور به دلیل حضور بازیکنان نوجوان و جوان در زمین، هم از لحاظ دقت و هم از لحاظ انرژی در سطح بسیار بالاتری قرار گرفته بودند.

– تیم ایران در این بازی ۱۳ امتیاز از دفاع گرفت، اما برزیل فقط ۶ امتیاز

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید