به گزارش “آریاورزش” ایران بعد از تقریبا ۳۷ ساعت طی کردن مسیر از آرژانتین و رسیدن به روسیه امروز مقابل چین به میدان مسابقه رفت. ایران که در دو هفته گذشته از ۶ بازی خود تنها توانسته بود دو بازی مقابل آرژانتین و استرالیا را پیروز از میدان خارج شود و جایگاه خوبی در جدول نداشت به روسیه امد تا بتواند جایگاه خودش را در جدول بهبود ببخشد.  در مقابل چین در هفته دوم عالی کار کرد و با بازی خوب بازیکن جوان خودش چوان جیانگ شگفتی ساز شود. البته والیبال یک بازی گروهی است و جمع بازیکنان در نهایت نتیجه را حاصل میکنند. موضوعی که مخصوصا در هفته گذشته در بین اعضای تیم ملی ما کمتر دیده میشد.

تصاویر دیدار تیم والیبال ایران و چین/ لیگ ملتها
تصاویر دیدار تیم والیبال ایران و چین/ لیگ ملتها

ایران در این مسابقات بار دیگر در مقابل یکی دیگر از مربیان گذشته خود یعنی لوزانوی آرژانتینی قرار گرفت. این موضوع همیشه یکی از عاملهای اصلی پیروزی های ایران در مسابقات بوده است که در مقابل مربی های اسبق خود بازی کنند و چقدر بسیار پر انگیزه به میدان بازی رفته و تلاش بسیار در برد ان بازی از خود نشان میدهند همانطور که در مقابل تیم ارژانتین و مربی نام اشنای والیبال ولاسکو همیشه این انگیزه چند برابر است. ایران در مقابل چین بازی را خوب اغاز کرد و در همان ابتدای بازی ۳ امتیاز از چین پیشی گرفت. در ادامه سرویسهای خوب قائمی و میلاد باعث شد روند مسابقه به سود تیم ما باشد. امروز بچه ها در دریافتها نیز عملکرد بهتری نسبت به بازی های قبلی خود داشتند و همین علت باعث شد تا ایران ست اول را ۲۵-۱۹ از ان خود کند.

تصاویر دیدار تیم والیبال ایران و چین/ لیگ ملتها
تصاویر دیدار تیم والیبال ایران و چین/ لیگ ملتها

در ست دوم نیز سرویسهای هدف دار شفیعی و اسپکهای رعد اسای امیرغفور این روند رو به جلو را ادامه داد تا ست دوم را نیز با نتیجه ۲۵-۲۰ به سود خود کنند. وقتی پاسور ارامش خیال در رسیدن توپها داشته باشد با خیال اسوده نقشه ها را بین مهاجمین خود اجرا میکند و امروز یکی از روزهای خوب برای پاسور تیم ما بود. ایران ست سوم با دفاع های طوفانی خود تیر خلاص را به چین زد و ست سوم را با اختلاف ۱۰ امتیاز ۲۵-۱۵ از ان خود کرد تا یک بازی سه امتیازی شیرین را بدست اورد و کمی از انتهای جدول فاصله بگیرند. امید است تیم ایران در بازی های بعدی خود نیز همچنان قدرتمند و پر انگیزه به میدان رود و در همه نقاط زمین عملکرد خوبی داشته باشد و اینطور نباشد که بگوییم شلیاپنیکوف سرمربی روسها و رنان دال زوتو مربی تیم برزیل هم ای کاش از مربیان اسبق تیم ایران بودند. بازیکنان و کادر فنی باید انگیزه و قدرت بازی را در هر بازی برای خود ایجاد کنند تا بهترین عملکرد را داشته باشند. حتی اگر ان بازی رو از دست بدهند.

تصاویر دیدار تیم والیبال ایران و چین/ لیگ ملتها
تصاویر دیدار تیم والیبال ایران و چین/ لیگ ملتها

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید