به گزارش آریاورزش، هفته دوم لیگ ملت‌های والیبال پر از اتفاقات جالب بود٬ از کامبک‌های حماسی گرفته تا شکست‌های باورنکردنی. در حال حاضر تا پایان هفته دوم هیچ تیمی شکست ناپذیر نبوده است.

تیم ملی لهستان قهرمان جهان در سال ۲۰۱۴ ٬ به عنوان صدرنشین رقابت‌ها و تیم ملی آمریکا تنها تیم‌هایی بودند که طلسم شکست‌ناپذیری آنها در نهایت به دست ژرمن‌ها و قهرمان المپیک ۲۰۱۶ یعنی برزیل شکسته شد.


با هم نگاهی به اتفاقات شگفت‌انگیز هفته دوم مسابقات لیگ ملت‌های والیبال می‌اندازیم:

۱- شوک آلمان‌ها به قهرمان صدرنشین
ویتال هاینن سرمربی اسبق تیم ملی آلمان که در حال حاضر هدایت لهستان را بر عهده دارد٬ پیش از بازی در مصاحبه خود گفته بود اگر آنها موفق شوند آلمان را شکست دهند٬ همه حاضران در سالن و بیرون از سالن را نوشیدنی مهمان می‌کند. اما خب ورزش غیرقابل پیش‌بینی است و هاینن شرط خود را باخت! عقاب‌های لهستان که از ابتدای مسابقات هیچ مسابقه‌ای را واگذار نکرده بودند و تمامی امتیازات را بطور کامل بدست آورده بودند در خانه خود (شهر غوچ) ۳ بر یک بازی را به ژرمن‌ها باختند.
۲- بازگشت شکوهمند قهرمان المپیک مقابل یانکی‌ها
رقابت‌های دو تیم آمریکایی همواره از رقابت‌های جذاب والیبال خواهد بود. در آخرین روز از هفته دوم مسابقات ایالات متحده آمریکا دارنده مدال برنز المپیک ۲۰۱۶ به مصاف برزیل قهرمان المپیک ۲۰۱۶ رفت. سلسائوها علیرغم شکست در ۲ ست ابتدایی٬ اما بازگشت شکوهمندی داشتند و توانستند ست پنجم را ۲۰-۱۸ پیروز شوند.
۳- شکست فرانسه در غیاب بزرگان
فرانسوی‌ها (قهرمان لیگ جهانی ۲۰۱۷) که هفته نخست را با ۳ پیروزی پیاپی مقابل ایران٬ ژاپن و استرالیا آغاز کرده بودند٬ در هفته دوم به برخی از بازیکنان بزرگ خود نظیر انگاپتِ جادوگر٬ تونیوتی٬ ژنی گربنیکوف استراحت داد و در هفته دوم به میزبانی لهستان٬ مقابل چین و لهستان شکست خورد.
۴- دربی آسیایی چشم بادامی‌ها به سود ژاپن شد
تیم ملی کره جنوبی در یک دربی آسیایی مقابل ژاپن برای اولین‌بار در این مسابقات در ۲ ست پیروزی رسید. اما مردان سرزمین آفتاب که با تغییر نسل پیشرفت قابل توجهی داشتند٬ به بازی برگشتند و توانستند ۳-۲ به پیروزی برسند.
۵- رکورد پارتیزان‌ها در ست پنجم
شاگردان گربیچ در هر سه بازی خود در هفته دوم رقابت‌ها به ست پنجم رسیدند و در واقع خسته‌ترین تیم هفته دوم هستند. آنها در این هفته به سه پیروزی ۳ بر ۲ مقابل بلغارستان٬ روسیه و استرالیا دست یافتند.
۶- کامبک یانکی‌ها یا شگفتی چشم بادامی‌ها؟
یکی دیگر از اتفاقات جذاب هفته عملکرد زیبای چشم بادامی‌های کم ادعا ولی پرمدعای ژاینی مقابل آمریکایی‌ها بود. شاگردان اسپرا پس از شکست در ۲ ست ابتدایی٬ با مدیریت و خونسردی جان اسپرا٬ تجربه خود را دیکته کردند.
۷- اجتماع ۵+۱ !
پنج تیم از ۱۶ تیم شرکت‌کننده در لیگ ملت‌ها نتایجشان تا پایان هفته دوم بصورت ۵-۱ رقم خورده است.
برزیل٬ آمریکا و لهستان صاحب ۵ پیروزی و یک شکست هستند. از سوی دیگر آرژانتین و استرالیا با ۵ شکست و یک پیروزی زاویه دیگر این اجتماع را تشکیل می‌دهند.
مسابقه ایران و ایتالیا در هفته دوم لیگ ملتهای والیبال 2018
مسابقه ایران و ایتالیا در هفته دوم لیگ ملتهای والیبال ۲۰۱۸
۸- جادوی ولاسکو و لذت اولین پیروزی در خانه
شاگردان ولاسکو که در هفته دوم مسابقات در شهر سن‌خوآن میزبان بودند٬ پس از یک شکست ۳-۲ مقابل ایران و کانادا دست به شگفتی زدند و ایتالیا را ۳-۰ شکست دادند تا به جمع ۵+۱ بپیوندند.
۹- طعم شیرین اولین پیروزی / صوفیه برای استرالیا خوش‌یمن بود
بعد از تجربه ۵ شکست متوالی مقابل فرانسه٬ ایران٬ ژاپن٬ صربستان و روسیه بالاخره بخت به کانگوروها روی خوش نشان داد تا اولین پیروزی خود را مقابل بلغارستان جشن بگیرند.
۱۰- بدشانس مثل شیرهای بالکان
بلغارها که هفته دوم را با اندکی بدشانسی آغاز کرده بودند٬ پس از مصدومیت پاسورشان٬ گئورگی براتوئف و شکست باورنکردنی مقابل صرب‌ها امیدوارند که بتوانند در هفته سوم جایگاه خود را ارتقاء بدهند.
۱۱- باشگاه ۳۰ تایی‌ها
چوآن جیانگ از چین با کسب ۳۰ امتیاز در آن پیروزی تاریخی مقابل فرانسه٬ پس از ایوان زایتسف به باشگاه ۳۰ تایی‌ها پیوست.
۱۲- جف جندریک از آمریکا رکورد ۶ دفاع در یک بازی را از آن خود کرده است (پیروزی ۳-۲ مقابل ژاپن) و الکساندر اکلیچ صربستانی نیز با امتیاز مشابه در بازی مقابل استرلیا این عنوان را بدست آورده است (پیروزی ۳-۲ مقابل استرالیا)
۱۳- لینکلن ویلیامز استرالیایی و هاکو ری لی از ژاپن با ۵ امتیاز ace در یک بازی (به ترتیب مقابل روسیه و کره جنوبی) فعلا رکورددار هستند.

۱۴- ستاره اما بازنده
در هفته دوم از رقابت های لیگ ملت ها، سه بازیکن آسیایی که بازنده میدان بودند به عنوان امتیازآورترین بازیکن انتخاب شدند.
چوآن جیانگ از چین با ۲۴ امتیاز و شکست مقابل آلمان
نیشیدا از ژاپن با ۱۶ امتیاز و شکست مقابل آمریکا
امیر غفور از ایران با ۱۹ امتیاز و شکست مقابل کانادا

والیبال ایران و کانادا

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید