به گزارش آریاورزش، تیم ملی والیبال لهستان در آخرین دیدارش در هفته دوم رقابتهای لیگ ملتهای والیبال از ساعت ۱۸:۳۰ میزبان آلمان در سالن اطلس شهر غوچ بود. این دیدار در میان چشمان انبوهی از تماشاگران پرشور لهستانی با برتری ۳-۱ آلمان همراه بود. میهائو کوبیاک با ۲۱ امتیاز درصدر امتیازآورترین بازیکنان این مسابقه قرار گرفت.

 

نتیجه / ست‌شماری

تیم ها۱۲۳۴نتیجهپوئن نتیجه نهایی
لهستان18212525189باخت
آلمان25252127396برد

گزارش بازی

تیم لهستان که با سرمربی جدیدش ئیتال هاینن، تا پیش از نبرد ژرمن ها از تمام میادین مسابقات لیگ ملتها پیروز خارج شده بود،برای ششمین نیز درصدد پیروزی و ثبت رکورد، وارد میدان بازی شد. اما تیم آلمان زنجیره پیروزی های آنهارا پاره کرد و ۳-۱ لهستان را مغلوب کرد تا اولین شکست را برای آنها رقم زد.
در این مسابقه پاسور آلمانی ها عملکرد فوق العاده ای از خود به نمایش گذاشت و توانست ۶ امتیاز( ۲ اسپک، ۲ دفاع و ۲ امتیاز سرویس)کسب کند.


کمپاس نیز به همراه موریتز رایشرت از بازیکنان موثر تیم آلمان در بازی مقابل لهستان بودند که هر دو، یک امتیاز سرویس گرفتند. سیمون هیرش با کسب یک امتیاز سرویس و ۴ دفاع، و کسب۱۲ پوئن، امتیاز آورترین بازیکن آلمانی ها شد و مارکوس بومه با ۱۰ امتیاز که ۲ امتیاز سرویس و ۳ دفاع از بازیکنان تاثیر گذار تیم آلمان بودند.
میهائو کوبیاک کاپیتان تیم لهستان نیز در طرف دیگر میدان بسیار فوق العاده بازی کرد و با کسب ۲۱ امتیاز (۱۵ اسپک،۲ امتیاز سرویس و ۴ دفاع) امتیاز آورترین بازیکن بازی شد.


بار دیگر تماشاگران لهستانی ورزشگاه آرنا را با حمایتهای خود به اوج هیجان رساندند، اما این تیم آلمان بود که دو ست اول را از لهستانی ها گرفت.
کوبیاک تمام تلاش خود را جهت بالا بردن انگیزه یارانش بکار بست و این کار او باعث شد تا شاگردان هاینن ست سوم را از آن خود کنند.
میهائو کوبیاک در یکی از حساس ترین لحظات ست چهارم نیز با ضربه هوشمندانه خود امتیازات را  ۲۴-۲۳ به سود لهستان تغییر داد تا امید لهستان برای گرفتن این ست بیشتر شود. اما امتیارات مساوی شد. و بار دیگر ست پوینت دیگر با اسپک کوبیاک در امتیاز ۲۵-۲۴ برای لهستان بدست آمد. اما سیمون هیرش با یک دفاع عالی تیم آلمان را به امتیاز برابر رسانده تا  لوکاس کامپا با یک سرویس عالی و البته با چاشنی کمی شانس، موفق شود امتیار پایانی را بدست آورد و لهستان را در خانه شکست دهد.

آلمان ها برای دومین بار بود بعد از سال ۲۰۱۰ که توانستند تیم لهستان را شکست دهند.
دو تیم ۴ ست نفسگیر و یراسر فشار و هیجان را پشت سر گذاشتند و این حساسیت بازی باعث شده بود که بازیکنان خطاهای زیادی را مرتکب شوند.
لهستان بعد از دو هفته بازی در خانه و میزبانی هفته سوم را به اوزاکا میروند و با تیمهای بلغارستان، ایتالیا به میزبانی ژاپن مسابقه خواهند داد.
آلمانها نیز به اتاوا خواهند رفت تا با تیمهای استرالیا،آمریکا و کشور میزبان یعنی کانادا مسابقات خود را انجام دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید