مهیار نیک پور/به گزارش آریاورزش، مرتضی شریفی ملی پوش جوان والیبال کشورمان، پس از حضور در رقابتهای لیگ ملتهای والیبال نشان داد که نه تنها شایستگی پوشیدن پیراهن تیم ملی را دارد بلکه می تواند آینده خوبی هم در این راه داشته باشد. مرتضی شریفی در گفتگو با آریاورزش از تجربه حضور در رقابتهای لیگ ملتها سخن گفت.

تجربه لیگ جهانی یک تجربه بسیار ارزشمند بود. سطح مسابقات بسیار بالاست چرا که ستاره های دنیا در این لیگ حضور دارند. همه کشور ها با تمام قدرت ظاهر شده اند. در کل تجربه ای خوب، گرانبها و مافوق تصور است.

وی در مورد بازی مقابل فرانسه اظهار کرد: حتی تماشای والیبال انگاپت هم لذت بخش است؛ رقابت کردن با این بازیکن و بازی در مقابلش که دیگر جای خود دارد. احساس خوبی داشتم که برای اولین بار برای کشورم به میدان رفتم . خیلی دوست داشتم نتیجه به نفع ما رقم میخورد ولی نشد. اما مطمئنا جبران میکنیم. چون تیم ما هم ستاره های بزرگ و خوبی دارد.

شریفی در ادامه عنوان کرد: در تمام اردو ها سعی داشتم بهترین عملکردم را نشان بدهم. همواره امیدوار بودم. البته همه بازیکنها یک همچین حسی داشتند. ترس و امید. جنگ برای بقا و برای پوشیدن لباس ملی . خوشحالم که مربیان به من اعتماد کردند.

نخستین تمرین تیم والیبال ایران/هفته اول لیگ ملتها
نخستین تمرین تیم والیبال ایران/هفته اول لیگ ملتها

مرتضی شریفی در خصوص تجربه قرار گرفتن میان بازیکنان باسابقه تیم ملی نیز گفت: بزرگترهای تیم، نعمت بزرگی هستند. آقا سعید، آیا سید، آقا میلاد، فرهاد خان، آقای مرندی و بقیه خیلی به ما امید و اعتماد به نفس می دهند. خیلی از تجربه هایی که خودشان بسختی کسب کردند را براحتی در اختیار ما قرار دادند و از این بابت واقعا از ایشان خیلی ممنونم.

وی در خصوص عواملی که بر عملکرد تیم ملی اثر گذار بوده است نیز گفت: فشردگی مسابقات، تغییرات زمانی، تفاوت ساعت، مسافرت طولانی و خیلی مسائل دیگر تاثیر گذار است. اما خوب این شرایط برای همه هست و نابرده رنج گنج میسر نمی شود.

شریفی در سخن پایانی نیز عنوان کرد: من به این تیم خیلی امید دارم. جوانها انگیزه کافی را دارند و دوست دارند خودشان را نشان بدهند. پرانرژی هستند، در کنار همه این فاکتورها، تجربه بزرگتر ها را هم بگذاریم قطعا نتیجه خوبی حاصل میشود. فقط هماهنگی یک پروسه زمانبر است. باید صبور بود و جنگید. ما همه ایرانی هستیم. ایرانی ها خیلی وقتها از غیر ممکن، ممکن ساخته اند. ما سابقه کارهای بزرگ زیادی داریم. پا پس نمی کشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید