به گزارش آریاورزش، تیم ملی والیبال ایران در روز سوم رقابتهای لیگ ملتهای والیبال ۲۰۱۸ ، از ساعت ۱۷:۳۰ به مصاف ژاپن رفت و با نتیجه ۳-۱ مغلوب این تیم شد. امیر غفور با ۲۲ امتیاز برترین بایکن میدان بود. تیم ملی والیبال ایران، آخرین بار در بازی های آسیایی ۲۰۱۰ گوانگجو مقابل ژاپن باخت و از آن زمان هیچگاه تیم اصلی ایران مقابل ژاپنی ها تسلیم نشده بود.

نتیجه / ست‌شماری

تیم ها۱۲۳۴نتیجهپوئن نتیجه نهایی
ایران22282523198باخت
ژاپن253023253103برد

گزارش بازی

** ست اول (ایران ۲۲ – ژاپن ۲۵)
در این ست ضعف دریافت در تیم ایران باعث شده بود تا شاگردان کولاکوویچ نمایشی آشفته ارائه کنند. اشتباهات پر تعداد بازیکنان ایران در زدن اسپک و عملکرد ضعیف در توپ گیری و دفاع روی تور، به ژاپنی ها کمک کرد از همان اوایل ست فاصله امتیازی به سود خود به وجود بیاورند و این فاصله را تا پایان ست حفظ کنند. کولاکوویچ با به میدان فرستادن فرهاد قائمی، فرهاد سال افزون و مجتبی میرزاجانپور سعی کرد ضعف دریافت و دفاع روی تور تیم را رفع کند، اما این تعویض ها هم کارساز نشد. غفور پشت خط زن ایران عملکرد ضعیفی در این ست داشت و از ۹ اسپک خود فقط ۲ امتیاز به دست آورد. نکته عجیب در تیم ایران این بود که معروف پاسور تیم، با کسب سه امتیاز، از همه بازیکنان بیشتر امتیاز گرفت که این نشان می داد چقدر بازیکنان ایران در زدن اسپک و دفاع روی تور ضعیف کار کردند.

** ست دوم (ایران ۲۸ – ژاپن ۳۰)
از ابتدای ست دوم فرهاد قائمی به جای شریفی در ترکیب اصلی تیم قرار گرفت تا مشکل دریافت و توپ گیری که در ست اول تیم ایران را آزار داد، ادامه پیدا نکند. کولاکوویچ که از عملکرد دریافت کننده های خود راضی نبود، در همان اوایل ست، میرزاجانپور را هم به جای عبادی پور وارد میدان کرد. اما مشکلات تیم ملی ایران باقی ماند و اگرچه در اواخر ست، شاگردان کولاکوویچ عملکرد بهتری داشتند اما بازهم این ژاپنی ها بودند که با عملکرد کم اشتباه در زدن اسپک و درخشش در توپ گیری، ماراتن طولانی ست دوم را با پیروزی به پایان بردند.

** ست سوم (ایران ۲۵ – ژاپن ۲۳)
میرزاجانپور از آغاز ست سوم در ترکیب اصلی ایران قرار گرفت. در این ست بازیکنان ایران عملکردی به مراتب بهتر از ست های قبل ارائه دادند و به خصوص با نمایش دیدنی در دفاع روی تور، حملات حریف را از کار انداختند. به میدان آمدن محمدرضا حضرت پور لیبروی دوم تیم ملی هنگامی که سرویس در اختیار تیم ایران قرار می گرفت هم باعث شد شرایط توپ گیری تیم ایران کمی بهتر شود. امیر غفور که در این ست بر خلاف دو ست قبلی عملکرد خوبی داشت، در نهایت هم با اسپک خود امتیاز پیروزی ایران را رقم زد.

** ست چهارم (ایران ۲۳ – ژاپن ۲۵)
در این ست با حضور حضرت پور به عنوان لیبروی ثابت، عملکرد تیم ایران در دریافت و توپ گیری بهتر و همین موضوع باعث شد شاگردان کولاکوویچ از حریف خود پیش بیفتند. درحالی که به نظر می رسید ایران برنده این ست خواهد بود و بازی به ست پنجم کشیده می شود، چند اشتباه عجیب از بازیکنان ایران این فرصت را به ژاپنی ها داد تا به یک برد شیرین دست پیدا کنند.

تیم ملی والیبال ایران در هفته دوم مسابقات باید در آرژانتین به میدان برود. برنامه مسابقات ملی پوشان ایران در هفته دوم لیگ ملت های والیبال به شرح زیر است:
شنبه ۱۲ خرداد – ساعت ۴:۴۰، آرژانتین – ایران
یکشنبه ۱۳ خرداد – ساعت ۱:۴۰، ایران – ایتالیا
یکشنبه ۱۳ خرداد – ۲۳:۴۰، ایران – کانادا

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید