فاطمه زهرا سهیلی پور/ به گزارش آریاورزش، فصل گذشته نام محمد جواد معنوی نژاد در لیست ۲۰ نقل و انتقال برتر سال دیده شد. جوان ترین لژیونر ایران در لیگ سری A ایتالیا نشان داد قابلیتهای زیادی برای حضور در عرصه های جهانی دارد.

معنوی نژاد فصل قبل را در تیم ورونا با بازیکنانی باتجربه ای همچون جاشکه، استفان مار، بیرارلی و … هم تیمی بود و توانست آموخته های خود را کاملتر کند. گرچه ورونا فصل موفقی را پشت سر گذاشت اما رشد و روند صعودی پیشرفت والیبال در ایتالیا باعث شد کمی از ایده آل های خود فاصله بگیرد و به رده ششم جدول رده بندی نزول نماید. از همین رو برای فصل آینده ستارگان زیادی را به خدمت خواهد گرفت. همچون سباستین سوله و استفان بویه.
معنوی نژاد که در اوایل نیمکت نشین بود در ادامه فصل به بازیکن ثابت تبدیل شد و دو عنوان ارزشنمد ترین بازیکن (MVP) و دو عنوان امتیاز آورترین بازیکن را به دست آورد.

معنوی نژاد
معنوی نژاد

وی هفته پیش به ایران بازگشت و به تمرینات تیم ملی ملحق شد اما چند روز پس از تمرین، بدلیل مصدومیت و به تشخیص دکتر افروزی دو هفته از میادین دور خواهد بود. آنچه در ادامه خواهید دید حاصل گفتگوی کوتاهی است که با این جوان خوش آتیه دیار زاینده رود در حاشیه تمرینات تیم ملی صورت گرفت:

* یک فصل حضور در ایتالیا چگونه گذشت؟

ایتالیا یکی از معتبرترین لیگهای جهان را دارد. واقعا تجربه بسیار خوبی برای من بود. بازی در کنار بازیکنان بزرگ جهان و حتی رقابت رودرروی ستارگان والیبال جهان، خیلی به تجربه من اضافه کرد و من از این انتخاب خوشحالم.

* بازی در چنین سطح بالای جهانی در ایتالیا، برای شما چه چیزهایی را همراه داشت؟

**تجربیات زیادی داشتم البته نه فقط در زندگی والیبالی، این سفر حتی در زندگی شخصی من هم تأثیر زیادی داشت. و واقعا معتقدم راه خیلی خوبی را برای پیشرفت انتخاب کردم. امیدوارم از این تجربیات در آینده بتوانم بخوبی استفاده کنم.

* فکر میکنید عامل اصلی راه نیافتن شما به فینال چه بود؟

سرعت پیشرفت والیبال در ایتالیا خیلی بالاست. تیم های صاحب نام با بازیکنان بزرگ و حرفه ای که در والیبال جهان شناخته شده هستند؛مسلما باتجربه تر از ما بودند. البته من فکر می کنم نتایج تیم ما هم قابل قبول بود.
مسلما حضور ستارگان بزرگی مثل زایتسف و آتاناسیه ویچ و … در تیم قدرتمند پروجیا باعث شد پروجیا به فینال برسد.

* با توجه به اینکه دو تیم از تیمهای مرحله فینال لیگ قهرمانان اروپا از ایتالیا بودند، دوست داشتید قهرمان یک تیم ایتالیایی باشد؟😉

حقیقتا برای من فرقی نداشت😄. قسمت هایی از بازی را دیدم واقعا بازی قشنگی بود. هر دو تیم لایق قهرمانی بودند.

* چند روز از حضورتان در ایران نگذشته بود که خبر مصدومیت شما، همه را شوکه کرد. جریان از کجا شروع شد؟

در راه بازگشت از ایتالیا به ایران کمی کمردرد داشتم. البته تصور میکردم شاید بخاطر سفر باشد. ولی کم کم و با تمرین ها این درد بیشتر شد. وقتی موضوع را با دکتر افروزی در میان گذاشتم؛ ایشان تشخیص دادند که باید استراحت کنم.

* یعنی با شرایط پیش آمده تمرین توپی انجام نمیدهید یا کلا تمرین نمی کنید؟

تمرین بدنسازی دارم و درمانم را هم پیگیری می کنم ولی هنوز تمرین توپی ندارم. همان طور که دکتر افروزی گفتند دو هفته نمی توانم تمرین توپی داشته باشم.

با توجه به گزینه های پیشنهادی که روی میز دارید تصمیم شما برای فصل آینده چیست؟

بله از تیم هایی در ایتالیا و لهستان و چند کشور دیگه پیشنهاد دارم .باید کمی با تأمل بیشتری تصمیم بگیرم و هنوز انتخاب نکرده ام. انشاالله تا دو سه هفته آینده انتخابم را اعلام می کنم.

معنوی نژاد
معنوی نژاد

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید