آریاورزش
هدف این مجله اینترنتی پوشش همه جانبه والیبال ایران و جهان در سطح مردان و بانوان بوده تا بتوانیم به مدد این رشته اخلاق گرا مرزهای فرهنگی را جدای از تعصبات قومی و نژادی چه در سطح ملی و چه جهانی به هم نزدیکتر کنیم.

اظهارات مرتضی شریفی و صابر کاظمی از تجربه اولین حضور در تیم ملی

معراج شیخی/به گزارش آریاورزش، در آستانه رقابتهای لیگ ملتها و در میان اسامی بازیکنان حاضر در هفته اول این مسابقات،نام تعدادی از جوانان آتیه دار والیبال ایران نیز که تجربه اولین حضور در تیم بزرگسالان را داشتند به چشم میخورد. در این بین، سراغ مرتضی شریفی دریافت کننده توانمند تیم سابق نوجوانان و صابر کاظمی پشت خط زن ۲۰ ساله گرگانی این لیست رفتیم تا از آخرین وضعیت آنان جویا شویم.

ضمن تبریک، با توجه به اولین تجربه حضور در تیم ملی بزرگسالان چه احساسی از قرار گرفتن در لیست تیم ملی دارید؟

مرتضی شریفی: حس وصف نشدنی است. پوشیدن پیراهن تیم ملی یک غروره، افتخاره و شادی زایدالوصفی را به همراه دارد. خیلی حس خوبی است که برای پرچمت بجنگی. خیلی خوبه که با غول های والیبال دنیا تن به تن روبرو بشوی. «ایران»، برای این اسم از جان مایه میگذارم. قول میدهم.

صابر کاظمی: فرصت بزرگی را بدست آوردم تا پیراهن مقدس تیم ملی کشورم را بر تن کنم. خوشحالم و از این بابت خدا را شاکرم. خیلی انگیزه دارم و امیدوارم که بتونم جواب اعتماد مربیانم رو بدهم.

صابر کاظمی
صابر کاظمی

 

پس از عملکرد خوبی که در لیگ داشتید دعوت تان به تیم ملی دور از انتظار نبود، البته کمی هم به شجاعت سرمربی نیاز داشتید که همراهتان شد، کار کردن با کولاکوویچ چطوره؟

مرتضی شریفی: کار کردن با کولاکوویچ لذت بخش. ایشان به نظم و انضباط، تلاش و جنگندگی، و داشتن روحیه کار گروهی اهمیت زیادی میدهند. مربی شجاعی است و سعی میکند شجاعت و اعتماد به نفس را به بازیکنانش هم انتقال دهد.

صابر کاظمی: از این که توانستم تا اینجای کار اعتماد آقای ایگور را جلب کنم خوشحالم. امیدوارم در لیگ ملت ها جواب این اعتماد را به خوبی بدهم. مربی با چنین شخصیتی را واقعا دوست دارم چون در اولین مرحله روی نظم تأکید زیادی دارند.

برخورد بزرگترها و بازیکنان باسابقه تر تیم، با شما جوان ترها چگونه است؟

مرتضی شریفی: برخوردشان عالی است. سعی میکنند به ما روحیه بدهند. با شرایط اردو و مسابقات بزرگسالان آشنایمان کنند. تصور نمی کردم برخوردها اینقدر خوب باشد. رفتارشان حقیقتا خیلی خوب است.

نظرتان در مورد تیم های هفته اول مسابقات، که با اکثر آنها آشنایی داریم چیست؟

مرتضی شریفی: تیم هایی که در لیگ ملت ها حضور دارند بهترین های والیبال دنیا هستند. همانطور که آنها از ما شناخت دارند ما هم از آنها شناخت کافی داریم. این تیمها با بهترین نفراتشان برای مسابقات حاضر می شوند مسلما این کار ما را سخت می کند. ولی قبول کنید تیم ما هم تیم خیلی خوبی است.
صابر کاظمی: مطمئنا بازیهای سختی پیش رو داریم به خصوص فرانسه که قهرمان سال پیش و میزبان هفته اول هم هست. البته استرالیا و ژاپن حریفان نسبتا آسانتری نسبت به فرانسه می توانند باشند، ولی ما انشاالله با تمام قوا برابر همۀ تیمها قرار خواهیم گرفت و به امید خدا دل مردم کشورمان را شاد خواهیم کرد.

 

 

 

1 نظر
  1. جمعه باشقره می گوید

    قد صابر خیلی خوب است تکنیک خوبی هم در اسپک و هم سرویس دارد ومارا تا ده سال بیمه میکند ویکی ازمزیتهای دیگرش چپ دست بودنش است ک مهارش سخت است

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

turgutreis escort instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi instagram beğeni hilesi