آریاورزش
هدف این مجله اینترنتی پوشش همه جانبه والیبال ایران و جهان در سطح مردان و بانوان بوده تا بتوانیم به مدد این رشته اخلاق گرا مرزهای فرهنگی را جدای از تعصبات قومی و نژادی چه در سطح ملی و چه جهانی به هم نزدیکتر کنیم.

خولیو ولاسکو : حضور بازیکنان کوبایی در تیم ملی کشوری دیگر، اصلا درست نیست

تصاویر مسابقه آرژانتین و ایران لیگ جهانی ۲۰۱۷

 

به گزارش آریاورزش و به نقل از ایسنا، خولیو ولاسکو سرمربی آرژانتینی و افسانه‌ای والیبال جهان که در سال‌های ۱۹۹۰ و ۱۹۹۴ تیم والیبال ایتالیا را به عنوان قهرمانی جهان رسانده بود به انتقاد از حضور بازیکنان دو ملیتی در تیم ملی والیبال ایتالیا و کشورهای دیگر آن هم پیش از آغاز لیگ ملت‌ها و قهرمانی جهان پرداخت.

ولاسکو با انتقاد شدید از حضور آسان و بدون دردسر بازیکنان چند ملیتی در تیم‌های کشورهای دیگر گفت: حضور آسان بازیکنان دو ملیتی در تیم‌های کشورهای دیگر و طبیعی‌سازی این مساله کاملا امری غیر ورزشی است. حضور اوسمانی خوانتورنا کوبایی در تیم ملی ایتالیا یا حضور یوآندی لئال و ولیفردو لنون کوبایی در ترکیب تیم‌های برزیل و لهستان که احتمالا در قهرمانی جهان ۲۰۱۸ در تیم ملی جدیدی بازی می‌کنند اصلا درست نیست.

این در حالی است که هر سه بازیکن کوبایی قبل از اینکه از حضور در ترکیب تیم ملی کوبا ممنوع شوند نیز از بهترین بازیکنان جهان بودند و هنوز هم هستند. برای شفاف‌تر شدن موضوع، خولیو ولاسکو تاکید کرد: من حضور بازیکنانی مانند ایوان زایتسف و دراگان تراویسا یا میکال لاسکو را خلاف قانون نمی‌دانم چرا که آن‌ها از بچگی در آکادمی‌های والیبال ایتالیا آموخته‌اند، در ایتاالیا به مدرسه رفته‌اند و کاملا با فرهنگ این کشور بزرگ شده و به تیم ملی راه یافته‌اند. نکته مهم‌تر اینکه آن‌ها هیچ گاه در ترکیب تیم ملی والیبال هیچ کشور دیگری بازی نکرده‌اند. در هیچ رشته ورزشی از جمله فوتبال نیز به این راحتی مجوز حضور در تیم ملی دیگر داده نمی‌شود.

تصاویر مسابقه آرژانتین و ایران لیگ جهانی ۲۰۱۷

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

turgutreis escort instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi instagram beğeni hilesi