آریاورزش
هدف این مجله اینترنتی پوشش همه جانبه والیبال ایران و جهان در سطح مردان و بانوان بوده تا بتوانیم به مدد این رشته اخلاق گرا مرزهای فرهنگی را جدای از تعصبات قومی و نژادی چه در سطح ملی و چه جهانی به هم نزدیکتر کنیم.

لیگ ملت‌های والیبال ٬ آغاز یک دوره تاریخی جدید / شمارش معکوس تا ۴ خرداد

مروری بر تقویم بین‌المللی مسابقات در سال 2018

لیگ ملت‌های والیبال

به گزارش آریاورزش / کمتر از یک ماه تا شروع فصل جدیدی از رقابت‌های بین‌المللی و هیجان‌انگیز والیبال باقی مانده و هواداران والیبال در اقصی نقاط جهان، مشتاقانه منتظر آغاز تازه‌ترین رویداد ملی و هیجان‌انگیز والیبالی در دو بخش مردان و زنان هستند.

اولین رویداد ملی از چهارم خرداد با نام «لیگ ملت‌های والیبال» آغاز می‌شود که در حقیقت از امسال جایگزین لیگ جهانی والیبال شده است. هدف از VNL (لیگ ملت‌های والیبال) ٬ بالا بردن سطح فعالیت‌های ورزشی برای هواداران و فراهم کردن محیطی در سطح جهانی برای ورزشکاران است تا بتوانند در آن محیط با یکدیگر به رقابت بپردازند و پیشرفت کنند. برگزاری مسابقات مردان و زنان تحت یک عنوان و یک قالب٬ در حقیقت برابری و مساوات را در والیبال نشان می‌دهد و از طرفی پیگیری رقابت‌ها را ساده‌تر و جذاب‌تر خواهد کرد. (پیش از این لیگ جهانی والیبال در بخش بانوان تحت عنوان «جام گرند پیکس= جام جایزه بزرگ» برگزار می‌شد.)

در مرحله گروهی٬ ۱۶ تیم از بخش مردان و ۱۶ تیم از بخش زنان به چند گروه تقسیم می‌شوند و به مدت ۵ هفته با یکدیگر به رقابت می‌پردازند و در نهایت ۶ تیم (۵ تیم برتر به انضمام میزبان) راهی مرحله فینال خواهند شد.

لیگ ملت‌های والیبال
لیگ ملت‌های والیبال

در مجموع ۲۶۰ بازی انجام می‌شود٬ یعنی ۱۳۰ بازی به یک شکل و با یک نام در هر دو بخش مردان و زنان انجام خواهد شد. مرحله نهایی نیز در بخش مردان به میزبانی فرانسه برگزار می‌شود. قاعدتا فرانسوی‌ها که در ۲-۳ دوره اخیر بهترین نمایش را داشته‌اند و موفق شدند طلای لیگ جهانی ۲۰۱۵ و ۲۰۱۷ را از آن خود کنند٬ امسال نیز در خانه خود برای سایر رقبا خط و نشان خواهند کشید.

لیگ ملت‌های والیبال ٬ نه تنها یک رویداد تاریخی جدید را نشان می‌دهد؛ بلکه آغازگر و پرچم‌دار رقابت‌های هیجان‌انگیز جهانی مثل: رقابت‌های قهرمانی جهان مردان و زنان در شهریور و مهر ماه٬ و قهرمانی باشگاه‌های جهان در ماه آذر خواهد بود.

برای تماشای برنامه مسابقات لیگ ملت‌های والیبال کلیک کنید.

مسابقات قهرمانی جهان نیز با شکل و شمایل تازه‌ای انجام می‌شود٬ این اولین‌باری است که دو کشور (ایتالیا و بلغارستان) قرار است این رقابت‌ها را میزبانی کنند. این مسابقات از ۱۹ شهریور الی ۸ مهر انجام خواهد شد و ۲۴ تیم طی سه هفته با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

تقویم بین‌المللی ۲۰۱۸ با مسابقات باشگاه‌های جهان به اتمام خواهد رسید. این مسابقات در بخش مردان از تاریخ ۴ الی ۱۱ آذر در کشور لهستان برگزار می‌شود و بلافاصله پس از آن رقابت‌های قهرمانی باشگاه‌های زنان در کشور چین از ۱۳ الی ۱۸ آذر برگزار خواهد شد.

لیگ ملت‌های والیبال
لیگ ملت‌های والیبال

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

tempobet giris
Tablet Servisi